Amerykańskie marki samochodów importowane do Polski
Amerykańskie marki samochodów importowane do Polski

Amerykańskie marki samochodów importowane do Polski

[ad_1]

Jest co najmniej kilka powodów, dla których warto dokonać zakupu samochód z USA. Są to niewątpliwie okazyjna cena (w przypadku niektórych modeli), wyjątkowość, mocny silnik i „coś”, co sprawia, że ​​sprowadzamy auto z sąsiedniego kontynentu. W poniższym artykule sprawdzimy, które modele samochodów łączą wszystkie te cechy, czyli – innymi słowy – są najczęściej sprowadzane do Polski.

Samochody luksusowe – opłacalność czy ekstrawagancja?

Czy warto aportować? luksusowy samochód ze stanów? Tak, bo – wbrew powszechnemu przekonaniu – im bardziej luksusowy samochód, tym więcej można na nim zaoszczędzić w naszym kraju.

Najpopularniejsze marki luksusowych samochodów importowanych z USA to:

  • Cadillaca,
  • BMW,
  • Audi,
  • Subaru,
  • Chevroleta,
  • i oczywiście Porsche.

Dlaczego po prostu je importujemy? Przede wszystkim dlatego, że marki te oferują nam największy wybór luksusowych modeli. Jednym z nich jest Cadillac Escalade, który – jak przystało na prawdziwy „amerykański samochód” – jest prawdziwym gigantem. Jego długość to aż 5,7 metra. Zamontowany w nim silnik ma (w wersji standardowej) moc przekraczającą 420 KM. Podobnie jest z Chevroletem Suburban, którego gabaryty są równie imponujące jak w modelu Escalade, ale ma słabszy silnik (360 KM).

Kupimy i przewieziemy Twój samochód z USA i Kanady

Przejdź do kontaktu i zamów import samochodu już teraz.

Samochody sportowe – dawka adrenaliny i emocji

Typowe są nieco mniej popularne wśród polskich klientów samochody sportowe z USAktóre łączą w sobie ciekawą konstrukcję (zwykle o dość drapieżnym charakterze) oraz bardzo dobre osiągi silnika. Najpopularniejszy „sport” prosto z USA wciąż pozostaje Ford Mustangktórego silnik może pochwalić się mocą od 210 do nawet 540 koni mechanicznych.

Na drugim miejscu uwielbiają go wszyscy miłośnicy Need for Speed Chevrolet Camaro. Jego silnik wytwarza aż 320-335 KM mocy, co w połączeniu z dość miękkim zawieszeniem przekłada się na doskonałą kulturę jazdy i komfort. Pewną alternatywą dla tego pojazdu jest Nissan 370Z, który cieszy się podobnymi właściwościami jezdnymi.

Klasyka – coś dla koneserów i pasjonatów oszczędzania

Najpopularniejsze marki samochodów z USA to nie tylko samochody sportowe czy luksusowe, ale także auta klasyczne, które powstały w latach 60. i 70., a dziś mają ogromną wartość kolekcjonerską. Ich import wiąże się również z pewnymi oszczędnościami, gdyż – zgodnie z literą prawa – pojazdy zabytkowe są zwolnione z cła i akcyzy.

Najpopularniejsze „klasyki” to:

  • Ford Mustang – pojazd ten powstał w latach 60-tych i cieszy się największą popularnością wśród kolekcjonerów i pasjonatów dawnej motoryzacji.

Najważniejsze są klasyczne Mustangi, Camaro, Mercedes SL, Volvo 1800, stare BMW.

Sprawdź ofertę: zabytkowe samochody z USA.

Jak kupować – sam czy z pośrednikiem?

Oczywiście wyżej wymienione modele samochodów z USA to tylko garstka pojazdów sprowadzanych zza oceanu. Mimo to cieszą się największą popularnością, ponieważ są najbardziej wyrazistymi przedstawicielami swoich marek. Z drugiej strony kupując takie modele nie jest trudno – delikatnie mówiąc – wpaść. Większość potencjalnych polskich nabywców nie zna zasad i mechanizmów panujących na amerykańskich giełdach, z których niewątpliwie korzystają różni oszuści.

Dlatego sprowadzanie takich aut na własną rękę nie jest dobrym przedsięwzięciem. Lepiej skorzystać z usług podmiotów, które mają odpowiednie doświadczenie w tej kwestii. Rola klienta ogranicza się tu jedynie do zidentyfikowania interesującej go marki i przedziału cenowego. Resztą formalności zajmuje się podmiot zajmujący się procesem importu auta.

import z USA

Podsumowując, najpopularniejsze marki samochodów z USA Są to przede wszystkim oryginalne pojazdy, których próżno szukać na rynku europejskim. Co ciekawe, niektóre z nich mogą być bardzo opłacalną inwestycją, gdyż ich cena wśród lokalnych kolekcjonerów jest znacznie wyższa niż na rodzimym rynku amerykańskim.[ad_2]

Importowane z Polskich stron motoryzacyjnych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Recent Posts

Wyślij Wiadomość

Jakub Wilk
Edytor

Dziękujemy za odwiedziny i mamy nadzieję że znaleźliśmy dla Państwa auto z importu.

Wielokrotnie nagradzany, rodzinny salon sprzedaży nowych i używanych pojazdów w kilku lokalizacjach w całej Warszawie. Gwarancja najniższej ceny i najlepszej obsługi klienta.
Copyright Auta Importowane © 2021. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Dodaj się do naszej bazy! Wyślemy tobie nowe samochody które właśnie importowaliśmy z USA. No Yes AllEscort