⚡️Umowa kupna sprzedaży samochodu, rejestracja auta i podatek PCC ⚡️
⚡️Umowa kupna sprzedaży samochodu, rejestracja auta i podatek PCC ⚡️

⚡️Umowa kupna sprzedaży samochodu, rejestracja auta i podatek PCC ⚡️Jak widzicie kupiłem testowane w poprzednich odcinkach (https://youtu.be/Xpw9JjYJup4)
Renault Scenic. Teraz przyszła pora na dopełnienie formalności.

Co w filmie:
00:00 – 01:31 – wstęp
01:35 – 3:45 – umowa kupna sprzedaży
03:46 – 06:03 – rejestracja pojazdu w dobie pandemii
06:05 – 07:40 – zgłoszenie nabycia pojazdu
07:44 – 10:53 – uzupełniamy deklarację PCC 3

https://www.autobaza.pl/page/portal/auto-ekspert/umowa-kupna-sprzedazy-samochodu-rejestracja-auta/

⭐Zapisz się do newslettera ⭐
http://bit.ly/36EMo6k

Należy auto zarejestrować i zapłacić podatek PCC, który wynosi 2% kwoty wartości auta.
Jednak zanim przejdziemy do formalności, nawiążę jeszcze do umowy kupna sprzedaży samochodu.

Traktujcie umowę jako coś, co zabezpiecza wasze interesy, dlatego powinniście zwrócić szczególną uwagę na to, aby znalazły się w niej odpowiednie zapisy:

Data i godzina zawarcia umowy – taka szczegółowość może wydać się wam dziwna. Jednak, jeżeli auto jest przyprowadzone pod dom przez sprzedawcę lub doprowadzone w inne miejsce spotkania, to po zakupie nie możecie wykluczyć sytuacji w której dostaniecie powiadomienie o mandacie, za np. złe parkowanie, nadmierną prędkość czy inne wykroczenia…. Aby jednoznacznie ustalić, kto zawinił, pomocna będzie godzina zakupu auta wpisana na umowie. Dla organów ścigania będzie to wiążący dowód, który uchroni was przed zapłatą niezasłużonej kary.
Osoba sprzedająca pojazd – pamiętajcie, że osoba wpisana w dokumenty auta jako właściciel, to powinna być ta sama osoba, która podpisuje z wami umowę kupna – sprzedaży auta.

Jeżeli w dowodzie rejestracyjnym wpisany jest więcej niż jeden właściciel, a auto jest współwłasnością kilku osób, to również one powinny widnieć na umowie i finalnie się pod nią podpisać.

Jeżeli właściciel i sprzedawca to nie jest ta sama osoba – domagajcie się stosownego upoważnienia do wykonywania czynności cywilno- prawnych w imieniu właściciela auta. Bez upoważnienia może się okazać, że kupiliście auto pochodzące z kradzieży…

Jeżeli właściciel nie zdążył jeszcze zarejestrować pojazdu na siebie i w dowodzie rejestracyjnym są dane jeszcze wcześniejszego właściciela auta, to domagajcie się poprzedniej umowy kupna – sprzedaży. Bez tego możecie mieć poważne problemy z zarejestrowaniem auta ze względu na tzw. wadę prawną wynikającą z braku ciągłości umów.

Identyfikacja pojazdu czyli powinny być podane numery: rejestracyjny i VIN oraz marka i model pojazdu.

Rzeczywista kwota transakcji – często sprzedawcy wymuszają wpisanie pomniejszonej kwoty transakcji do umowy, co stanowi bardzo niekorzystne rozwiązanie dla kupującego.
W razie ukrytych wad nie będziesz miał podstaw do żądania zwrotu pełnej wpłaconej kwoty za auto, a będzie to jedynie kwota widoczna na umowie. Ponadto, w skrajnych przypadkach zaniżenia wartości auta, w momencie konieczności zapłaty podatku PCC3 może się okazać, iż Urząd Skarbowy zakwestionuje kwotę transakcji, którą uzna za zaniżoną.

Aktualny stan licznika – w umowie powinien być również podany aktualny stan licznika – należy się upewnić w jakich jednostkach jest on wyrażony: km czy może mile.

Jeżeli sprzedajesz auto warto domagać się wpisania w umowę wszelkich odnotowanych usterek, czy innych wad, a nawet wcześniejsze naprawy powypadkowe… Gdy wszystko będzie jasne na papierze – kupujący nie zarzuci ci, że o wadach nie wiedział.

W celu zarejestrowania pojazdu najlepiej wykonaj telefon w godzinach porannych do właściwego dla twojego miejsca zamieszkania Wydziału Komunikacji. Tam dowiesz się wszystkiego z pierwszej ręki, i poznasz ewentualne ograniczenia nałożone ze względu na panującą pandemię. W każdym urzędzie sposób umawiania wizyty może być nieco inny, więc naprawdę warto zadzwonić i dopytać o szczegóły. Tylko nie dzwońcie tak jak nasz kolega w godzinach popołudniowych, bo się raczej nie dodzwonicie, tylko najlepiej z samego rana ok. 8.
Ponadto możecie mieć też możliwość rezerwacji terminu on-line. Stosowna informacja z odnośnikiem powinna być zamieszczona wtedy na stronie www waszego urzędu. My sugerujemy wcześniejszą rozmowę telefoniczną, w której to ustalicie kiedy pojawiają się terminy. Nasz kolega kiedy wreszcie się dodzwonił (ok. 12) usłyszał, że terminy w systemie pojawiają się każdego dnia ok. 8 rano i do godz. 10 właściwie ich już nie ma. W tej chwili w Warszawie czas oczekiwania na rejestrację pojazdu wynosi ok. 1 miesiąca. Czas na rejestrację pojazdu wynosi 60 dni (stan na czerwiec 2021).

