Czy warto kupować monety bulionowe w 2020 roku?
Czy warto kupować monety bulionowe w 2020 roku?

Czy warto kupować monety bulionowe w 2020 roku?Dzisiaj zastanawiam się, czy warto kupować monety bulionowe w 2020 roku. Zapraszam Was do dyskusji, chciałbym poznać Wasze zdanie na ten temat.

Link do filmu o planach zakupowych na rok 2020:
https://www.youtube.com/watch?v=wpBVi7u8LQA

Link do filmu w którym liczyłem o ile musi wzrosnąć cena spot by opłacało się sprzedać u dilera:
https://www.youtube.com/watch?v=-qqO9zi1VdQ

Zapraszam do oglądania i dyskusji.

Jeżeli chcesz wesprzeć kanał i otrzymać przydatny arkusz kalkulacyjny, służący do przeliczania wartości srebrnych monet, możesz wpłacić datek w wysokości 10 zł (można więcej 🙂 ) poprzez
https://paypal.me/SrebrneProwokacje?locale.x=pl_PL
W opisie wpłaty podaj adres e-mail na który mam wysłać arkusz.
Opis arkusza przedstawiłem w tym filmie: https://youtu.be/EG9CydVbmNM

Kontakt: srebrne.prowokacje@gmail.com

Pozdrawiam,
Srebrne Prowokacje

Importowane z Youtube

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Uwagi (24)

doncorleone doncorleone

Nie zgodze się kolego z tobą ! Zawsze tak było że napędza się pewien rynek po to by kto inny mógł zarobić ,przeciętnemu obywatelowi wydaje się że jak kupi za 100000 zł to nic mu nie grozi bo jest zabezpieczony na lata tymczasem jakas grupa ludzi trzymająca władzę doskonale sobie zdaje sprawę że cena danego kruszcu osiągnie w pewnym momencie apogeum i nagle wszystko je nie z dnia na dzień co z tego że teraz cena złota jest wysoka jak jeszcze kilka lat i wszystko pierdolnie a ludzie co teraz płacą po 7 tys za uncję będą sprzedawać np po 2 tys zł (choroba itd.) bo nie będą mieli hajsu na życie a z kolei ci którzy znają mechanizm działania tego typu inwestycji kupią właśnie po cenie jakiej oni chcą i znów będzie pompowanie banki spekulacyjnej do momentu kolejnego osiągnięcia jak najwyższej ceny itd

ankar orlowski

Witam napewno srebro się obroni w razie hiperinflacji a takowa może nadejść.Wtedy ceny złota i srebra będą gwałtownie rosnąć,jak już ludzi nie będzie stać na złoto to wtedy przerzucą się na srebro.

E Mollin

No i covid pozamiatał wszystko, tyle ludzi dało się nabrać na kupno bezwartościowego srebra

Buenos Deus

co taka porychowana?

Tomo55

Ogólnie tak, rynek takich monet bulionowych nie zmieniał się od lat, zresztą wszystkich monet srebnych.

Zawsze można było sprzedać monetę za min. samą cenę zawartego w niej kruszcu, aczkolwiek pandemii wówczas nie było…
Sprzedawało się zawsze monetę tak jednego jak i drugiego typu za min. cenę samego zawartego w niej srebra x cenę spot.
Pytanie brzmi raczej, jak ta cena spot może spaść podczas globalnej wysprzedaży o której wspominasz..a z drugiej strony, równie dobrze może wzrosnąć akurat przy takim kryzysie.
Jedyne całkowicie błędne założenie w tym materiale to "monety o takiej wartości chyba nie warto fałszować"
Fałszowane są już masowo i były wcześniej, nawet zwykłe Mapki wartości praktycznie 1/3-1/4 ceny takiej monety bulionowej akurat 🙂
Dlatego do jednej z chyba najważniejszych zalet bulionówki 1oz 999 dodaj, pewność zakupienia prawdziwej monety i srebra, bynajmniej przy zakupie z kanału oficjalnego dilera od którego dostajemy fakturę czy paragon.
Poruszyłeś tym samym bardzo ważny aspekt, ogólnie przemilczany wszędzie nie bez powodu chyba 🙂

