Jak wykonać przelew zagraniczny do USA, żeby nie przegrać?
Jak wykonać przelew zagraniczny do USA, żeby nie przegrać?

Jak wykonać przelew zagraniczny do USA, żeby nie przegrać?

[ad_1]

Doskonale zdajemy sobie sprawę z trudności i dużego stresu związanego z przelewem pieniędzy w obcej walucie na zagraniczne konto. Współpraca z podmiotami z zagranicy, chęć zarabiania/oszczędzania, czy spełniania naszych marzeń (w postaci prawdziwego amerykańskiego samochodu) zmusza nas do zmierzenia się z tą przeciwnością.

Dlatego stworzyliśmy ten przewodnik. Okazuje się, że przelewy zagraniczne szybko zyskują na popularności, a ich bezpieczeństwo i sposób realizacji niewiele różnią się od zwykłego przelewu krajowego. Przeprowadzimy Cię krok po kroku przez cały proces, w zależności od wybranej formy, aby nie zbankrutować i wskażemy najczęstsze błędy – nie tylko w teorii.

Najczęstsze błędy

Na początku warto przedyskutować, czego nie robić. W ten sposób uchronisz się przed poważnymi konsekwencjami, najczęściej stratami finansowymi i czasowymi. Oczywiście może się to nawet przełożyć na opłacalność dokonanego zakupu/inwestycji.

 1. Przelew pieniędzy z bieżącego konta bankowego.

Takie działanie naraża Cię na przewalutowanie po abstrakcyjnie wysokim kursie, który ustalany jest indywidualnie przez Twój bank. Najczęściej różnica między kursami kupna i sprzedaży w bankach wynosi około 20 groszy. Każde wysłane 1000 $ generuje stratę sięgającą nawet 200 zł! Dodatkowo bank może pobrać opłatę za przewalutowanie.

 1. Przelew pieniędzy z konta w walucie innej niż waluta docelowa.

Tak samo jak w pierwszym przypadku – ryzykujemy przewalutowanie po niekorzystnym kursie, a w najgorszym nawet podwójne przewalutowanie – dlaczego tak się dzieje? No cóż… Walutą rozliczeniową w polskich bankach jest złotówka. W takim przypadku, jeśli wykonasz przelew z rachunku w EUR na rachunek w USD, bank sprzedaje EUR na PLN, a następnie kupuje USD za PLN. Dzięki tej procedurze możesz stracić nawet 400 zł za każde przelane 1000 $! Dodatkowo bank może pobrać opłatę za przewalutowanie.

 1. Brak weryfikacji kosztów wykonania przelewu zagranicznego.

Nawet jeśli masz konto walutowe w swoim banku, nie oznacza to, że możesz stracić czujność. Innym częstym błędem jest niesprawdzanie kosztów przelewu. W niektórych przypadkach zwykły przelew za granicę może kosztować nawet 300 zł.

 1. Płatność bezpośrednio z konta oszczędnościowego.

W takim stresie łatwo zapomnieć, że powinniśmy wykonać przelew z rachunku walutowego lub rachunku bieżącego. Zazwyczaj większe kwoty trzymamy na rachunkach oszczędnościowych, które nie mają takiej samej oferty jak te wymienione powyżej. Może to spowodować naliczenie dodatkowych opłat lub kar za wypłatę środków w ten sposób.

Przelew z konta walutowego

Najprostszym rozwiązaniem bez dodatkowych formalności jest skorzystanie z rachunku walutowego w Twoim banku. Teraz chyba każdy bank ma możliwość założenia konta walutowego online bez wychodzenia z domu i podpisywania dodatkowych umów. Pamiętaj jednak, aby:

 1. Sprawdź koszt prowadzenia rachunku walutowego

Niektóre banki chętnie otwierają taki rachunek za darmo i bez żadnych opłat eksploatacyjnych. Jednak wciąż są instytucje, które są skłonne zarobić na tym kilkanaście złotych miesięcznie.

 1. Sprawdź koszt wykonania przelewu z konta walutowego

Niektóre banki mają bardzo przystępne ceny za przelewy z kont walutowych i jest to pilne. Dla przykładu weźmy ING, który pobiera opłatę 40 zł za przelew walutowy i dodatkowe 30 zł za „Tryb Pilny”. Natomiast w bankach takich jak mBank czy PKO SA przelew SWIFT może wynieść nawet 250 zł.

 1. Skorzystaj z banku lub kantoru zewnętrznego

Niektóre banki oferują swoim klientom własny kantor, w którym różnica między kursem kupna i sprzedaży wynosi kilka groszy. Jeszcze mniej zapłacimy korzystając z zewnętrznych kantorów internetowych.

Uwaga! Zgodnie z omawianymi błędami – zapomnij o wykonywaniu przelewu w dostępnych złotówkach, bo kurs będzie się różnił nawet o 20 groszy!

Jak wykonać przelew walutowy w banku?

Wykonywanie przelewu walutowego do USA nie różni się zbytnio od zwykłego przelewu, który wykonujesz na co dzień. Należy jednak pamiętać o kilku rzeczach, aby uniknąć nieporozumień.

