Import motocykli z USA - SP Automotive
Import motocykli z USA - SP Automotive

Import motocykli z USA – SP Automotive

[ad_1]

Wiele osób zastanawia się, czy warto sprowadzać motocykl ze Stanów Zjednoczonych. Choć oczywiście łatwiej jest kupić motocykl w Polsce, chętnych na zakup pojazdu prosto z USA jest wiele. Dlaczego warto i na czym to polega?

Dlaczego warto wybrać motocykl sprowadzony z USA?

Głównym powodem, który skłania fanów jednośladów do zainteresowania się rynkiem amerykańskim, jest przede wszystkim cena. Motocykle sprowadzane z USA są znacznie tańsze niż te, które można kupić w Europie. Co więcej – sam wybór też jest zauważalnie większy. Dodatkowo decydując się na zakup motocykla sprowadzonego ze Stanów Zjednoczonych można być prawie pewnym, że jego stan techniczny będzie znacznie lepszy niż pojazdów dostępnych na miejscu.

Ile kosztuje import i jakie są procedury?

Nie da się ukryć, że sprowadzenie pojazdu jest najłatwiejsze, jeśli korzysta się z usług agencji. Klient nie musi martwić się o całą operację wniesienia motocykla – tym zadaniem zajmują się profesjonaliści, którzy doskonale poradzą sobie z dostawą. Szacuje się, że czas oczekiwania na wymarzony pojazd to co najmniej trzy tygodnie.

Należy pamiętać, że decydując się na zakup motocykla z USA konieczne będzie uiszczenie opłat celno-podatkowych – nie mogło być inaczej, gdyż pojazd pochodzi spoza Unii Europejskiej. Jakie inne opłaty należy wziąć pod uwagę? Głównie:

  • opłaty aukcyjne,
  • transport na terenie USA,
  • wysyłka w kontenerze,
  • ubezpieczenie na czas transportu.

O ile to drugie nie jest konieczne, to na pewno warto je przynajmniej rozważyć.

Warto jednak wiedzieć, że wydatki związane z transportem motocykla to nie jedyne wydatki, jakie będzie musiał ponieść przyszły właściciel jednośladu. Konieczne będzie również uiszczenie opłaty za tłumaczenie dokumentów, wykonanie przeglądu technicznego, a także – rejestrację pojazdu w dziale komunikacji.

Jaki motocykl wybrać – nowy czy używany?

Należy pamiętać, że zakup zupełnie nowego motocykla wiąże się z dodatkowymi opłatami, dlatego większość osób wybiera motocykl używany. Aby jednak cały projekt był opłacalny, nie warto wybierać pojazdu z możliwie najniższej półki cenowej. Opłaty transportowe nie powinny być równe cenie motocykla, bo wtedy import traci sens.

Od razu po dokonaniu wyboru, czy importowany rower ma być nowy, czy używany, kupujący musi dokonać innego wyboru: motocykl od osoby prywatnej lub od dealera. Warto uświadomić sobie, że motocykl zakupiony u dealera prawie na pewno będzie sprawny technicznie, przetestowany i odpowiednio przygotowany. Motocykl zakupiony od osoby prywatnej może być nieco tańszy, ale jego stan techniczny może pozostawiać wiele do życzenia – wszystko zależy od uczciwości sprzedawcy.

Niewątpliwie jednak sprowadzenie motocykla z USA jest o wiele bardziej opłacalne niż inwestycja w pojazd dostępny na miejscu, dlatego coraz więcej osób decyduje się na takie przedsięwzięcie.[ad_2]

Importowane z Polskich stron motoryzacyjnych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Recent Posts

Wyślij Wiadomość

Jakub Wilk
Edytor

Dziękujemy za odwiedziny i mamy nadzieję że znaleźliśmy dla Państwa auto z importu.

Wielokrotnie nagradzany, rodzinny salon sprzedaży nowych i używanych pojazdów w kilku lokalizacjach w całej Warszawie. Gwarancja najniższej ceny i najlepszej obsługi klienta.
Copyright Auta Importowane © 2021. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Dodaj się do naszej bazy! Wyślemy tobie nowe samochody które właśnie importowaliśmy z USA. No Yes AllEscort