Czy warto przywieźć samochód z Kanady? - Automarzen.pl
Czy warto przywieźć samochód z Kanady?  - Automarzen.pl

Czy warto przywieźć samochód z Kanady? – Automarzen.pl

[ad_1]

Coraz więcej osób jest zaniepokojonych zakupem pojazdu na europejskim rynku wtórnym. Nie jest to zaskakujące. Fałszowanie rzeczywistego stanu technicznego i „obracanie” licznika to niestety niefortunna codzienność. Wielu kupujących było o tym boleśnie przekonanych, gdy zaledwie kilka dni po podpisaniu umowy nowy zakup okazał się wrakiem. Alternatywą jest import aut z Kanady. Czy warto tam szukać auta? Sprawdzać.

Sprowadzenie samochodu z Kanady i dodatkowe opłaty

Nie trzeba się ukrywać – proces ten wiąże się z koniecznością poniesienia dodatkowych kosztów. To są:

  • akcyza;
  • cło;
  • VAT;
  • opłata recyklingowa;
  • wynagrodzenie tłumacza przysięgłego;
  • możliwe wydatki związane z pracami mechanicznymi;
  • transport.

Import samochodów z Kanady oznacza zatem nie tylko konieczność płacenia za sam wylicytowany pojazd. Czy to może być korzystne działanie? Zdecydowanie tak!

Korzyści finansowe

Na pierwszy rzut oka wydaje się, że wysokość opłat, z którymi trzeba się liczyć, sprawia, że ​​nie warto zawracać sobie głowy szukaniem pojazdu przez Wielką Wodę. W rzeczywistości jest odwrotnie. Oczywiście musisz wiedzieć, na jakich modelach możesz zarabiać. Nie każdy importowany samochód przyniesie oszczędności, ale są typy maszyn, których import jest bardzo opłacalny.

Jak to jest możliwe? Odpowiedź jest prosta. Niektóre samochody w Kanadzie są znacznie tańsze niż ich europejskie odpowiedniki, a dodatkowe koszty importu nie przekraczają różnicy wartości. Dlatego w końcu za podobny pojazd zapłacisz mniej.

Na jakich samochodach możesz zaoszczędzić?

Jeśli szukasz 20-letniego modelu średniej klasy, najprawdopodobniej przegrasz. Najwięcej korzyści daje import luksusowych maszyn z Kanady. Gospodarka jest tam silna, co przekłada się na bardzo dobrą sytuację materialną w kraju.

Większość posiadaczy topowych pojazdów co kilka lat pozbywa się ich, by zdobyć nowe, bo po prostu ich na to stać. Wtedy obecny samochód staje się zbędny, więc aby go jak najszybciej sprzedać, kierowcy decydują się na wystawienie go w niskiej cenie.

Oczywiście nie zawsze będzie tak, że za niewielkie pieniądze kupisz wymarzonego Forda, Mercedesa czy Lexusa. Czasami aukcje są zaciekłe, a wartość towaru przekracza próg rentowności importera z Europy. Nierzadko jednak zainteresowanie jest niskie, więc ostateczna cena okazuje się niezwykle atrakcyjna. W takich przypadkach nawet po doliczeniu kosztów związanych z odprawą celną i transportem zapłacisz mniej niż za auto o podobnej klasie i przebiegu na rynku europejskim.

Zyskasz na jakości

Zaletą są nie tylko oszczędności. Sprowadzenie samochodu z Kanady to inwestycja na lata. Tamtejsze pojazdy są znacznie lepszej jakości niż ich odpowiedniki ze Starego Kontynentu. Jak to jest możliwe? Wiąże się to z zamożnością mieszkańców. Kanadyjczyków stać na duże pieniądze na zakup maszyny w salonie. Dlatego firmy produkujące samochody do dystrybucji w Ameryce Północnej używają droższych komponentów, które są oczywiście trwalsze i solidniejsze.

Używane samochody również nie są tak zużyte, jak te oferowane na rynkach w Europie. To zasługa wspomnianych już lepszych części, ale także bardzo dobrych dróg, równej nawierzchni. Jazda na nich jest mniej uciążliwa, m.in. zawieszenie. Z tego powodu masz pewność, że kupując ten sam model, z tego samego roku iz podobnym przebiegiem w Kanadzie, a nie np. w Niemczech, dostaniesz pojazd, który posłuży Ci znacznie dłużej. Jest to zatem opłacalne rozwiązanie.

Streszczenie

Jeśli obawiasz się kupowania na europejskich motoryzacyjnych rynkach wtórnych, rozważ import samochodów z Kanady. Prawidłowo zaplanowany i przeprowadzony proces może być naprawdę opłacalny. Co więcej masz dużo większą szansę na to, że przywozisz auto na lata, a nie skarbonkę, do której będziesz stale dopłacać za prace mechaniczne. Jeśli nie czujesz się na siłach, aby zająć się szukaniem okazji, licytowaniem, organizacją transportu i dopełnieniem formalności celnych – skontaktuj się z nami (https://automarzen.pl/)a my wszystko dla Ciebie zorganizujemy.

[ad_2]

Importowane z Polskich stron motoryzacyjnych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Recent Posts

Wyślij Wiadomość

Jakub Wilk
Edytor

Dziękujemy za odwiedziny i mamy nadzieję że znaleźliśmy dla Państwa auto z importu.

Wielokrotnie nagradzany, rodzinny salon sprzedaży nowych i używanych pojazdów w kilku lokalizacjach w całej Warszawie. Gwarancja najniższej ceny i najlepszej obsługi klienta.
Copyright Auta Importowane © 2021. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Dodaj się do naszej bazy! Wyślemy tobie nowe samochody które właśnie importowaliśmy z USA. No Yes AllEscort