Import samochodów z USA: zalety i wady
Import samochodów z USA: zalety i wady

Import samochodów z USA: zalety i wady

[ad_1]

Rozważasz sprowadzenie samochodu zza oceanu? Próbujesz oszacować zyski i straty? Pozwól nam rozwiać Twoje wątpliwości.

Jak każda inwestycja, import samochodu niesie ze sobą zarówno korzyści, jak i ryzyko. Jakie są więc zalety i ewentualne wady importu auta z USA? Jak zminimalizować istniejące ryzyko? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w naszym tekście poniżej:

Import samochodów z USA: zalety

  • Możesz zaoszczędzić nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych! Samochody w Stanach Zjednoczonych – zarówno nowe, jak i używane – są tańsze niż te same auta w Polsce czy w Europie (zakup jest opłacalny i atrakcyjny nawet po doliczeniu kosztów transportu). Warto zaznaczyć, że cena samochodu w dużej mierze zależy od aktualnego kursu dolara – oczywiście im jest tańszy, tym bardziej opłacalny jest zakup. Najwięcej można zaoszczędzić kupując auta, tzw. luksus: kosztujący ponad 100 000 zł.
  • Amerykańskie samochody używane są w znacznie lepszym stanie niż europejskie. Amerykanie – ze względu na wysoki status materialny – często zmieniają samochody. Gdy np. ulegnie awarii, często nie angażują się w naprawy. Nie inwestują również w wymianę części ze względów operacyjnych. Chcąc więc otrzymać nowy samochód, chcą szybko i sprawnie sprzedać stary – stąd niska cena za samochód w dobrym stanie: nieukończony, z małym przebiegiem. Dodatkowo koszty naprawy w Polsce są dużo niższe niż w Ameryce, więc opłaca się również kupić uszkodzony samochód i przywieźć go ze Stanów Zjednoczonych.

Import samochodów z USA: wady

  • Import samochodów z USA to żmudny i skomplikowany proces. Trwa to zazwyczaj od 6 do 8 tygodni, plus czas potrzebny na zapoznanie się z całym przebiegiem sprowadzenia auta, wszystkie niezbędne formalności: od zorganizowania transportu, przez dostosowanie auta do polskich wymogów, po rejestrację, czyli tłumaczenie dokumentów i składanie wniosków. Nie można pominąć kwestii ewentualnych zagrożeń (np. nieuczciwi sprzedawcy) czy problemów (np. utrata dokumentów). Nieznajomość obowiązujących przepisów dotyczących sprowadzania samochodów z zagranicy działa na niekorzyść kupującego. Czy wiesz, że uszkodzenia samochodu powypadkowego nie mogą przekroczyć 70%? Takiego samochodu nie da się zarejestrować w Polsce, zostanie uznany za odpad, a nielegalny międzynarodowy transport odpadów podlega karze grzywny do 50 000 zł.
  • Nie jesteś do końca pewien, co do Ciebie przyjdzie, jeśli sam nie sprawdzisz auta. Wyjazd do Stanów Zjednoczonych znów wiąże się z koniecznością spędzenia wolnego czasu, ale jest też dodatkowym, sporym kosztem. Poszukując wybranego auta osoba zainteresowana jego zakupem może polegać jedynie na zdjęciach, opisie i uczciwości sprzedającego zamieszczonych na aukcji.

Zostaw to nam

Jeżeli chcesz zrezygnować z importu auta z USA ze względu na powyższe wady to mamy dobrą wiadomość. Wszystkie te trudności zostaną wyeliminowane przez nas, firmę importującą. Swoją pracę wykonujemy od wielu lat, a dzięki cennemu doświadczeniu znamy import z podszewki. Wiemy, które domy aukcyjne współpracują tylko ze sprawdzonymi, godnymi zaufania sprzedawcami. Jako importer mamy dostęp do zamkniętej listy najatrakcyjniejszych ofert. Nasi pracownicy znajdują się w Stanach Zjednoczonych, więc osobiście upewnią się, że samochód prezentowany na aukcji jest w 100% dokładny. Gdy nadejdzie czas na transport, doradzimy w wyborze punktów dostawy, tak aby jak najlepiej zoptymalizować koszty transportu. Bez problemu załatwimy wszystkie niezbędne formalności podatkowe i celne towarzyszące importowi auta z zagranicy – pomożemy również przy rejestracji auta w Polsce. Z nami Twoim jedynym zadaniem będzie: wybór interesującego Cię przedmiotu i zapłacenie odpowiedniej kwoty na aukcji. Resztą zajmiemy się my, abyś mógł bez obaw czekać na swój wymarzony samochód. Możesz skorzystać z naszego kalkulator do oszacowania kosztów sprowadzenia samochodu ze Stanów Zjednoczonych.

Czy masz jakieś pytania? Chętnie pomożemy – skontaktuj się z nami!

[ad_2]

Importowane z Polskich stron motoryzacyjnych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Recent Posts

Wyślij Wiadomość

Jakub Wilk
Edytor

Dziękujemy za odwiedziny i mamy nadzieję że znaleźliśmy dla Państwa auto z importu.

Wielokrotnie nagradzany, rodzinny salon sprzedaży nowych i używanych pojazdów w kilku lokalizacjach w całej Warszawie. Gwarancja najniższej ceny i najlepszej obsługi klienta.
Copyright Auta Importowane © 2021. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Dodaj się do naszej bazy! Wyślemy tobie nowe samochody które właśnie importowaliśmy z USA. No Yes AllEscort