Jak wygląda procedura zakupu samochodu z USA? Yankeecars.eu
Jak wygląda procedura zakupu samochodu z USA?  Yankeecars.eu

Jak wygląda procedura zakupu samochodu z USA? Yankeecars.eu

[ad_1]

Każda firma importowa w zasadzie działa w podobny sposób ze względu na konieczność wykonania poszczególnych czynności, aby zakupiony pojazd w USA został przetransportowany do Polski. Niestety różnice w jakości obsługi i samym zakresie okazują się bardzo duże, a pobierana prowizja brokera jest niewspółmierna do wkładu. Postanowiliśmy opisać cały proces zakupowy w naszej firmie. Zapraszamy do artykułu pt. „Jaka jest procedura zakupu auta z USA?”

Krok 1: Wyszukiwanie pojazdu, sprawdzenie historii + obliczenia

Naszym priorytetem jest przede wszystkim Państwa satysfakcja. Dlatego nasz specjalista przeprowadza wywiad w celu określenia wszystkich oczekiwań dotyczących pojazdu i budżetu. Następnie szukamy konkretnych ofert, które mogą Cię potencjalnie zainteresować. Otrzymasz linki do pojazdów wystawionych na aukcjach na następny tydzień i spełniających wszystkie uzgodnione kryteria.

Jeśli jesteś zainteresowany daną ofertą, na podstawie danych historycznych wyliczamy orientacyjną cenę, za którą będzie można kupić ten pojazd. Na tym etapie wykonujemy również pełną kalkulację importu. Poznasz wszystkie kwoty składowe, w tym: koszty aukcji, koszty przelewu, ubezpieczenia (opcjonalnie), koszt odbioru auta i transportu do portu, frachtu morskiego, koszty opłat celno-skarbowych oraz transportu do Polski. Kalkulujemy bardziej złożone sprawy, w tym wszystkie opłaty i podatki, takie jak samochody hybrydowe, elektryczne, zabytkowe, ATV, skutery, motocykle itp.

Przed licytacją sprawdzamy każdy pojazd płatnym raportem (Carfax, Autocheck), który będzie zawierał informacje o historii pojazdu, wypadkach, naprawach serwisowych oraz przebiegu. Dodatkowo staramy się uzyskać lepsze zdjęcia niż te dostępne na aukcji i ewentualnie zweryfikować czy samochód nie został „przygotowany” do aukcji na tzw. „Trzepnięcie”.

Wszystkie powyższe czynności wykonujemy bezpłatnie, niezależnie od tego, czy ostatecznie przystąpisz do aukcji. Wierzymy, że wysoki standard obsługi i przejrzystość kosztów to podstawa budowania zaufania.

Krok 2: Ustal kwotę licytacji, podpisz umowę i wpłać depozyt

Zanim przystąpimy do zakupu pojazdu konieczne jest podpisanie umowy pomiędzy stronami oraz wpłacenie kaucji. Jako pośrednik chcemy chronić interesy każdej ze stron. Dobrze przygotowana umowa nie tylko zwiększa poczucie bezpieczeństwa, ale również zobowiązuje nas do wykonania uzgodnionych usług.

Przed licytacją na wybrany samochód wymagany jest depozyt w wysokości 10% (minimum 600 USD) uzgodnionej kwoty licytacji. Jest to zabezpieczenie na wypadek braku zakupu auta. W takim przypadku dom aukcyjny nakłada na nasze konto karę finansową za tzw. „Re-listing”, czyli oddanie samochodu z powrotem do licytacji. Kaucja jest zwracana w przypadku rezygnacji z dalszej licytacji, aw przypadku zakupu samochodu – zaliczana na poczet zakupu.

Oczywiście na każdym etapie możesz liczyć na naszą pomoc – doradzimy Ci kwotę najkorzystniejszej oferty, aby zakup był opłacalny. Można przyjść do naszego biura aukcyjnego i kupić samochód na żywo. Dla klientów, którzy chcą importować więcej samochodów i czuć się silni, jesteśmy w stanie założyć osobne konto do licytacji z pełną licencją, co umożliwi zakup samochodów, nawet tych dostępnych tylko dla firm amerykańskich!

