Czy warto przywieźć samochód z USA do Polski? - Automarzen.pl
Czy warto przywieźć samochód z USA do Polski?  - Automarzen.pl

Czy warto przywieźć samochód z USA do Polski? – Automarzen.pl

[ad_1]

Coraz więcej Polaków planuje zakup pojazdu w Wielkiej Wodzie. Używane samochody z USA są w znacznie lepszej kondycji niż ich europejscy odpowiednicy o podobnym przebiegu. Dlatego chętnie szukamy wymarzonej maszyny na lokalnym rynku. Import samochodów z USA jest to jednak złożony proces i wiąże się z wieloma dodatkowymi opłatami. Sprawdź więc, czy to się w ogóle opłaca! Na co trzeba być przygotowanym sprowadzając samochody z USA?
Przede wszystkim miej świadomość, że zapłacisz nie tylko za wartość wylicytowanego towaru. Twoje koszty wzrosną m.in. o:

  • obejmujący transport wieloetapowy (dostawa do portu amerykańskiego, dystrybucja morska, dostawa pod adres docelowy w Polsce),
  • rozliczanie cła, podatku VAT i akcyzy,
  • tłumaczenie dokumentacji,
  • wykonywanie prac przebudowujących konstrukcję samochodu i dostosowujących ją do wymogów prawa europejskiego.

Przygotuj się również na to, że zorganizowanie procesu dostawy i załatwienie wszelkich formalności wymaga dobrej znajomości języka angielskiego, znajomości rynku usług spedycyjnych oraz znajomości przepisów dotyczących odpraw celnych. Dlatego najlepiej skorzystać z pomocy profesjonalnego brokera, który zajmie się tymi czynnościami i znacznie przyspieszy działanie. Oczywiście poniesiesz opłatę za usługę, ale nie martw się, może to być dla Ciebie opłacalna transakcja. Dlaczego warto sprowadzać pojazdy ze Stanów?

Atrakcyjne ceny

Przeciętny Amerykanin zwykle sprzedaje swoją maszynę, ponieważ jest nią znudzony i zamierza kupić nową. Jest to możliwe dzięki stabilnej sytuacji gospodarczej stojącej za Wielką Wodą. Dlatego amerykańskie samochody używane, nawet w bardzo dobrym stanie technicznym, wystawiane są na sprzedaż w niskich cenach. Właściciele po prostu chcą się ich jak najszybciej pozbyć. Inaczej sytuacja wygląda na Starym Kontynencie, gdzie dealerzy często ukrywają usterki i zawyżają wartość pojazdu.

Najbardziej opłacalny jest import samochodów luksusowych i wysokiej klasy z USA. Szukaj modeli o wartości mniejszej niż koszt transportu auta a formalności celne są bezcelowe. Taniej będzie je kupić w Europie. Największe oszczędności w stosunku do rynku krajowego można poczynić na maszynach z wyższego segmentu.

Dostaniesz wyjątkowy

Nie tylko zmniejszenie skali wydatków przyciąga polskich nabywców. Modele dostępne na amerykańskim rynku samochodów używanych różnią się nieco od tych sprzedawanych w Europie. Importer takiego auta staje się posiadaczem oryginalnego egzemplarza, co jest niezwykle rzadkim widokiem na drogach Starego Kontynentu. Dla pasjonatów motoryzacji to niezwykle cenna perła w kolekcji.

Amerykańskie samochody używane są solidne

Kupując w USA otrzymujesz najwyższą jakość. Maszyny stamtąd są solidniejsze niż te europejskie. Możesz być pewien, że są one w znacznie lepszym stanie technicznym niż ich odpowiedniki z tego samego roku iz podobnym przebiegiem dostępne w Polsce, Niemczech czy Francji. Czemu? Za tym stoją dwa czynniki.

Pierwszy to stan dróg. Te w Ameryce są mniej wyboiste, gładsze i gładsze. Dzięki temu jazda na nich powoduje mniejsze zużycie podwozia i innych podzespołów, nie powodując przy tym tak dużych uszkodzeń, jakie zwykle obserwuje się w pojazdach przejeżdżających przez drogi na naszym kontynencie.

Drugi pochodzi z bogactwa. Mieszkańcy USA mają się lepiej. Dzięki temu mogą wydać na zakup samochodu więcej niż przeciętny Europejczyk, który częściej zmuszony jest szukać oszczędności. Dlatego producenci, konstruując maszyny na rynek lokalny, wykorzystują części wykonane z solidniejszych i trwalszych materiałów. Te przeznaczone do sprzedaży w innych krajach są wyposażane w tańsze i gorsze elementy, aby móc obniżyć ich cenę i dostosować ją do potencjału potencjalnego nabywcy.

To z tych dwóch powodów stare amerykańskie samochody Rzadziej pękają i pozwalają na dłuższe użytkowanie bez konieczności napraw. W efekcie ich wartość w Europie szybko rośnie, co pozwala zarabiać przy ewentualnej sprzedaży.

Streszczenie

Mimo dodatkowych opłat i skomplikowanego procesu sprowadzanie aut z USA jest opłacalne. Korzyści dotyczą zarówno kwestii finansowych, jak i komfortu właściciela, który otrzymuje sprawny i bezawaryjny pojazd. Dlatego zdecydowanie warto poszukać maszyny poza Wielką Wodą. Warto jednak liczyć na pomoc profesjonalnego pośrednika, który zorganizuje transport i dopełni formalności związanych z odprawą celną.

[ad_2]

Importowane z Polskich stron motoryzacyjnych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Recent Posts

Wyślij Wiadomość

Jakub Wilk
Edytor

Dziękujemy za odwiedziny i mamy nadzieję że znaleźliśmy dla Państwa auto z importu.

Wielokrotnie nagradzany, rodzinny salon sprzedaży nowych i używanych pojazdów w kilku lokalizacjach w całej Warszawie. Gwarancja najniższej ceny i najlepszej obsługi klienta.
Copyright Auta Importowane © 2021. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Dodaj się do naszej bazy! Wyślemy tobie nowe samochody które właśnie importowaliśmy z USA. No Yes AllEscort