Dlaczego nie warto samodzielnie sprowadzać samochodów z USA?
Dlaczego nie warto samodzielnie sprowadzać samochodów z USA?

Dlaczego nie warto samodzielnie sprowadzać samochodów z USA?

[ad_1]

Dlaczego nie warto samodzielnie sprowadzać samochodów z USA?

Europejskie samochody na pierwszy rzut oka nie przekonują ceną, zwłaszcza gdy porównamy je z modelami amerykańskimi. Zachęcają również charakterystycznym wyglądem w przypadku samochodów sportowych oraz funkcjonalnością, jeśli kierujemy się środkiem transportu dla całej rodziny. Ilość formalności niezbędnych do takiego zakupu może przyprawić o ból głowy.

Spis treści:

  1. Ogromna ilość dodatkowych kosztów
  2. Przywiezienie samochodu do Europy
  3. Zaufaj specjalistom

Ogromna ilość dodatkowych kosztów

Porównywanie importu samochodów do zakupu jakiegokolwiek urządzenia elektronicznego z USA nie ma sensu. Droga od wyboru samochodu do jazdy za jego kierownicą po polskich drogach może być prawdziwą udręką dla kupujących na własny rachunek. Zanim spróbujemy przetransportować naszego Dodge’a lub Mustanga do Europy, musimy najpierw zająć się prowizjami. Będąc w Polsce musimy zapłacić osobom pośredniczącym w transakcji. Zazwyczaj należy na to wydać około 400 USD. Nie można zapomnieć o prowizji bankowej, która wynosi około 30 dolarów.

Przywiezienie samochodu do Europy

Jednak prawdziwe schody zaczynają się dopiero wtedy, gdy chcemy przetransportować nasz samochód. Oczywiście trzeba zacząć od zakupu miejsca na kontenerowcu, którego koszt może zmienić się nawet o kilkaset dolarów. Oczywiście Stany Zjednoczone nie są w Unii Europejskiej, więc trzeba zapłacić cło w wysokości około 10 procent wartości samochodu. Na dalsze opłaty wpływają dwa czynniki. Podatek akcyzowy zależy głównie od pojemności silnika. Może to być kilka procent wartości, a nawet wahać się do 18 procent. Następnie masz do czynienia z podatkiem VAT. W Niemczech wskaźnik dla samochodów osobowych wynosi 19 proc., a dla samochodów uznanych za zabytkowe 8 proc. Naszymi zachodnimi sąsiadami powinni być kierunkiem importu. Wynika to ze znacznie wyższego podatku VAT w Polsce, który wynosi 23 proc.

Zaufaj specjalistom

Oczywiste jest, że koszt takiej operacji nie będzie należał do najniższych. Mówimy też o zaangażowaniu czasowym i konieczności dopełnienia dużej ilości formalności. Jak widać jednak przy odpowiednim doświadczeniu można te koszty zoptymalizować nawet o kilka tysięcy dolarów. To niebagatelna kwota nawet dla osób, które bardzo chcą zasiąść za kierownicą swojego wymarzonego auta prosto ze Stanów Zjednoczonych. Dlatego w tym przypadku warto poprosić o pomoc specjalistów, którzy dzięki swojemu doświadczeniu zaoszczędzą czas i pieniądze.[ad_2]

Importowane z Polskich stron motoryzacyjnych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Recent Posts

Wyślij Wiadomość

Jakub Wilk
Edytor

Dziękujemy za odwiedziny i mamy nadzieję że znaleźliśmy dla Państwa auto z importu.

Wielokrotnie nagradzany, rodzinny salon sprzedaży nowych i używanych pojazdów w kilku lokalizacjach w całej Warszawie. Gwarancja najniższej ceny i najlepszej obsługi klienta.
Copyright Auta Importowane © 2021. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Dodaj się do naszej bazy! Wyślemy tobie nowe samochody które właśnie importowaliśmy z USA. No Yes AllEscort