Czy opłaca się importować samochód z USA?
Czy opłaca się importować samochód z USA?

Czy opłaca się importować samochód z USA?

[ad_1]

Tak, ale… Jak zaplanować import samochodu z USA, aby był jak najbardziej opłacalny?

Od jakiegoś czasu widzimy, jak Ameryka konkuruje z europejskim rynkiem motoryzacyjnym. Stał się popularny import aut z USA ze względu na ich atrakcyjne ceny i wysoką jakość. Nie jesteś pewien, czy sprowadzenie samochodu ze Stanów Zjednoczonych się opłaci? Czytaj.

Zalety i wady

Sprowadzanie auta z dowolnego kraju za granicę wiąże się z pewnym ryzykiem – nie zawsze mamy możliwość przyjechania i obejrzenia auta osobiście. Na rynku europejskim pojawiło się wiele nieuczciwych praktyk, dzięki którym dealerzy zwiększają sprzedaż: wycofywanie liczników, ukrywanie stanu faktycznego pojazdów, sprzedaż wraków jako samochodów do renowacji. W tym miejscu warto podkreślić, że zagrożenia z rynku europejskiego, na rynku amerykańskim są zjawiskiem znacznie rzadszym. Zwykle samochody z USA są w znacznie lepszym stanie technicznym niż samochody europejskie. Co więcej, często są lepiej wyposażone niż te dedykowane na rynek europejski, zwłaszcza polski.

Duże znaczenie ma też zestawienie przeciętnego Amerykanina i Polaka – ze względu na różnice w sytuacji gospodarczej w Ameryce iw Polsce – istnieje przepaść między ich standardem życia. Większość Amerykanów nie lubi jeździć starymi samochodami (choć nikt w Europie by ich tak nie nazwał) lub z jakimikolwiek usterkami, a ich sytuacja finansowa pozwala im zmieniać auta co kilka lat. Dlatego nabywcy nowych samochodów chcą szybko pozbyć się starych pojazdów i oferować je w korzystnych cenach. Na rynku europejskim takie auta szczycą się miano samochodów wysokiej klasy i dobrej jakości. Im korzystniejszy kurs dolara, czyli im niższa jego wartość, tym więcej oszczędzamy. Często cena i koszty sprowadzenia auta z USA są wciąż niższe od ceny tego samego auta z Europy.

Jakie samochody opłaca się importować?

Pierwszą grupą aut, która najbardziej opłaca się importować z USA, są auta luksusowe. Takie auta to szansa na największe oszczędności, a jednocześnie szansa na atrakcyjne zarobki przy sprzedaży auta w Polsce.

Mówi się, że najbardziej wyraźne różnice w cenach pojazdów z USA i Polski zaczynają się od aut powyżej 100 tys. zł.

Korzystne jest również sprowadzenie uszkodzonych samochodów pod warunkiem, że uszkodzenia nie przekraczają 70% auta. Wtedy samochód nie zostanie zarejestrowany w Polsce, ale zostanie zakwalifikowany jako odpad, a właściciel nie otrzyma pozwolenia na użytkowanie takiego samochodu. Dodatkowo może mieć kłopoty z organem celnym, który za nielegalny międzynarodowy transport odpadów może nałożyć karę nawet do 50 000 zł. Jeśli jednak szkoda jest niewielka, opłaca się sprowadzić samochód do Polski i tam go naprawić. Polskie warsztaty są znacznie tańsze niż te w Ameryce, a napraw w Polsce na pewno będzie mniej niż w Stanach Zjednoczonych.

Opłacalne okazuje się również sprowadzanie klasyków z USA. Miłośnicy starych samochodów mogą znaleźć prawdziwe perełki na rynku amerykańskim. Samochody z lat 70. sprowadzane za niewielkie pieniądze mają w Polsce znacznie większą wartość – tutaj uznawane są za symbol genialnej motoryzacji i często pełnią rolę trofeów. Co ciekawe, klasycy zyskują również na tym, że samochody co najmniej 30-letnie są zwolnione z cła i akcyzy, a wartość VAT to tylko 9%, natomiast za młodsze auto będziemy musieli zapłacić podatek równy 19% jego ceny.

Sam czy z pomocą?

Kolejnym ważnym pytaniem, przed którym stają osoby planujące sprowadzić samochód z USA, jest to, czy zrobić to samo, czy skorzystać z usług firmy. Import samochodów z USA to ciężki orzech do zgryzienia dla tych, którzy wcześniej nie mieli z tym nic wspólnego. Sprowadzenie samochodu do Polski wiąże się nie tylko z załatwieniem sprawy transportu. Ponadto importer musi stawić czoła wielu formalnościom podatkowym i celnym, nie mówiąc już o sytuacjach kryzysowych, takich jak utrata dokumentów. Nieoceniona może okazać się wiedza i doświadczenie firmy importującej samochody z USA. Z pewnością gwarantuje wygodę i oszczędność czasu.

[ad_2]

Importowane z Polskich stron motoryzacyjnych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Recent Posts

Wyślij Wiadomość

Jakub Wilk
Edytor

Dziękujemy za odwiedziny i mamy nadzieję że znaleźliśmy dla Państwa auto z importu.

Wielokrotnie nagradzany, rodzinny salon sprzedaży nowych i używanych pojazdów w kilku lokalizacjach w całej Warszawie. Gwarancja najniższej ceny i najlepszej obsługi klienta.
Copyright Auta Importowane © 2021. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Dodaj się do naszej bazy! Wyślemy tobie nowe samochody które właśnie importowaliśmy z USA. No Yes AllEscort