Czy warto teraz kupować mieszkanie? [Maciej Samcik]
Czy warto teraz kupować mieszkanie? [Maciej Samcik]

Czy warto teraz kupować mieszkanie? [Maciej Samcik]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Uwagi (14)

Artur Luk

Mysle ze to co się dzieje obecnie w gospodarce (wariactwo cen, nie tylko w budownictwie) moze jedynie wplynąc na wzrost kosztów budowy. Ceny półproduktów są juz tak wysokie ze za chwilę wszyscy będą zaskoczeni nowymi cenami produktów końcowych. Skutek wprowadzenia polskiego ładu tez bedzie taki ze albo usługi pojdą w górę albo biznesy będą padac i tez usługi podja w górę. Jedynie kataster moglby spowodowac zamieszanie na rynku cen mieszkań ale czy ostatecznie zobaczylibysmy spadki tez trudno powiedziec. Najblizsze miesiące raczej doprowadzą do kolejnych wzrostów. Kolejnym problemem jest to ze dzisiaj jest naprawdę problem w co inwestowac, gdzie lokowac pieniądze. Nieruchomosci pomijajać drozyzne, sa raczej mało perspektywiczne (pomijam zakup na cele mieszaniowe) choć na czas zawirowan finalnie mogą okazac się bezpieczne, obligacje rządowe na bardzo niskim poziomie, giełda spada. Sensowny wydaje się zakup działek dla osob chcących przetrzymac kapitał lub ewentualnie złoto choc tez trzeba miec do tego przekonanie.

Frank Debut

Prosze o poparcie deficytu mieszkaniowego niezaleznymi badaniami, inaczej film nie ma sensu. Dopowiem: w ciagu roku w Polsce zmarlo wiecej niz sie urodzilo o 250 tys osob, a wiec to cala Gdynia. Ktos pisze o ukraincach: jest ich znacznie mniej w Polsce niz kilka lat temu (wybrali zachod, powolania do obrony kraju, coraz drozsze zycie w Pl itp)

Piotr Szynka

Jesli coś na rynku poszło do góry już nigdy nie spadnie.

Anna P.

Korporacje wykupuja na wynajem tylko czy znajda chetnych

sthukas

kiedyś myślałem o dwóch pokojach. dziś nie stać mnie nawet na kawalerkę

Marek Nowak

"część mieszkań w których mieszkamy to jest wielka płyta, która na razie trzyma się mocno, ale za kilkanaście lat pewnie jednak odejdzie do przeszłości" – martwi, z jaką łatwością, nawet tak uznani dziennikarze, jak red. Samcik, opowiada takie banialuki – nie mając ku temu badań czy analiz z ewentualnym wskazaniem na ryzyka techniczne mogące tak znacznie skrócić żywotność tych budynków.

Dominik N.

Podnoszenie stóp procentowych powoduje zmniejszenie możliwości kredytowych dla wielu kupujących oraz zwiększone koszty kredytowania inwestycji dla deweloperów.

Piotr

Teraz na kredyt nigdy, za gotówkę to zależy od oferty. W przyszłym tygodniu kredyciki w górę o 1% a do połowy przyszłego roku 3,5 – 6% w zależności od rozwoju inflacji, więc niektórym którzy weszli niedawno raty się podwoją.

Martyna F

Co do pierwszego argumentu: moze i duzo sie buduje ale po pierwsze, wszystko schodzi na pniu a po drugie to tempo juz znacznie spowalnia bo developerzy nie sa glupi i ograniczaja budowanie aby utrzymac wysokie ceny.
Dopoki inflacja jest wysoka a stopy niskie to mieszkania beda drozec.

Tyber

nie nie warto lepiej pod mostem mieszkac

Adam Jakub

Dziękuję za powrót do publikowania, brakowało mi tych filmów 🙂 Też mnie ciekawi jak ten deficyt mieszkań jest liczony i co ze starzeniem się społeczeństwa – przecież coraz więcej młodych nie będzie musiało kupować mieszkań bo je po prostu odziedziczy

Radoslaw Kowalczyk

Mały błąd. Część z tego co budują deweloperzy już zostało sprzedane na etapie dziury w ziemi. Troszkę taniej ale jzu sprzedane. Więc nie spodziewałbym się zalewu rynku mieszkaniami. No i pytanie ile osób za dwa trzy lata będzie potrzebować mieszkania?

NaTyProGenAr

Jak oni liczą ten deficyt mieszkaniowy?

Grzegorz Grzegorz

Pierwszy 😉 pozdrowienia.

Recent Posts

Wyślij Wiadomość

Jakub Wilk
Edytor

Dziękujemy za odwiedziny i mamy nadzieję że znaleźliśmy dla Państwa auto z importu.

IMPORT/EXPORT NA SAMOLOCIE - CHORY SPOSÓB - GTA ONLINE

IMPORT/EXPORT NA SAMOLOCIE - CHORY SPOSÓB - GTA ONLINE

admin
4 stycznia, 2022
DONATE(Przeczytam twoj donate w poniedzialkowym odcinku „PYTANKA”): https://tipanddonation.com/plbachuspl-4463 —————————————————- Instagram: https://www.instagram.com/to_ja_bachus/ —————————————————- ZAPRASZAM NA DISCORDA: https://discord.gg/VjSBP9K —————————————– #gtaonline...
Wielokrotnie nagradzany, rodzinny salon sprzedaży nowych i używanych pojazdów w kilku lokalizacjach w całej Warszawie. Gwarancja najniższej ceny i najlepszej obsługi klienta.
Copyright Auta Importowane © 2021. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Dodaj się do naszej bazy! Wyślemy tobie nowe samochody które właśnie importowaliśmy z USA. No Yes AllEscort