Czy warto sprowadzać do Polski amerykańską klasykę?
Czy warto sprowadzać do Polski amerykańską klasykę?

Czy warto sprowadzać do Polski amerykańską klasykę?

[ad_1]

W ostatnim czasie import samochodów z USA jest dość udany. O import samochodów ze Stanów Zjednoczonych to opłacalne słyszał już prawie każdy Polak. Czy to samo dotyczy zabytkowych amerykańskich samochodów?

Tani za granicą, doceniany w Polsce

Tak można podsumować wiele klasycznych amerykańskich samochodów. Pojazdy sprowadzane za stosunkowo niewielkie pieniądze są w Europie warte znacznie więcej. Te z lat siedemdziesiątych to w Polsce rarytasy, symbole doskonałej motoryzacji i błyskotliwej estetyki, natomiast w Ameryce zostały już wycofane z obiegu. Ludzi zza oceanu cechuje większe dążenie do nowoczesności niż zamiłowanie do motoryzacyjnej przeszłości. Jednak nie trzeba być wybitnym koneserem, aby podziwiać klasyczne samochody z USA, a piękne i oryginalne kształty to nie jedyne ich atuty. Kolejne to wyjątkowy komfort jazdy. Wielu entuzjastów twierdzi, że nie jeździ się takimi samochodami, ale płynie. Dawniej samochody były tworzone z precyzją tak, aby służyły bezawaryjnie przez wiele lat. Dziś samochody produkowane są tak, aby klienci wymieniali je co kilka lat.

Tanie importowanie

Sprowadzenie auta z USA to nie tylko formalności, ale również opłaty. Import klasyków ze Stanów Zjednoczonych jest to tym korzystniejsze, że samochody co najmniej trzydziestoletnie nie podlegają opłatom celnym ani akcyzowym. Objęte są również niższym podatkiem VAT – tylko 9% kosztów zakupu auta, podczas gdy za zwykły samochód musielibyśmy zapłacić VAT w wysokości 19%.

Sprowadzanie samochodów z USA wiąże się nie tylko z opłatami, ale także z licznymi formalnościami, co najmniej skomplikowanymi dla przeciętnego człowieka. Polacy często decydują się na pomoc profesjonalistom – firmom, które za opłatą przejdą wszystkie skomplikowane procedury za nas, a klient nie będzie musiał nawet wychodzić z domu. To dobre rozwiązanie, jeśli nie chcemy tracić czasu na studiowanie całego procesu sprowadzania auta z zagranicy i chcemy mieć pewność, że żaden ważny krok nie zostanie pominięty, a tym samym nie przysporzy nam później niepotrzebnych problemów i komplikacji. Zagraniczne rynki motoryzacyjne kryją wiele pułapek, w które może wpaść klient przyciągnięty atrakcyjną ceną. Jednym z nich jest sprowadzenie zepsutego samochodu bez możliwości naprawy w Polsce. Samochód z takim oznaczeniem nie zostanie zarejestrowany w Polsce, ponieważ będzie klasyfikowany jako odpad. Stanie się tak, gdy uszkodzenie obejmuje ponad 70% samochodu. A gdy organ celny stwierdzi, że międzynarodowy transport odpadów jest nielegalny, grozi nam kara do 50 000 zł. Te argumenty przemawiają za zatrudnianiem specjalistów do sprowadzania samochody z USA.

Jakie klasyki warto przywieźć?

Amerykański rynek motoryzacyjny otwiera przed nami wiele możliwości wyboru auta klasycznego.

Cadillac Brougham – choć wyprodukowany w latach 80-tych, jego kultowy design bardziej wpisuje się w lata 70-te. Prawdziwa skóra, sztuczne drewno i puszyste dywany – w skrócie Brougham. Od dawna pozostaje wierny swoim ideałom, więc niektóre modele wyglądają na starsze, niż są w rzeczywistości.

Chevrolet Corvette C3 – Ten model ma wzorowy kształt samochodu sportowego – ostry i muskularny. Wiele lat temu był to sukces, który trwa do dziś — Corvette C3 nigdzie nie można znaleźć na rynku wtórnym.

Chevrolet Camaro – samochód używany przed laty w wyścigach jako samochód tempomatu (samochód bezpieczeństwa, który ogranicza prędkość zawodników podczas wyścigu) do tej pory nie zwolnił. Dynamiczny design z lat 80-tych wdarł się do serc wielu fanów i pozostał z nimi do dziś.

Dodge Charger – potężna dynamika w prostym wydaniu bez zbędnych ozdobników. Dzięki silnikowi o mocy 330 koni mechanicznych auto przyspiesza do 100 km/h w 7 sekund!

Ford Mustang – przysmak z lat sześćdziesiątych, który prawdopodobnie nigdy nie wyjdzie z mody. Ceniony jest nawet za najdrobniejsze detale, takie jak ogromna kierownica czy błyszczące lusterka zewnętrzne.

Lincoln Continental Mark II – luksusowe amerykańskie dzieło sztuki o pięknym, eleganckim kształcie dla wyższego, niepowtarzalnego komfortu jazdy.

Amerykańska klasyka to marzenie wielu Polaków, takie auta to wyznaczniki prestiżu i nietuzinkowego gustu. Oprócz walorów wizualnych charakteryzują się również solidnym wykonaniem oraz zaskakującymi rozwiązaniami technologicznymi. Import aut zabytkowych z USA niesie za sobą kilka korzyści – niższe opłaty lub całkowite zwolnienie z nich. Wszystkie te czynniki powodują, że wielu Polaków już zdecydowało się sprowadzić do kraju amerykańskie samochody i równie wielu zdaje się podążać śladami swoich rodaków.

[ad_2]

Importowane z Polskich stron motoryzacyjnych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Recent Posts

Wyślij Wiadomość

Jakub Wilk
Edytor

Dziękujemy za odwiedziny i mamy nadzieję że znaleźliśmy dla Państwa auto z importu.

Wielokrotnie nagradzany, rodzinny salon sprzedaży nowych i używanych pojazdów w kilku lokalizacjach w całej Warszawie. Gwarancja najniższej ceny i najlepszej obsługi klienta.
Copyright Auta Importowane © 2021. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Dodaj się do naszej bazy! Wyślemy tobie nowe samochody które właśnie importowaliśmy z USA. No Yes AllEscort