Import samochodów z USA: przewodnik
Import samochodów z USA: przewodnik

Import samochodów z USA: przewodnik

[ad_1]

Import samochodów staje się w Polsce coraz bardziej popularny i wielu Polaków wybiera ten dochodowy biznes. W tym artykule podpowiadamy, co zrobić, aby import aut z USA był wydajny i satysfakcjonujący.

Rynek samochodów sprowadzanych zza oceanu ma się świetnie. Tylko w styczniu 2018 r. sprowadzono aż 77 557 używanych samochodów osobowych i dostawczych. To właśnie ze Stanów Zjednoczonych Polacy najczęściej importują samochody – auta z rynku amerykańskiego stanowią aż 92% całego importu. Najczęściej importowane samochody zza oceanu to samochody klasy średniej, SUV-y i samochody sportowe. Jednak niewiele osób wie, że te drogie samochody są najbardziej opłacalne. Zaoszczędzimy znacznie więcej sprowadzając auta za ponad 100 tys. niż za 30-50 tys. W 2018 roku najczęściej sprowadzanymi przez Polaków samochodami z USA były: Ford Fusion, Audi Q5, Audi A4, Audi A5, BMW Seria 3, Volkswagen Passat CC.

O czym należy pamiętać, szukając wymarzonego samochodu i importując go później?

1. Korzystaj z niezawodnych domów aukcyjnych

Jest to absolutna konieczność przy zakupie samochodu zza oceanu. Niezawodne domy aukcyjne gwarantują współpracę tylko z uczciwymi sprzedawcami. Godne polecenia domy aukcyjne to: copart.com, iaai.com, impactauto.ca, manheim.com i craiglist.com. W tym miejscu warto również polecić serwis carfax.eu/pl, gdzie można sprawdzić w bazie amerykańskich pojazdów wiele przydatnych informacji dla przyszłego właściciela, takich jak faktyczny przebieg, historia auta oraz ewentualne stłuczki w których uczestniczył.

2. Zbierz informacje o modelu i marce

Zanim kupisz swój wymarzony samochód, dowiedz się jak najwięcej o marce i modelu. Jak wiadomo, prawie każdy samochód ma pewne wady. Warto wiedzieć, na jakie elementy zwrócić szczególną uwagę przy zakupie. Warto skonsultować się z kierowcami, którzy w praktyce mieli styczność z samochodem. Możesz pytać znajomych, wyszukiwać wpisy na forach motoryzacyjnych czy testy i recenzje blogów.

3. Nie kieruj się wyłącznie wiekiem

Średni wiek aut sprowadzanych z USA do Polski to 11,5 roku. W tym miejscu warto wspomnieć, że zazwyczaj wiek samochodów amerykańskich nie odpowiada wiekowi samochodów europejskich. Ogólnie rzecz biorąc Amerykańskie samochody są w znacznie lepszym stanie technicznym niż pojazdy z rynku europejskiego. Nic dziwnego, że Polacy decydują się na amerykańskie auta klasyczne, które zazwyczaj charakteryzują się bogatym wnętrzem i wyjątkowym prestiżem. Warto też mieć na uwadze, że dużo łatwiej będzie zdobyć części do popularnych aut, najlepiej jeszcze produkowanych.

4. Zachowaj ostrożność podczas importowania uszkodzonych samochodów

Zagraniczne rynki motoryzacyjne kryją wiele pułapek, w które może wpaść klient przyciągnięty atrakcyjną ceną. Jednym z nich jest sprowadzenie zepsutego samochodu bez możliwości naprawy w Polsce. Samochód z takim oznaczeniem nie zostanie zarejestrowany w Polsce, ponieważ będzie klasyfikowany jako odpad. Stanie się tak, gdy uszkodzenie obejmuje ponad 70% samochodu. A gdy organ celny stwierdzi, że międzynarodowy transport odpadów jest nielegalny, grozi nam kara do 50 000 zł.

5. Pamiętaj o modyfikacjach

Aby importowany samochód mógł jeździć po polskich drogach, często trzeba go wcześniej przystosować. Amerykańskie samochody mają reflektory zaprojektowane tak, aby nie oświetlały pobocza, kierunkowskazy z tyłu są białe (zamiast żółtych z każdej strony), a tylnego światła przeciwmgielnego często brakuje, co w Europie jest obowiązkowe. Zazwyczaj trzeba zmodyfikować oświetlenie i przekodować komputer. Średni koszt brutto takich przekształceń to 1200 zł.

6. Rozważ usługi firmy importującej

Wygoda z pewnością przemawia za skorzystaniem z usług firmy, której domeną jest import samochodów z USA. Klient zwolniony jest z wszelkich formalności podatkowych i celnych, które są zawiłe i skomplikowane dla niewtajemniczonych. Doświadczenie firmy gwarantuje, że będzie w stanie działać poprawnie w każdej sytuacji i wyjść z każdej możliwej komplikacji, takiej jak utrata dokumentów. Dodatkowo wiele firm oferuje swoim klientom zorganizowanie transportu do Polski, dzięki czemu klient może dosłownie przywieźć samochód z USA bez wychodzenia z domu!

Import aut z USA to nie lada wyzwanie, ale podejmuje je wiele osób, bo to dość dochodowy biznes. Jeśli nie chcesz tracić czasu na zapoznawanie się z całym złożonym procesem, zachęcamy do skorzystania z naszych usług!

[ad_2]

Importowane z Polskich stron motoryzacyjnych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Recent Posts

Wyślij Wiadomość

Jakub Wilk
Edytor

Dziękujemy za odwiedziny i mamy nadzieję że znaleźliśmy dla Państwa auto z importu.

Wielokrotnie nagradzany, rodzinny salon sprzedaży nowych i używanych pojazdów w kilku lokalizacjach w całej Warszawie. Gwarancja najniższej ceny i najlepszej obsługi klienta.
Copyright Auta Importowane © 2021. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Dodaj się do naszej bazy! Wyślemy tobie nowe samochody które właśnie importowaliśmy z USA. No Yes AllEscort