Osoby, które kupiły auto od prywatnego sprzedawcy i nie dostały faktury VAT, mają obowiązek zapłacić podatek od czynności cywilnoprawnych – tzw. PCC3.
Tym razem nie potrzebujecie wizyty w urzędzie. Możecie to zrobić wygodnie on-line przez portal www.podatki.gov.pl . Do tego celu nie trzeba mieć podpisu kwalifikowanego. Swoją tożsamość potwierdzicie przy pomocy konta w banku lub podając kwotę przychodu z waszego rocznego rozliczenia PIT. Na filmie zobaczycie proces wypełniania formularza PCC3.

Importowane z Youtube

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Uwagi (20)

Jan Wicher

masz rozdzielność majątkową z małżonką?

Ryszard Kulesza

Dzięki za info pozdrawiam serdecznie i życzę miłego wieczoru oraz spokojnego snu

Włosia :3

Miniatura:
1) rejestracja krok pojazdu po kroku
2) rejestracja pojazdu krok po kroku

Jak przeczytał*ś?

wakacjenakolkach

W polskim prawie nie występuje termin umowa kupna-sprzedaży, jest umowa sprzedaży. Tytuł wprowadza w błąd.

Kacper U

Słaby film

Anna Maciąg

Super film

Vladyslav Shulha

Cześć. Podpowiedź proszę czy zmieniają się koszty przy kupnie i rejestracji drugiego samochodu? Czy procedury rejestracji i zapłaty podatku są tacy sami?

Damian Michalak

Witam,jak ten podatek ma się do kupna auta na polskich blachach poza terenem RP,np gdy umowa została spisana na przykład,w Berlinie,Hamburgu, ewentualnie innym mieście z unij europejskiej?

Anna Wasik

Właśnie dzwoniłam do starostwa w sprawie rejestracji, polecono mi włożyć komplet dokumentów czyli wniosek, umowę, dowód rejestracyjny, kartę pojazdu i potwierdzenie wpłaty wrzucić do skrzynki w urzędzie po czym czekać na telefon

Kaziu Kamiński

Pierwszy

magnusduxwolly

Czy dokumenty składane do urzędu w oryginale (np. umowa sprzedaży) urząd potem zwraca? Nie chciałbym stracić jedynego egzemplarza.

promo only

Witam . A jak miałeś z tablicami rejestracyjny. Oni ci sami podali termin po odbiór ? I wtedy stare zdałeś ? Pozdrawiam

bolek lolek

Ten cały PCC to jakiś bandyci haracz .

Radek Siejda

Krok po kroku? A co z oplatami za rejestracje? Jak wykonac? Jak odbieramy tablice i dowod? Jak dostarczmy stare tablice?

WesteWes

Czy w przypadku zakupu auta z partnerką (nie małżonką) trzeba wypełnić i opłacić podatek osobno ? Co jeśli na umowie kupna sprzedaży wpisano równe wartości wkładu. Np 60%, drugi współwłaściciel 40%. Czy powinienem się rozliczyć z kwoty 40%, moja dziewczyna 60% osobno ? Czy wystarczy przez obojętnie jaką osobę opłacić wartość 2% z całej wartości auta ? Z góry dzięki, super film 🙂 wszystko w jednym filmiku bez przeciągania.

paralizchusteczek

co wpisac jezeli samochod nie będzie mial wspolwlascicieli w rubryce liczby dolaczonych zalacznikow? gdy wpisuje liczbe 0 bądź „brak” wyskakuje w obydwu przypadkach bląd a samej zakladki nie można ominąć.

Volchara007ua

Cześć,

mam mały problem z wnioskiem o podatek PCC.

Otóż przechodzę wszystkie kroki i na końcu mam coś takiego, jak "załączniki":

64. Liczba dołączonych załączników PCC-3/A

Nie da się wpisać "0", portal wymusza wpisania 1 lub więcej.

Rozumiem, że tę deklarację również muszę wypełnić i dołączyć?

Amelia Janowska

Siemka czy żeby przepisać umowe kupna sprzedaży trzeba miec 18 lat?

Kris3105

W końcowej opcji ,, INFORMACJE O ZAŁĄCZNIKACH'' nie mam nic więc robię zero a on pokazuje mi błędy w bieżącym kroku, co mam dalej zrobić?

Matthew MT

Super 🙂
Dziekuje bardzo za pomoc.

Recent Posts

Wyślij Wiadomość

Jakub Wilk
Edytor

Dziękujemy za odwiedziny i mamy nadzieję że znaleźliśmy dla Państwa auto z importu.

IMPORT/EXPORT NA SAMOLOCIE - CHORY SPOSÓB - GTA ONLINE

IMPORT/EXPORT NA SAMOLOCIE - CHORY SPOSÓB - GTA ONLINE

admin
4 stycznia, 2022
DONATE(Przeczytam twoj donate w poniedzialkowym odcinku „PYTANKA”): https://tipanddonation.com/plbachuspl-4463 —————————————————- Instagram: https://www.instagram.com/to_ja_bachus/ —————————————————- ZAPRASZAM NA DISCORDA: https://discord.gg/VjSBP9K —————————————– #gtaonline...
Wielokrotnie nagradzany, rodzinny salon sprzedaży nowych i używanych pojazdów w kilku lokalizacjach w całej Warszawie. Gwarancja najniższej ceny i najlepszej obsługi klienta.
Copyright Auta Importowane © 2021. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Dodaj się do naszej bazy! Wyślemy tobie nowe samochody które właśnie importowaliśmy z USA. No Yes