Jak importować motocykle z USA? Koszt, podatki, podatek odwetowy
Jak importować motocykle z USA? Koszt, podatki, podatek odwetowy

Jak importować motocykle z USA? Koszt, podatki, podatek odwetowy

[ad_1]

Osoby zainteresowane importem motocykli Harley-Davidson do Polski powinny szczególnie zwrócić uwagę na rynek amerykański. Przy odpowiedniej optymalizacji kosztów zakup motocykla na aukcji w USA powinien być znacznie bardziej opłacalny w porównaniu z zakupem u lokalnego dealera. Procedura niewiele różni się od importu samochodu i jest stosunkowo prosta. Przygotowaliśmy dla Ciebie ten krótki poradnik, który ma na celu ułatwienie działań związanych z importem Harleya z USA. Zapraszamy do naszego artykułu pt. Jak sprowadzić motocykle z USA? Koszty, podatki, cło odwetowe”.

Aukcja Harleya z USA

Lista stron z reklamami amerykańskich motocykli jest ogromna. Polecamy jednak platformę IAAI, która oferuje pojazdy amerykańskich towarzystw ubezpieczeniowych i banków. Motocykle sprzedawane są głównie na aukcjach (daje to możliwość zakupu poniżej wartości rynkowej), ale są też oferty z opcją „kup teraz”. Oczywiście, jeśli znasz angielski i nie boisz się kontaktu telefonicznego, możesz skorzystać z prywatnych ogłoszeń i znaleźć unikalny egzemplarz.

Pamiętać! Jeśli planujesz licytować motocykl, koniecznie skorzystaj z pomocy licencjonowanego brokera, który ma najwyższą licencję. To Twoje oszczędności, ponieważ wysokość opłat aukcyjnych zależy od formy licencji. Kwoty te mogą wahać się od kilkuset do nawet kilku tysięcy dolarów!

Transport Harley-Davidson

Po wygraniu aukcji / zakupie motocykla pojazd należy odebrać w domu aukcyjnym lub u prywatnego sprzedawcy. Następnie, w zależności od wybranego transportu międzynarodowego, dostarczymy pojazd we wskazane miejsce załadunku. Istnieją dwa sposoby transportu importowanego Harleya – drogą morską lub powietrzną.

Pierwszy z nich ma sporą zaletę, za którą na pewno będziesz podążał – fracht morski w kontenerze jest po prostu znacznie tańszy. Wadą będzie jednak długi czas podróży do portu. W rzeczywistości od momentu załadunku do momentu przybycia do portu docelowego trwa to około 2-3 tygodnie. Transport lotniczy umożliwia dostarczenie motocykla w ciągu kilku dni, ale wysoki koszt takiej usługi sprawia, że ​​tylko nieliczni wybierają to rozwiązanie.

Motocykle z USA – odprawa celna

Gdy sprowadzony motocykl dotrze do portu (niezależnie od formy transportu) konieczne jest sprowadzenie samochodu do agencji celnej, która dokona odprawy celnej, a tym samym naliczy obowiązujące w danym kraju stawki. Najkorzystniejszą formą opodatkowania jest odprawa w porcie Bremenhaven (Niemcy), ze względu na znacznie niższe stawki. Obowiązkiem na dzień 26 października 2020 r. (dzień powstania niniejszego artykułu) jest:

 • 6% dla motocykli o pojemności silnika powyżej 250 cm3
 • 8% dla motocykli do 250 cm3

W przypadku motocykli stricte amerykańskich producentów, oprócz cła z tytułu ładowności, istnieje również tzw. „Odwet”, który wynosi aż 25% wartości! Nie obawiaj się, że to sprawia, że ​​import prawdziwego Amerykanina jest nieopłacalny.

Powyższe procenty naliczane są od wszystkich poniesionych kosztów, tj. zakupu motocykla, opłat aukcyjnych, a także transportu.

Dodatkowo należy doliczyć podatek VAT, który w zależności od kraju odprawy wynosi od 16 do 23%! W Niemczech będzie to najniższa możliwa stawka – 16%.

Transport motocykla do domu

Po odprawie celnej i rozliczeniu wszystkich należności celno-podatkowych motocykl możesz odebrać z portu, a następnie przetransportować do domu. Oczywiście najtańsze i najszybsze zrobienie tego na przyczepie. Niestety w większości przypadków nie ma możliwości przewozu na tablicach rejestracyjnych USA. Powodem jest to, że pojazdy licytowane zazwyczaj nie mają tablic rejestracyjnych. Można udać się do najbliższego punktu DEKRA lub TUV, dokonać przeglądu i kupić tymczasowe tablice, których koszt to zazwyczaj około 80 euro. Takie tymczasowe tablice są ważne przez 5 dni. Nie zapomnij ubezpieczyć swojego pojazdu numerem VIN!

Uwaga! Weź pod uwagę stan techniczny pojazdu. Uszkodzenia mechaniczne pojazdu, długi czas transportu mogą spowodować awarie uniemożliwiające bezpieczne poruszanie się. Sprawdź przede wszystkim:

 • ciśnienie w oponach,
 • Układ hamulcowy,
 • Poziom paliwa (wiele firm żeglugowych wymaga niskiego lub pustego zbiornika paliwa)
 • Prawidłowe podłączenie baterii (w niektórych przypadkach możesz zostać poproszony o odłączenie baterii przed wysyłką).

Recenzja Harley-Davidson w Polsce

Wszystkie modele Harley-Davidson importowane z USA muszą zostać sprawdzone w centrum kontroli pojazdów przed rejestracją. Sprawdzeniu zostaną poddane takie elementy jak silnik i wydech, a także licznik i reflektory (konieczne jest, aby posiadały certyfikat UE/homologację europejską). Aby sprawdzić, czy reflektory spełniają normy, poszukaj małego logo „ECE” na plastikowej osłonie lampy. Jeśli tego symbolu brakuje (co często się zdarza), będziesz musiał kupić nowe lampy lub zamienniki.

Rejestracja importowa Harley-Davidson

Motocykle amerykańskie, jak każdy inny pojazd, podlegają rejestracji. Pamiętaj o zabraniu ze sobą następujących dokumentów:

 • Świadectwo Odprawy Celnej,
 • Dokument potwierdzający własność / tytuł szkody,
 • oryginał faktury zakupu,
 • Pozytywne przejście przeglądu technicznego,
 • Ubezpieczenie,
 • paszport lub dowód osobisty,
 • dowód zapłaty podatku akcyzowego.

[ad_2]

Importowane z Polskich stron motoryzacyjnych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Recent Posts

Wyślij Wiadomość

Jakub Wilk
Edytor

Dziękujemy za odwiedziny i mamy nadzieję że znaleźliśmy dla Państwa auto z importu.

Wielokrotnie nagradzany, rodzinny salon sprzedaży nowych i używanych pojazdów w kilku lokalizacjach w całej Warszawie. Gwarancja najniższej ceny i najlepszej obsługi klienta.
Copyright Auta Importowane © 2021. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Dodaj się do naszej bazy! Wyślemy tobie nowe samochody które właśnie importowaliśmy z USA. No Yes AllEscort