Ile będzie trzeba zejść w takiej sytuacji z ceny spot, próbując ją sprzedać wówczas jako "używaną" i jako osoba prywatna, nie firma.
Osobiście przy różnicy cenowej na poziomie paru złoty, będę wolał zawsze kupić "pewną" monetę od dilera jednak, dodatkowo świeżą i nową, niż bawić się czy to aby kupiłem na pewno oryginał itp….

Mariusz Gęś

Zauważyłem bardzo poważny problem, że dopóki występują opóźnienia w dostawie srebra i jeżeli zechciałbym kupić bulionówkę, to muszę zapłacić minimum 110-150 zł, a skup to śmieszne 62-65 zł… Przez to nie mam zielonego pojęcia, czy w ogóle jest sens teraz kupować bulionówki.

wlodarczyktomek

Jak cena wzrośnie dwukrotnie, to na bulion rzuci się "ulica" i nie będzie kłopotu z odsprzedażą 😉

MARIO BRAVO

Wedlug mnie srebro jest nie docenianie ponieważ od 2009 pierwszego kryzysu sporo poszło w górę … Zloto na rynku mało i drogie myślę srebro może być bardzo niedocenianą inwestycją ….😀😀

Waldemar słomski

Jeśli klikniesz w monetę bulionową na stronie Goldenmark wyświetli się ramka z napisem: Czas oczekiwania 45dni….. Ja już czekam 70 dni…. Z poprzedniego zakupu już zrezygnowałem po podobnym czasie oczekiwania. Może problem polega na tym, że po 60 dniach cena znacznie wzrosła? Może ktoś wie o co może chodzić. Goldenmarkt twierdzi, że czekają na dostawę.

Mirek N.

Jak dla mnie , zupełnego nowicjusza w kwestii monet BULIONOWYCH , BARDZO pouczający filmik ! Dziękuję za…SZCZEROŚĆ i oczywiście dostajesz ode mnie … SUBA 🙂

Mirek N.

Obawiam się , że TAKIE monety będą w przyszłości tylko tyle warte , co KRUSZEC w NICH zawarty …NIESTETY 🙂 Ja, osobiście, od prawie 15 lat inwestuję w RZADKIE numizmaty, niekoniecznie kruszcowe np. niklowe , i bite najczęściej przez mennice RZĄDOWE ! I to, co obserwuję od dłuższego czasu, ICH wartość STALE ZWYŻKUJE i…NIE MA PROBLEMU z ICH odsprzedarzą na rynku wtórnym 🙂 Serdecznie pozdrawiam z Halmstad ( Szwecja )

lesz7

Jeśli na tych monetach robią się milk spoty, to czy warto je kupować skoro nikt ich nie kupi w takim stanie?

Piotr R.

Ja zaczynam kupować srebrne monety i głównie z myślą o lokacie kapitału i oszczędności przed urmtrata ich wartości ale tak się zastanawiam czy w ogóle np za te 15-20lat będę w stanie odzyskać chociażby to ile za nie przez ten czas zapłaciłem? Mam zamiar kupować co miesiąc po 2-3 monety regularnie

Jacek

A to że srebro się po paru latach pokrywa białymi plamami, nie jest wadą? Jeszcze patyną się pokrywa ale patynę można prosto usunąć a z tymi plamami już jest problem. Ponoć powstają one z powodu niedoskonałości samej produkcji monet.

