Amerykańskie marki samochodów importowane do Polski
Amerykańskie marki samochodów importowane do Polski

Amerykańskie marki samochodów importowane do Polski

[ad_1]

Nie da się ukryć, że kupno auta z rynku wtórnego zawsze może być dla kupującego niespodzianką, bo nie wiadomo w jakim stanie będzie auta. Jednak bardzo często jest to jedyna opcja, na jaką można sobie pozwolić. Auta te mają zwykle kilka lat, ale zdecydowanie tańsze niż te z salonu. Coraz większą popularnością cieszy się sprowadzanie auta z USA, ponieważ pojazdy kosztują zwykle nawet mniej niż te sprowadzane do kraju z rynku europejskiego. Jakie amerykańskie marki samochodów są więc często sprowadzane do Polski?

Dlaczego warto zdecydować się na import aut z USA?

Może wydawać się to dziwne, ale amerykańskie samochody są często w znacznie lepszym stanie technicznym niż ich europejskie odpowiedniki. Nie da się ukryć, że jakość dróg jest tam zupełnie inna. Kolejną zaletą, która wyróżnia te samochody i sprawia, że ​​naprawdę warto je sprowadzać, jest oczywiście wyposażenie. Amerykańskie pojazdy mają znacznie więcej dodatków podnoszących komfort jazdy niż np. te typowo produkowane na rynek polski czy nawet europejski. Dzięki temu otrzymujesz lepszy samochód w niższej cenie.

Co ciekawe, ważna jest również kultura jazdy i zakup tych środków transportu. Amerykanie znacznie częściej przesiadają się na nowsze pojazdy, zazwyczaj jeżdżą jednym tylko przez kilka lat. W Polsce samochód jest bardzo często używany przez jednego właściciela od ponad dekady, co jest dużą różnicą. Sprowadzane samochody mają więc zwykle kilka lat.

Jakie amerykańskie marki są często sprowadzane do Polski?

Nie da się ukryć, że amerykańskie samochody są bardzo często sprowadzane do Polski, ale są znane i produkowane w Europie. Do takich samochodów należą:

  • Ford – choć samochody tej marki są tu produkowane, wielu koneserów samochodów zainteresowanych jest Fordem Mustangiem, który nie trafia na rynek europejski. To szybki, sportowy samochód, który wzbudza podziw wielu Polaków.
  • Jeep – to typowo amerykańskie pojazdy, ale dostępne w Polsce. Jednak wiele osób decyduje się na sprowadzenie Jeepa z Ameryki.

Wielu Polaków decyduje się również na import klasyków. Wspomniany Ford Mustang z lat 60-tych i 70-tych ubiegłego wieku wzbudza zachwyt kolekcjonerów pojazdów, ale nie tylko. Jakie inne zabytkowe pojazdy są często importowane?

  • Chevrolet Camaro – klasyk z lat 60-tych i 70-tych,
  • Mercedes SL – produkowany pod koniec lat 50-tych,
  • Volvo p1800 – produkowane od 1961 do 1973.

Czy warto więc sprowadzać auta z USA do Polski? Chociaż zabieg jest dość żmudny, czasami naprawdę się opłaca. Jeśli chciałbyś zrobić ten krok, możesz skorzystać z pomocy pośredników. Do Polski bardzo często sprowadzane są samochody typowo sportowe, a sprowadzane są klasyki. Zdarza się jednak, że właściciele otrzymują np. nowoczesne Jeepy, które mają zaledwie kilka lat.[ad_2]

Importowane z Polskich stron motoryzacyjnych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Recent Posts

Wyślij Wiadomość

Jakub Wilk
Edytor

Dziękujemy za odwiedziny i mamy nadzieję że znaleźliśmy dla Państwa auto z importu.

Wielokrotnie nagradzany, rodzinny salon sprzedaży nowych i używanych pojazdów w kilku lokalizacjach w całej Warszawie. Gwarancja najniższej ceny i najlepszej obsługi klienta.
Copyright Auta Importowane © 2021. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Dodaj się do naszej bazy! Wyślemy tobie nowe samochody które właśnie importowaliśmy z USA. No Yes AllEscort