Krok 3: Płatność

Po wygraniu aukcji ponownie przeliczamy kosztorys. Zakup auta należy opłacić wraz z opłatami aukcyjnymi i transportem w terminie określonym przez dom aukcyjny (środki powinny wpłynąć na konto w USA w ciągu 48 godzin). Przyjmujemy pieniądze na nasze konto w Polsce, aby przyspieszyć cały proces płatności. W przypadku spóźnienia mogą zostać naliczone dodatkowe koszty – najczęściej za parkowanie, tj. „Przechowywanie”. Im szybciej zostanie zlecony transfer, tym szybciej będziemy mogli rozpocząć procedurę importu i odebrać samochód z placu. Każdy dzień opóźnienia to około 40-50 $ dodatkowych opłat. Aby zminimalizować te opłaty, podpisaliśmy korzystną umowę z firmą transportową, która zobowiązana jest odebrać samochód w ciągu 3 dni roboczych od momentu zaksięgowania środków w USA.

Bezpłatnie doradzimy, jak szybko wykonać przelew bez płacenia nieruchomości za przewalutowanie i przelew.

Nieco przed kolejnymi dwoma krokami warto wspomnieć, że cła i podatki należy uiścić dopiero po odprawie celnej – nie pobieramy ich z góry. Co więcej, nie ma możliwości ich dokładnego wyliczenia, ponieważ istnieje wiele zmiennych, które będą miały wpływ na ich wysokość (np. dodatkowa odprawa celna za pozostawione w samochodzie przedmioty, opłaty za utylizację czy dodatkowe procedury). Pobranie ich z wyprzedzeniem może zakończyć się koniecznością dopłaty lub braku zwrotu przez pośrednika.

Krok 4: Transport do Europy

Dopiero po dokonaniu płatności dom aukcyjny umożliwia odbiór auta z placu. Jak najszybciej organizujemy transport i dokumentujemy odbiór pojazdu odpowiednimi zdjęciami, które otrzymasz w ciągu 2 dni od odbioru. Pojazd zostanie dostarczony do bazy przeładunkowej, następnie załadowany do jednego z kontenerów i wkrótce wyruszy w podróż do Europy. Każdy ładunek kontenerem jest monitorowany – otrzymasz numer śledzenia, a także możliwość śledzenia lokalizacji statku wraz z przewidywaną datą przybycia do portu Bremerhaven. Ładunek może być ubezpieczony (w wysokości 1% wartości) od uszkodzeń powstałych podczas transportu. Po rozładunku otrzymujesz kolejną paczkę zdjęć z terminalu portowego, wykonanych przez agencję celną.

Uwaga! Wybierając port, z którego pojazd opuści, bierzemy pod uwagę dwa czynniki: najszybszy możliwy termin wypłynięcia statku z USA oraz cenę transportu, co minimalizuje czas oczekiwania na samochód i kosztowny cały proces importu .

Dodatkowo! Jako jedyna firma importująca umożliwiamy Ci założenie konta w naszym systemie oraz zarządzanie informacjami o Twoim zamówieniu. Dzięki temu w jednym miejscu sprawdzisz:

  • załączona umowa, kalkulacja i potwierdzenie płatności,
  • numer kontenera z linkiem do śledzenia,
  • zdjęcia z odbioru i zdjęcia z terminala,
  • możesz podać adres dostawy pojazdu.

Krok 5: Odprawa celna i transport do domu

Po przybyciu samochodu do portu Bremerhaven prosimy o podpisanie kolejnego dokumentu – możliwość reprezentacji w sprawie odprawy. Umożliwi nam to przygotowanie dla Państwa wszystkich dokumentów do odprawy przez naszą agencję celną. Po zakończeniu procedury celnej znane są pełne opłaty: za rozładunek kontenera, koszty odprawy celnej, cło i VAT. Na tym etapie bez zbędnej zwłoki organizujemy również transport do Polski, do domu lub zakładu mechanicznego. Dzięki przejęciu tej gałęzi procesu i posiadaniu własnego transportu jesteśmy w stanie zaoferować tę samą cenę, niezależnie od miejsca docelowego w Polsce.

[ad_2]

Importowane z Polskich stron motoryzacyjnych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Recent Posts

Wyślij Wiadomość

Jakub Wilk
Edytor

Dziękujemy za odwiedziny i mamy nadzieję że znaleźliśmy dla Państwa auto z importu.

Wielokrotnie nagradzany, rodzinny salon sprzedaży nowych i używanych pojazdów w kilku lokalizacjach w całej Warszawie. Gwarancja najniższej ceny i najlepszej obsługi klienta.
Copyright Auta Importowane © 2021. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Dodaj się do naszej bazy! Wyślemy tobie nowe samochody które właśnie importowaliśmy z USA. No Yes AllEscort