Import łodzi z USA krok po kroku
Import łodzi z USA krok po kroku

Import łodzi z USA krok po kroku

[ad_1]

Czy import łodzi ze Stanów Zjednoczonych to dobry pomysł? Postaramy się odpowiedzieć na to pytanie w poniższym artykule.

Rynek amerykański jest bogaty w wysokiej jakości jachty i łodzie – niezależnie od tego, czy są nowe czy używane. Choć taki zakup wymaga nakładów finansowych, okazuje się, że sprowadzenie łodzi lub jachtu z USA wraz z kosztami transportu może ostatecznie być mniejsze niż zakup tego samego modelu w Europie. Jak krok po kroku wygląda import łodzi i jachtu ze Stanów Zjednoczonych?

Krok 1: WYBÓR I LICYTACJA ŁODZI

Łódź jest droga w zakupie, więc wybór odpowiedniego modelu powinien zająć trochę czasu. Na Twoją decyzję będą miały wpływ różne czynniki, takie jak cel posiadania łodzi, liczba użytkowników i ograniczenia finansowe. Wybierając łódź do licytacji, kupujący powinien wziąć pod uwagę wiek przyszłego zakupu oraz to, czy łódź jest (lub była) uszkodzona. Decydując się na niezależną import łodzi z USA, musimy pamiętać, że bez osobistej wizyty u sprzedawcy, jedynym źródłem wiedzy o łodzi są zdjęcia i opis aukcji. Dlatego bardzo ważne jest, aby korzystać z zaufanych witryn domów aukcyjnych, takich jak www.copart.com czy www.iaai.com. Pomoc firmy pośredniczącej, która ma swoich konsultantów w Stanach Zjednoczonych gwarantuje, że łódź, która przyjedzie do klienta w Polsce będzie zgodna ze zdjęciami i opisem aukcji. Gdy zainteresowany już wybierze łódź, pozostaje mu tylko uiścić opłatę i czekać na wyniki aukcji (w przypadku przegranej aukcji kwota kaucji jest zwracana). Od sprzedawcy łodzi oczekuje się pełnej dokumentacji, w tym certyfikatu własności łodzi.

Krok 2: TRANSPORT

Ostateczny koszt łodzi będzie zależał od odległości, jaką pokonuje ze Stanów Zjednoczonych do kupującego. Łódź zostanie przetransportowana kontenerem do Europy. Najlepiej wybrać trasę, która jest często pokonywana – najpopularniejszymi kierunkami dostaw są Niemcy, Holandia i Polska. Wysokość podatku VAT zależy od miejsca przeznaczenia, w Niemczech wynosi 19%, w Holandii 21%, aw Polsce 23%. Warto wiedzieć, że w przypadku łodzi sprowadzanych do Niemiec i Polski służby celne wymagają certyfikatu CE. W Niemczech taki certyfikat kosztuje 1500 euro. Jednak w holenderskim porcie Rotterdam nie jest to w ogóle wymagane.

Krok 3: REJESTRACJA

W kwietniu 2018 r. Sejm RP przyjął projekt ustawy o rejestracji jachtów i innych jednostek pływających o długości do 24 metrów, zgodnie z planem reforma ma wejść w życie na początku sierpnia 2020 r. Do tej pory , było sześć różnych rejestrów, a procedury rejestracyjne, wymagane dokumenty czy opłaty w każdej z tych jednostek były różne. Ustawa stworzy jeden rejestr dla wszystkich jednostek pływających (śródlądowych, morskich, żaglowych, motorowych, w tym rybackich) o długości do 24 metrów. Obowiązek rejestracji dotyczy wszystkich jednostek pływających o długości co najmniej 7,5 metra lub o mocy silnika co najmniej 15kW. Wniosek o rejestrację jachtu lub innej jednostki pływającej można złożyć w dowolnym starostwie, Polskim Związku Żeglarskim (PZŻ), Polskim Związku Motorowodnym i Narciarstwa Wodnego (PZMWiNW) lub przez Internet (za pośrednictwem Elektronicznej Platformy Usług Administracji Publicznej: e-Puap). Latem 2020 roku zmienią się również przepisy dotyczące opłat rejestracyjnych. Do tej pory opłata ta uzależniona była od wielkości zarejestrowanego obiektu i mogła wynieść nawet 375 zł. Zgodnie z nowymi przepisami opłata za zarejestrowanie i wydanie dowodu rejestracyjnego (zmiana danych w rejestrze lub wydanie duplikatu meldunku dokument) jest stała i wynosi 80 zł.

Sprowadzanie jachtów i łodzi z USA to skomplikowany proces – poznanie go na tyle, aby samodzielnie sprowadzić łódź może zająć dużo czasu. Importując, niedoświadczony importer napotyka wiele pułapek i zawiłości formalnych. Profesjonaliści zajmujący się importem mają swoich pracowników w Stanach Zjednoczonych, skąd importowane są łodzie. Dokonują bardzo szczegółowego oględzin łodzi, co pozwoli zweryfikować rzeczywistość z opisem i zdjęciami na aukcji.

Jeśli chcesz zaoszczędzić czas i uniknąć problemów, a także móc cieszyć się jachtem zza oceanu praktycznie bez wychodzenia z domu, warto powierzyć import doświadczonej firmie. Autoautousa.com zaprasza wszystkich zainteresowanych do kontaktu.

[ad_2]

Importowane z Polskich stron motoryzacyjnych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Recent Posts

Wyślij Wiadomość

Jakub Wilk
Edytor

Dziękujemy za odwiedziny i mamy nadzieję że znaleźliśmy dla Państwa auto z importu.

Wielokrotnie nagradzany, rodzinny salon sprzedaży nowych i używanych pojazdów w kilku lokalizacjach w całej Warszawie. Gwarancja najniższej ceny i najlepszej obsługi klienta.
Copyright Auta Importowane © 2021. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Dodaj się do naszej bazy! Wyślemy tobie nowe samochody które właśnie importowaliśmy z USA. No Yes AllEscort