Ile może kosztować transport auta z USA? - Automarzen.pl
Ile może kosztować transport auta z USA?  - Automarzen.pl

Ile może kosztować transport auta z USA? – Automarzen.pl

[ad_1]

Marzysz o Import samochodów z USA? Dzięki temu procesowi możesz stać się właścicielem wyjątkowej maszyny, która szybko zyska na wartości ze względu na swoją rzadkość w Europie. Musisz jednak o tym wiedzieć koszt sprowadzenia auta z USA składa się z kilku różnych zmiennych. Mimo licznych opłat zakup w Stanach jest nadal opłacalny. Sprawdź, ile mniej więcej zapłacisz za pobranie używany amerykański samochód. Zapraszamy do lektury!

Jakie prowizje wiążą się z importem samochodów ze Stanów?

Kupując jakikolwiek towar na odległość, należy bardzo uważać, aby nie dać się oszukać. Z tego powodu, chcąc kupić pojazd w Ameryce, dobrze jest korzystać wyłącznie z aukcji organizowanych przez sprawdzone podmioty. Ogłoszenia prywatne stwarzają zbyt duże ryzyko padnięcia ofiarą nieuczciwego sprzedawcy, który fałszuje rzeczywisty stan maszyny. Dlatego szacując koszty związane z importem auta z USA, weź pod uwagę opłatę do domu aukcyjnego. Stawki różnią się w zależności od konkretnej firmy. Zapłacisz od 300 do 900 USD.

Samozakup wiąże się z ogromną liczbą formalności, których należy dopilnować. Dlatego wiele osób korzysta z pomocy przedsiębiorstwa pośredniczącego, którego pracownicy zajmują się organizacją niemal każdego etapu. To bezpieczna opcja. Specjaliści z takiego podmiotu posiadają rozbudowaną sieć kontaktów, co gwarantuje nie tylko szybką i sprawną realizację import samochodów z USA, ale także sprowadzenie pojazdu, którego stan będzie odpowiadał opisowi w ogłoszeniu. Skontaktuj się z nami, ustalimy interesujący Cię zakres pomocy i przedstawimy indywidualną wycenę.

Koszt transportu auta z USA

Proces dostarczenia zakupionej maszyny do Polski jest wieloetapowy, a koszt transportu auta z USA wiąże się z licznymi opłatami. Najpierw musisz zaplanować transport kołowy od sprzedawcy do portu w USA. Oczywiście koszt zależy od odległości między tymi dwoma punktami. W tym przypadku ponownie korzystna jest współpraca z pośrednikiem. Jako firma tego typu posiadamy ogromną ilość kontaktów, jesteśmy stałym klientem wielu podmiotów logistycznych, dlatego możemy liczyć na znacznie niższe ceny niż indywidualni kontrahenci. U nas ten pierwszy etap kosztuje zwykle około 250-600 USD.

Kolejnym krokiem jest zakup kontenera i skorzystanie z dystrybucji morskiej. Koszt transportu samochodu z USA na statku waha się w granicach 750-1000 USD. Zależy to również od odległości (port załadunku i rozładunku) oraz indywidualnej oferty konkretnej firmy.

Na koniec upewnij się, że pojazd jest transportowany drogą do miejsca przeznaczenia. Niestety nie będziesz mógł dokonać zakupu. Amerykańskie samochody używane nie są konstrukcyjnie przystosowane do prawa europejskiego i dlatego nie można nimi jeździć bez przeróbek. Dlatego dodaj od 1000 zł do 2000 zł za ukończenie tego etapu.

Obowiązki

Kupując towary poza krajami UE, ponosisz koszty importu. Cło wynosi 10% wartości zakupionego towaru. Jeśli postawiłeś na antyczną maszynę, będziesz zwolniony z tej opłaty. Podatek akcyzowy zależy od pojemności skokowej silnika. Jednostki mniejsze niż 2,0 l podlegają stawce 3,1%, a mocniejsze aż 18,6%. Nadal obowiązuje podatek VAT. Warto zastanowić się nad importem do portu w Niemczech. Obowiązuje stawka 19% wartości pojazdu, a nie 23% jak w Polsce. To może być duża oszczędność.

Modyfikacje, tłumaczenia i rejestracja

Będziesz musiał dokonać pewnych modyfikacji mechanicznych. Chodzi głównie o światła, które nie spełniają norm europejskich. Czasami konieczne jest również usprawnienie układu wydechowego. Amerykańskie samochody używane mają zwykle słabsze filtry niż europejskie. Normy emisji zanieczyszczeń są tam wyższe. Koszt sprowadzenia auta z USA wzrośnie zatem o około 1000 zł. Następnie pojazd musi przejść badania techniczne (ok. 150-200 zł). Kolejnym etapem jest tłumaczenie dokumentacji (ok. 150 zł), opłacenie opłaty recyklingowej w wysokości 500 zł, a na koniec rejestracja zakupu w urzędzie, co zmniejszy budżet o ok. 3 tys. 250 zł.

Streszczenie

Jeśli chcesz bezpiecznie wywieźć samochód ze Stanów, zdaj się na pomoc firmy pośredniczącej. Unikniesz zakupu bezużytecznego wraku, który został opisany jako samochód w pełni sprawny. Z nami masz pewność, że nie spotkasz się z taką sytuacją. Posiadamy sieć kontaktów poza Wielką Wodą, co pozwala na weryfikację prawdziwości reklamy. Co więcej, zaproponujemy Państwu korzystną ofertę dotyczącą kosztów transportu.

[ad_2]

Importowane z Polskich stron motoryzacyjnych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Recent Posts

Wyślij Wiadomość

Jakub Wilk
Edytor

Dziękujemy za odwiedziny i mamy nadzieję że znaleźliśmy dla Państwa auto z importu.

Wielokrotnie nagradzany, rodzinny salon sprzedaży nowych i używanych pojazdów w kilku lokalizacjach w całej Warszawie. Gwarancja najniższej ceny i najlepszej obsługi klienta.
Copyright Auta Importowane © 2021. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Dodaj się do naszej bazy! Wyślemy tobie nowe samochody które właśnie importowaliśmy z USA. No Yes AllEscort