Faktury pomniejszające o wartość auta przy imporcie auta z USA!
Faktury pomniejszające o wartość auta przy imporcie auta z USA!

Faktury pomniejszające o wartość auta przy imporcie auta z USA!

[ad_1]

Kontrowersyjny temat TABU jest szeroko praktykowany w amerykańskiej branży importu samochodów. O czym nikt nie mówi, mianowicie obniżenie faktur o wartość auta którą przedstawiamy w urzędzie celnym iz którego wnosimy opłaty. Otrzymujemy dziesiątki zapytań na ten temat. Osoby, które już kilkakrotnie rozmawiały z importerami dzwonią do nas i mówią, że fakturowanie jest całkowicie legalne i każdy to robi (przynajmniej taką informację dostają od pośredników). Zgodzę się jednak, że wiele firm właśnie to robi to zdecydowanie nie jest legalne.

Kuszące jest zaniżanie faktury. Większość ludzi może sobie pozwolić na samochód w taki sposób, na który normalnie nie byłoby ich stać, ponieważ po prostu nie byłoby ich na to stać. Różnica w opłatach w Niemczech będzie kolosalna, gdy kupimy auto za 20 000 $, a my prezentujemy wartość 5 000 $ (o takich patologiach słyszeliśmy od kolegów z agencji).

Dlaczego naszym zdaniem nie warto bagatelizować wartości auta?

  1. Obniżenie faktur, w przeciwieństwie do powszechnego, jest przestępstwem karnym i skarbowym. Urzędy mają do 6 lat na wszczęcie procedury lustracyjnej. To, że takie faktury są przekazywane w agencji i nikt nie sprawia większych problemów, nie oznacza, że ​​możemy spać spokojnie.
  2. W ciągu 6 lat od sprowadzenia auta do naszych drzwi może zapukać biuro, zarówno niemieckie, jak i polskie. Zaniżoną fakturę przesyłamy również do polskiego urzędu w celu zapłaty podatku akcyzowego. W czasach, gdy dziura w budżecie kraju się powiększa, a rząd wszędzie szuka pieniędzy, jest to dość ryzykowne. 10 lat temu można było kupić na Allegro faktury dla leworęcznych, teraz już nie.
  3. Niewielu importerów informuje o tym, że bierzemy pełną odpowiedzialność za wartość, którą przedstawiamy na dokumentach, które trafiają do urzędu celnego. Sprowadzamy auto do Polski i jesteśmy jego właścicielem. Większość ludzi nie zdaje sobie z tego sprawy faktury wypisane na kolanie nie są wysyłane przez dealerów z USA. Wystawiają prawidłowe faktury, te z aukcji. Pośrednicy, którzy „proponują” takie rozwiązania, mają czyste ręce.
  4. Sprawdzanie kwoty za jaką samochód został sprzedany jest coraz łatwiejsze. W ciągu ostatnich dwóch lat powstało co najmniej kilka serwisów, które zbierają dane z aukcji i po wpisaniu VIN pokazują kwotę, za jaką samochód został sprzedany. Słyszeliśmy już o kilku przypadkach, w których urzędnicy korzystali z tych narzędzi i kwestionowali wartość na fakturze. Kolejną kwestią jest łatwość sprawdzania przelewów. Rok temu wprowadzono ustawę, dzięki której urzędy mają bezpośredni dostęp do naszych przepływów pieniężnych. Banki są zobowiązane do przedstawienia historii przelewów. Wszystko to sprawia, że ​​ludzie, którzy nadal to robią, są po prostu ignorantami.
  5. Firmy ubezpieczeniowe odmawiają odszkodowania
  6. Banki i leasingi odmawiają finansowania – to coraz częściej. Problem z finansowaniem dotyczy zarówno zaniżonych wartości, jak i bardzo mocno uszkodzonych aut.
  7. W związku z tym, że portale takie jak autoastat, autoaukcja czy bidfax cieszą się coraz większą popularnością, rośnie również świadomość klientów. Klienci wpisują numer VIN i mają dostęp zarówno do zdjęć z aukcji, jak i wpłaconej przez sprzedawcę kwoty. To znacznie utrudnia odsprzedanie auta z niską fakturą lub z bardzo mocno uszkodzonym.
  8. Tańszymi samochodami oszczędzanie wcale nie jest proporcjonalne do ryzyka, które ponosimy. Natomiast przy droższych samochodach szanse na proces weryfikacji są znacznie większe. Kwoty, które możemy zaoszczędzić na droższych samochodach, mogą być znaczne. Jednak z uwagi na to, że przy droższych samochodach państwo może więcej „zarobić”, szanse na weryfikację takiego pojazdu są znacznie większe.
  9. Coraz częściej można też spotkać się z sytuacją w urzędach, gdzie urzędnik widząc, że wartość auta jest zaniżona, kieruje sprawę do Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska – co może wiązać się z faktem, że nasz samochód zostanie zakwalifikowany jako tzw. odpad, co wiąże się z nałożeniem kary za sprowadzenie odpadów do kraju i nakazanie złomowania auta.

Żyjemy w cywilizowanym kraju, który przez ostatnie 10 lat bardzo się zmienił, a to, co kilka lat temu odniosło sukces dzisiaj, może narazić nas na poważne kłopoty i duże straty finansowe.

8 najlepszych samochodów osobowych w 2020 roku[ad_2]

Importowane z Polskich stron motoryzacyjnych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Recent Posts

Wyślij Wiadomość

Jakub Wilk
Edytor

Dziękujemy za odwiedziny i mamy nadzieję że znaleźliśmy dla Państwa auto z importu.

Wielokrotnie nagradzany, rodzinny salon sprzedaży nowych i używanych pojazdów w kilku lokalizacjach w całej Warszawie. Gwarancja najniższej ceny i najlepszej obsługi klienta.
Copyright Auta Importowane © 2021. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Dodaj się do naszej bazy! Wyślemy tobie nowe samochody które właśnie importowaliśmy z USA. No Yes AllEscort