Import łodzi z USA – na co zwrócić uwagę?
Import łodzi z USA – na co zwrócić uwagę?

Import łodzi z USA – na co zwrócić uwagę?

[ad_1]

Zakup łodzi lub jachtu to spory wydatek, dlatego na wybór wymarzonego modelu należy poświęcić dużo czasu. Jest to szczególnie ważne, gdy decydujemy się na import łodzi spoza Polski. Najlepiej skorzystać z pomocy fachowców, którzy zajmują się importem. Dzięki temu, że znajdują się w Stanach Zjednoczonych, mogą ocenić stan łodzi na żywo. Dla osób przebywających w Polsce możliwość dokładnego oględzin jednostki jest ograniczona do dostarczonych zdjęć i informacji. Używane łodzie często wymagają doposażenia lub wymiany kilku części. Jak więc uchronić się przed zakupem modelu, który nie nadaje się do użytku? Poniżej przedstawiamy kilka aspektów, które należy wziąć pod uwagę przy sprowadzaniu łodzi „z drugiej ręki”.

Ogólny stan łodzi

Na podstawowe informacje o stanie modelu składa się kilka czynników, w tym wiek łodzi. Pamiętaj, że nawet najbardziej luksusowy model może nie nadawać się do użytku, jeśli zostanie poważnie nadgryziony przez ząb czasu. Kolejnym elementem, którego kupujący nie powinien przegapić, jest to, czy łódź była w przeszłości uszkodzona, a jeśli tak – czy została w 100% profesjonalnie naprawiona. Oznaki niewłaściwego użytkowania najłatwiej znaleźć na dziobie, rufie i bokach.

Akcesoria również należy dokładnie ocenić. Nie decydujmy się na import łodzi, której wnętrza nie widzieliśmy. Każda poważna aukcja powinna zawierać przynajmniej kilka zdjęć przedstawiających centrum – przede wszystkim ewentualne elementy drewnianej zabudowy, bo to one najłatwiej ocenić, czy łódź przecieka.

Dokumentacja i legalność

Jeśli zdecydujemy się na import używanej łodzi, z pewnością będziemy chcieli dokonać w niej drobnych zmian. Bez rzetelnej dokumentacji modelu okaże się to niemożliwe. Znajdziesz tam informacje o przekrojach i instalacjach. Jeśli okaże się, że łódź nie posiada takiej dokumentacji, to z dużym prawdopodobieństwem mamy do czynienia z tzw. garażem.

Nie można zapomnieć o kompletnym zestawie niezbędnych dokumentów. Upewnij się, że w zestawie znajduje się m.in. dowód rejestracyjny i stara umowa kupna. Dobrze jest również zweryfikować wszystkie przekazane nam dane, aby nie trafić na niewłaściwy model.

Importuj łodzie z USA

Znalezienie odpowiedniej łodzi w realiach Stanów Zjednoczonych nie jest trudne. Duże zainteresowanie żeglarstwem sprawia, że ​​amerykańscy użytkownicy często wymieniają modele na coraz to nowsze, sprzedając stare nabytki w atrakcyjnej cenie. Jeżeli wybór Twojej wymarzonej jednostki już za nami, powinieneś przygotować łódź na konieczność dopełnienia formalności i zorganizowania transportu.

Jeśli chodzi o wysyłkę łodzi do Europy, najlepiej wybierać na bieżąco kontenery, które pochodzą z USA. Ważnym elementem jest wybór miejsca docelowego. Od tego będzie zależeć wysokość opłat. Najpopularniejszymi miejscami dostawy łodzi są zdecydowanie Niemcy, Holandia i Polska, gdzie stawki VAT wynoszą odpowiednio 19, 21 i 23 proc.

Ponadto w przypadku łodzi z USA do Polski lub Niemiec służba celna wymaga certyfikatu CE. Jego cena u naszych zachodnich sąsiadów to 1500 euro. To jeden z argumentów przemawiających za importem łodzi ze Stanów Zjednoczonych do Holandii, gdzie ten certyfikat nie jest potrzebny.

Zaufaj specjalistom

Jak widać, wybór odpowiedniego modelu na odległość jest bardzo trudny. Nie sposób rzetelnie ocenić, czy całe wyposażenie, wnętrze i instalacje są nienaruszone, jeśli opieramy się wyłącznie na zdjęciach i opisach. Najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z pomocy doświadczonych osób, które są w Stanach Zjednoczonych i mogą przyjrzeć się łodzi z bliska.

Taką fachową pomoc zapewniają firmy sprowadzające pojazdy z USA. Zatrudniają między innymi osoby, które posiadają wieloletnie doświadczenie w pracy z jachtami i łodziami. Współpraca ze specjalistami to nie tylko gwarancja zakupu odpowiedniego modelu – firmy tego typu biorą odpowiedzialność za bezpieczny transport łodzi do wybranego portu europejskiego. Dopełniają też wszelkich formalności, które zabierają dużo cennego czasu.

Chcąc kupić wymarzoną łódź z USA warto skorzystać z pomocy profesjonalistów. Taka decyzja zaoszczędzi wiele cennego czasu i zapewni, że sprowadzony model będzie nam służył niezawodnie przez wiele lat.

[ad_2]

Importowane z Polskich stron motoryzacyjnych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Recent Posts

Wyślij Wiadomość

Jakub Wilk
Edytor

Dziękujemy za odwiedziny i mamy nadzieję że znaleźliśmy dla Państwa auto z importu.

Wielokrotnie nagradzany, rodzinny salon sprzedaży nowych i używanych pojazdów w kilku lokalizacjach w całej Warszawie. Gwarancja najniższej ceny i najlepszej obsługi klienta.
Copyright Auta Importowane © 2021. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Dodaj się do naszej bazy! Wyślemy tobie nowe samochody które właśnie importowaliśmy z USA. No Yes AllEscort