
[ad_1]
Motocykle z Ameryki kuszą nas Europejczyków nie tylko atrakcyjnymi cenami. Za oceanem jest znacznie szerszy wybór jednośladów – zarówno nowych, jak i używanych.
Choć do ceny motocykla należy doliczyć opłaty rejestracyjne i transportowe, ostateczna kwota może być jeszcze korzystniejsza niż zakup maszyny w Polsce. Więc jak tam import motocykla z USA?
Pierwszym etapem procesu importu jest znalezienie odpowiedniego dla siebie modelu. Przed rozpoczęciem poszukiwań warto sprawdzić, jakie modele motocykli są sprzedawane w Ameryce. Ten rynek sprzyja jednośladom – wiele modeli, które nigdy nie były dostępne w Europie, można kupić w Ameryce Północnej.
Na podstawie zdjęć i opisu trudno ocenić rzeczywisty stan pojazdu. Niektórzy zainteresowani decydują się opuścić Amerykę i dokonać osobistego przeglądu motocykla. W pierwszej kolejności radzimy korzystać z zaufanych witryn z aukcjami. Polecamy m.in. www.copart.com czy www.iaai.com. Wyjazd do Stanów generuje dodatkowe koszty – chcąc mieć pewność zakupu warto rozważyć powierzenie importu firmie, która się w tym specjalizuje.
Wszystkiej dokumentacji motocykla, w tym „Poświadczenia tytułu własności”, należy oczekiwać od dealera.
Po wybraniu motocykla pozostaje nam jedynie wnieść opłatę i czekać na wyniki aukcji (w przypadku przegranej aukcji kaucja jest zwracana).
Należy pamiętać, że cena podana w ogłoszeniu o aukcji nie jest kwotą ostateczną. Czasami doliczana jest opłata (zwykle kilkaset dolarów) za wyposażenie motocykla w dodatkowe elementy, np. bagażnik.
Jesteśmy również zobowiązani zapłacić za transport: miejsce w kontenerze, z którego motocykl pojedzie do wybranego portu europejskiego (kilkaset dolarów). Najczęściej pojazdy sprowadzane są do: Niemiec, Holandii i Polski – o wysokości podatku VAT decyduje lokalizacja portu (w Polsce 23%), a miejsce produkcji motocykla – wysokość cła.
Gdy motocykl dotrze do Europy, przetransportuj go do miejsca przeznaczenia – domu przyszłego właściciela – trzeba zadbać. Uwaga! Aby pojazd sprowadzony z USA mógł jeździć po polskich drogach, musi być zarejestrowany.
Proces rejestracji obejmuje: odebranie niezbędnych dokumentów (co wymaga pomocy tłumacza wieczystego – ok. 100 zł za przetłumaczenie dokumentów), uiszczenie opłaty rejestracyjnej (190 zł) oraz oględziny techniczne w Polsce (ok. 60 zł).
Sprowadzenie pojazdu z USA to skomplikowany proces – poznanie go w stopniu pozwalającym na samodzielne sprowadzenie motocykla może zająć dużo czasu. Importując, niedoświadczony importer napotyka wiele pułapek i zawiłości formalnych. Jeśli chcemy zaoszczędzić czas i uniknąć problemów oraz móc cieszyć się motocyklem zza oceanu praktycznie bez wychodzenia z domu, warto powierzyć sprowadzenie jednośladu doświadczonej firmie importującej.
Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do kontaktu.
[ad_2]
Importowane z Polskich stron motoryzacyjnych
Dziękujemy za odwiedziny i mamy nadzieję że znaleźliśmy dla Państwa auto z importu.