Jak sprowadzić samochód z USA krok po kroku
Jak sprowadzić samochód z USA krok po kroku

Jak sprowadzić samochód z USA krok po kroku

[ad_1]

Auta z Ameryki kuszą mieszkańców Europy niezwykle atrakcyjnymi cenami, wyjątkowością dostępnych modeli oraz ilością dodatkowego wyposażenia. Na pierwszy rzut oka procedura importu pojazdu ze Stanów Zjednoczonych może wydawać się niezwykle skomplikowana. Prawda jest jednak taka, że ​​poznanie dokładnych etapów importu auta z Ameryki pozwala w łatwy sposób dopełnić wszelkich formalności. Jeśli więc chcesz jeździć maszyną, która wzbudzi podziw na ulicach, przeczytaj nasz poradnik i dowiedz się, jak sprowadzić samochód z USA.

Firmy pośredniczące – pomocna dłoń podczas importu

Decydując się na zakup samochodu z Ameryki, wiele osób decyduje się powierzyć sprawę pośrednikom, czyli profesjonalistom, którzy od lat sprowadzają samochody z USA i znają całą procedurę. Zaletą, która przemawia za tym, że warto skorzystać z pomocy firmy pośredniczącej jest to, że jest to gwarancja bezpieczeństwa transakcji. Profesjonaliści wyszukują w imieniu klienta wymarzony pojazd na portalach aukcyjnych, do których mają dostęp jako jedni z nielicznych. Dodatkowo pracownicy firm pośredniczących są w stanie na miejscu zweryfikować stan auta, na co mało który prywatny nabywca mógł sobie pozwolić. Ich pomoc przyda się również przy załatwianiu formalności, których nie brakuje przy imporcie auta z USA. Dlatego warto zastanowić się nad możliwością skorzystania z usług profesjonalistów, aby móc cieszyć się komfortem i bezpieczeństwem.

Procedura zakupu samochodu z Ameryki

Pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, aby sprowadzić swój wymarzony samochód z USA, jest znalezienie tego pojazdu. Wbrew pozorom nie jest to taka prosta operacja, gdyż wymaga dokładnego sprawdzenia stanu auta, co z daleka może być trudne. Jako prywatny nabywca nie mamy również dostępu do wszystkich portali oferujących aukcje pojazdów. Dlatego ten proces będzie wymagał od nas pewnej dozy cierpliwości.

Jeśli uda nam się znaleźć samochód spełniający wszystkie wymagania, konieczne będzie wpłacenie kaucji, która będzie zawierała wartość samochodu, opłatę aukcyjną oraz opłatę bankową za przelew do Stanów Zjednoczonych wysłany z Polski. Co po dokonaniu wpłaty? Musimy zorganizować odpowiedni transport, który będzie składał się z kilku etapów. Pierwszym z nich będzie transport auta do wybranego portu w Ameryce. Następnie firma spedycyjna powinna umieścić naszą ciężarówkę w kontenerze i załadować ją na statek. W takim przypadku koszty różnią się w zależności od przejechanych kilometrów. Warto również wybrać port europejski – większość osób decyduje się na sprowadzenie pojazdu do Niemiec lub Holandii, a rzadziej do Polski.

Opłaty przy imporcie samochodu z USA

Kupując samochód z Ameryki trzeba liczyć się z kilkoma niezbędnymi opłatami – cłem, akcyzą i VAT. Oto odpowiedź na pytanie, dlaczego większość kupujących sprowadza pojazdy do Niemiec – tam cło wynosi tylko 10%. VAT obejmuje tam 19%, co jest korzystną ofertą w porównaniu do Polski. W Holandii cło jest na tym samym poziomie, co u naszych zachodnich sąsiadów, natomiast podatek wynosi 21%.

Kolejną opłatą, która pośrednio wynika z importu auta z USA, jest konieczność przystosowania auta do jazdy po europejskich drogach. Samochody budowane w Stanach Zjednoczonych nie spełniają przepisów, z którymi mamy do czynienia w Unii Europejskiej. Najczęstszym problemem okazuje się tutaj oświetlenie i układ wydechowy. Po dokonaniu wszelkich niezbędnych zmian powinieneś otrzymać dokument potwierdzający aktualny stan techniczny auta. Odbędą się również konsultacje z tłumaczem przysięgłym, który jako jedyny ma prawo przetłumaczyć dokumentację pojazdu.

Rejestracja samochodu ze Stanów Zjednoczonych

Po spełnieniu wszystkich powyższych punktów nabywca powinien udać się do urzędu miasta na prawach powiatu lub do starostwa powiatowego. Aby dopełnić formalności, oprócz wniosku należy zabrać ze sobą kilka odpowiednich rzeczy:

  • – dowód posiadania pojazdu,
  • – dowód dokonania odprawy celnej importowej,
  • – dowód rejestracji,
  • – dowód osobisty lub paszport,
  • – tłumaczenie dokumentacji wykonane przez tłumacza przysięgłego,
  • – stare tablice rejestracyjne,
  • – dowód pozytywnego badania technicznego samochodu.

Dopiero teraz, kiedy dokonamy rejestracji pojazdu i wniesiemy opłatę za polisę OC, możemy cieszyć się jazdą po polskich drogach.

Streszczenie

Kiedy już wiemy, jak sprowadzić samochód z USA, wiemy, że jest to złożony proces, na który składa się kilka ważnych opłat i formalności. Nie bez powodu tak wiele osób wybiera profesjonalną pomoc firm pośredniczących. To opcja, którą zdecydowanie warto rozważyć, jeśli chcesz kupić sprawdzony samochód ze Stanów Zjednoczonych.

[ad_2]

Importowane z Polskich stron motoryzacyjnych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Recent Posts

Wyślij Wiadomość

Jakub Wilk
Edytor

Dziękujemy za odwiedziny i mamy nadzieję że znaleźliśmy dla Państwa auto z importu.

Wielokrotnie nagradzany, rodzinny salon sprzedaży nowych i używanych pojazdów w kilku lokalizacjach w całej Warszawie. Gwarancja najniższej ceny i najlepszej obsługi klienta.
Copyright Auta Importowane © 2021. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Dodaj się do naszej bazy! Wyślemy tobie nowe samochody które właśnie importowaliśmy z USA. No Yes AllEscort