acesan5

Ciekawy film, przyglądam się rynkowi metali szla hdtnych od kilku lat. Nie zdecydowałem się jednak w inwestycję w srebro. Jeśli byłoby do kupna kupowałbym jedynie złom, w życiu nie pakowałbym się w monety. Marża plus premium za wybicie monety plus podatek – cena na wejściu 25% powyżej wartości spot. Bezsens inwestycyjny. Nie mówię juz o patynieniu srebra, co sprawia że stare monety są faktycznie mniej porzadane od nowych. Srebri jest niedowartościowane, spoko mozna założyć ze crnz wzrośnie 3-4x, wtedy koszty wejścia mogą się zniwelować, ale czekać na ODZYSKANIE kapitału 5 lat? Tez bezsens.W tym rokucena srebra odbiła x2. Wygląda to lepiej. Ale jako inwestycja złoto jest nie do pobicia. Lepiej kupić 1 oz zlota niż 2 kg srebra.Takie jest moje zadanie.
P.S.
Pewna szansa dla srebra jest kolekcjonerska wartość niektórych serii emisyjnych. Zawsze ktoś będzie chciał skompletować jakas serię, ale odbiega to jednak od czystej inwestycji.

Krzysztof Strzegomski

Ja licze sie z tym, ze sprzedam niewiele drozej od spota, dlatego kupuje to co najtansze (z wyjatkiem granulatu), czyli monety Arka noego, Atenska Sowa. One sa kilka % tansze niz Liscie, Krugerrandy albo Eagle.
Poluje tez na sztabki albo duze monety 10oz, jesli sa w okazyjnych cenach.
Przy kazdym zakupie czy zlota, czy srebra celuje tak, zeby ewentualnie odsprzedac osobie indywidualnej – zeby cena nie przekroczyla ok. 9 tys. Dlatego w przypadku zlota – tylko 1 oz, ale dla srebra rowniez sztabki 1 kg.

Andrzej Wilczek

Dobrze ale jak rozróżnić czy moneta jest srebrna

Paweł Marciniak

Chciałem poruszać trochę inny temat, jak wiadomo Państwo na wszystkim trzyma swoją łapę. Sprzedaż srebra w Polsce jest opodatkowana VAT, to znaczy że jak ktoś ma duże ilości monet i zaczyna je sprzedawać naraża się na kary z urzędu skarbowego za obrót kruszczcem bez zarejestrowanej działalności gospodarczej.
Odpiszcie co o tym myślicie.

Georgiy Boyko

….благодарю! хорошая информация для размышления!… но думаю, что физическое серебро будет расти и неслабо, поэтому вложения в подобные, инвестиционные монеты весьма оправданы.

Katarzyna Wieniawska

Trader 21 uruchomił giełdę. independentmetals.pl

Gwizdi :D

a co się stało z monetami typu "mapki" ?

Jerry Matczak

A jakie to są te monety Jang silver o których mowisz?

Marek Mark

skup monet srebrnychMonety 1 uncjowe ok 80 zł za sztukę.

Marek Mark

Gdyby to miało być coś warte w przyszłości to byś tego dziś nigdzie nie kupił.

Recent Posts

Wyślij Wiadomość

Jakub Wilk
Edytor

Dziękujemy za odwiedziny i mamy nadzieję że znaleźliśmy dla Państwa auto z importu.

IMPORT/EXPORT NA SAMOLOCIE - CHORY SPOSÓB - GTA ONLINE

IMPORT/EXPORT NA SAMOLOCIE - CHORY SPOSÓB - GTA ONLINE

admin
4 stycznia, 2022
DONATE(Przeczytam twoj donate w poniedzialkowym odcinku „PYTANKA”): https://tipanddonation.com/plbachuspl-4463 —————————————————- Instagram: https://www.instagram.com/to_ja_bachus/ —————————————————- ZAPRASZAM NA DISCORDA: https://discord.gg/VjSBP9K —————————————– #gtaonline...
Wielokrotnie nagradzany, rodzinny salon sprzedaży nowych i używanych pojazdów w kilku lokalizacjach w całej Warszawie. Gwarancja najniższej ceny i najlepszej obsługi klienta.
Copyright Auta Importowane © 2021. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Dodaj się do naszej bazy! Wyślemy tobie nowe samochody które właśnie importowaliśmy z USA. No Yes AllEscort