Import motocykla z USA – czy to się opłaca?
Import motocykla z USA – czy to się opłaca?

Import motocykla z USA – czy to się opłaca?

[ad_1]

Chyba każdy z nas marzył o niekończącej się, szybkiej jeździe na motocyklu, co można było zobaczyć w jednym z najważniejszych filmów w historii amerykańskiego kina – „Easy Rider”. Teraz, po wielu latach, to marzenie można łatwo zrealizować. Szybki rozwój rynku motoryzacyjnego za granicą sprawił, że aukcje internetowe rozrosły się o masę fantastycznych maszyn. Czy realia są równie piękne? Postanowiliśmy to sprawdzić.

Niezwykle rozwinięty rynek

Największą zaletą importu maszyny ze Stanów Zjednoczonych jest fakt, że tamtejszy rynek motocyklowy jest niesamowicie rozwinięty. W Ameryce Północnej można kupić modele, które nigdy nie były sprzedawane w Europie. Przed rozpoczęciem poszukiwań dobrze jest sprawdzić modele, które są produkowane i sprzedawane w USA. Dużym zainteresowaniem cieszy się kultowy Harley Davidson, ale chętnie wybierane są również modele takie jak Yamaha Super Tenere 1200 czy Kawasaki KLR 600.

Czego szukać?

Przy imporcie motocykli z USA należy wziąć pod uwagę kilka czynników. Należy oczekiwać od sprzedawcy pełnej dokumentacji, w tym „Poświadczenia tytułu własności”, czyli świadectwa własności. Przy zakupie przydaje się również znajomość prawa, bez której możemy paść ofiarą oszustów chcących sprzedać motocykl z ukrytymi wadami.

Oprócz wyżej wymienionych czynników liczy się również stan maszyny ze Stanów Zjednoczonych. Prawidłowa ocena może być trudna, gdy zweryfikujemy ją zdalnie tylko na podstawie zdjęć i opisu. Wiele osób decyduje się na kilkutygodniowe podróże do USA. Jednak nie każdego kupującego stać na tak długą podróż, dlatego zdecydowanie warto rozważyć sprowadzenie pojazdu z pomocą doświadczonych fachowców, którzy są na miejscu i mogą samodzielnie dokonać rzetelnej oceny.

Opłaty związane z importem motocykli

Jak wiadomo sprowadzenie maszyny ze Stanów Zjednoczonych wiąże się również z kilkoma dodatkowymi opłatami, które należy uiścić po zakupie. Większość kupujących decyduje się na zakup używanego motocykla, który wymaga wizyty w warsztacie naprawczym. Często zdarza się również, że nowy właściciel wyposaża maszynę w dodatkowe elementy, np. bagażnik. Są to opłaty, które wynoszą kilkaset dolarów.

Zapłacimy również za transport do wybranego portu europejskiego. Kontenery najczęściej pływają do Niemiec, Holandii i Polski, gdzie VAT wynosi 19, 21 i 23 proc. Sama przestrzeń w kontenerze kosztuje kilkaset dolarów. Wysokość cła zależy jednak od tego, czy motocykl został wyprodukowany w Ameryce, czy za granicą.

Po dojechaniu pojazdu do wybranego portu konieczne jest uiszczenie opłat związanych z rejestracją motocykla w kraju. Warto również skorzystać z pomocy tłumacza wieczystego, który przetłumaczy dokumentację na język polski. Nie można zapomnieć o pierwszej niezbędnej inspekcji, którą trzeba przeprowadzić w Polsce.

Pomoc w imporcie pojazdu z USA

Aby mieć pewność, że Twój wymarzony motocykl, który nie będzie miał ukrytych wad, trafi do naszego warsztatu, warto postawić na współpracę z zaufanymi firmami, które importują motocykle z Ameryki. Zakup realizowany z pomocą fachowców to gwarancja zaoszczędzenia dużej ilości czasu – firma odpowiada za rzetelny przegląd pojazdu, import do Europy oraz transport w wybrane miejsce. Dzięki specjalistom nie musisz tracić czasu na poznawanie praw obowiązujących w Stanach Zjednoczonych. Dodatkowo tego typu firmy mają swoich przedstawicieli w USA, potrafią ocenić rzeczywisty stan pojazdów, a kupujący nie musi organizować wielkiej wyprawy za granicę. Nawet jeśli weźmiemy pod uwagę dodatkowe opłaty, które poniesiemy korzystając z takiej pomocy, ostateczna kalkulacja będzie jednoznaczna – pomoc profesjonalnej firmy zaoszczędzi mnóstwo czasu, nerwów i pracy.

Dzięki profesjonalnej firmie zajmującej się sprowadzaniem pojazdów z USA możliwe jest dokładne oszacowanie kosztów, co przy samodzielnym zakupie czasami staje się niemożliwe. Logistyczne i prawne aspekty zakupu mogą pochłonąć dodatkowe sumy, jeśli te obowiązki spoczywają na naszych barkach.

Jeśli posiadanie amerykańskiej maszyny to jeszcze tylko marzenie, nie wahaj się i już dziś zacznij przeglądać internetowe aukcje. Niekończąca się radość z jazdy gwarantowana!

[ad_2]

Importowane z Polskich stron motoryzacyjnych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Recent Posts

Wyślij Wiadomość

Jakub Wilk
Edytor

Dziękujemy za odwiedziny i mamy nadzieję że znaleźliśmy dla Państwa auto z importu.

Wielokrotnie nagradzany, rodzinny salon sprzedaży nowych i używanych pojazdów w kilku lokalizacjach w całej Warszawie. Gwarancja najniższej ceny i najlepszej obsługi klienta.
Copyright Auta Importowane © 2021. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Dodaj się do naszej bazy! Wyślemy tobie nowe samochody które właśnie importowaliśmy z USA. No Yes AllEscort