 1. Zaloguj się do systemu bankowości elektronicznej,
 2. Wybierz zakładkę przelewy,
 3. Znajdź opcję „Przelew walutowy”,
 4. Wybierz swój rachunek walutowy, z którego zostaną przelane środki,
 5. Wypełnić formularz.

Doszliśmy do etapu, który może być nieco problematyczny za pierwszym razem, ale w rzeczywistości jest bardzo prosty.

 1. IBAN to międzynarodowy standard numeracji kont bankowych. Nie martw się, to nic innego jak numer konta odbiorcy wraz z podanym kodem kraju. Na przykład:

PL61109010140000070219512374

 1. Numer BIC/SWIFT umożliwia identyfikację instytucji, do której kierowany jest dany przelew. Składa się z 8 znaków, liter i cyfr, w których:
 • Pierwsze 4 znaki to identyfikator instytucji,
 • 2 kolejne znaki to kod kraju,
 • 2 kolejne znaki to kod lokalizacji,
 • Ostatnie 3 znaki to oznaczenie oddziału. (opcjonalny)

Uwaga! Jeśli Twój bank stwierdzi, że wkleiłeś 11-ty kod niepoprawnie, w pierwszym pozostaw 8. Jest to najczęstszy problem przy wykonywaniu przelewu.

 1. Czas transferu do USA, w którym chcesz zapłacić za zakup auta z aukcji, powinien być jak najkrótszy. Ustaw przelew na dzisiaj / od razu.

Kantory online to najtańsza opcja

Jeśli nie chcesz wykonywać przelewu za pośrednictwem swojego banku, możesz skorzystać z jeszcze bardziej opłacalnej opcji – kantoru online. To tutaj uzyskasz najlepsze warunki wymiany walut, a także wykonasz szybki przelew w przystępnej cenie.

Nie ma jednak doskonałych rozwiązań – to ma jedną zasadniczą wadę. Otóż ​​przy większych przelewach konieczna będzie weryfikacja konta. Takie kantory, jako instytucje finansowe, podlegają regulacjom prawnym, które wymagają weryfikacji w ściśle określony sposób. Będziesz musiał przesłać skan dowodu osobistego lub paszportu, tak jak robią to doradcy klienta podczas zakładania konta. Dzięki zastosowaniu automatyzacji taka weryfikacja może być bardzo szybka i na pewno nie zajmie kilku dni, a raczej godzin.

Wśród najpopularniejszych kantorów oferujących szybkie przelewy do USA i korzystny kurs wymiany możemy wyróżnić: TransferWise, Globaltransfer.pl, CurrencyFair, TransferGo. Oczywiście jest ich znacznie więcej, ale zalecamy zachowanie szczególnej ostrożności przy wyborze instytucji, z której chcesz skorzystać. Wybór strony, która okaże się oszustwem, może narazić Cię na ryzyko utraty wszystkich pieniędzy. Dlatego zweryfikuj firmę, której powierzasz swoje pieniądze lub skorzystaj z wymienionych przez nas.

Jak tanio kupić dolara i wykonać przelew do USA?

Wymiana walut jest bardzo prosta i polega na doładowaniu konta w kantorze, a następnie przewalutowaniu go na inną walutę. Mamy dwie opcje: albo złożyć ofertę kupna USD po określonej cenie i czekać, aż ktoś się na to zdecyduje, albo wymienić od razu po kursie określonym przez kantor.

Jest wiele ofert kupna i sprzedaży i może nie być możliwe kupno USD po ustalonej przez Ciebie cenie, np. w sytuacji, gdy kurs jest korzystniejszy. Oczywiście sytuacja może być inna – gdy kilka godzin po złożeniu oferty kurs zacznie spadać, ktoś chętnie pozbędzie się tej waluty.

 1. Zacznij od wejścia na stronę Wise Exchange, klikając tutaj,
 2. Kliknij przycisk „Zarejestruj się” w górnym rogu,
 3. Uzupełnij dane i przejdź dalej,
 4. Wybierz walutę początkową i wprowadź kwotę
 5. Wybierz walutę, którą otrzyma odbiorca,
 6. Kliknij Następny”,
 7. Wybierz metodę przelewu „Osobisty” lub „Firmowy”,
 8. Uzupełnij dane adresata,
 9. Zweryfikuj swoją tożsamość wysyłając skan dowodu osobistego, paszportu lub prawa jazdy,
 10. Sprawdź poprawność danych,
 11. Pamiętaj, aby wpisać tytuł przelewu,
 12. Wybierz formę płatności,
 13. Przelej pieniądze na wskazane konto.

Wybierając płatność, nawet jeśli nie wybierzesz szybkiej metody płatności (takiej jak Trustly lub płatność kartą), zaksięgowanie przelewu nie powinno zająć więcej niż 1 dzień roboczy, ponieważ Wise ma konto w Polsce, w BNP Paribas. Oczywiście zalecamy płatność kartą kredytową/debetową, co pozwala na skorzystanie z funkcji CashBack w przypadku jakichkolwiek problemów, jeśli transakcja nie zostanie zakończona.

[ad_2]

Importowane z Polskich stron motoryzacyjnych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Recent Posts

Wyślij Wiadomość

Jakub Wilk
Edytor

Dziękujemy za odwiedziny i mamy nadzieję że znaleźliśmy dla Państwa auto z importu.

Wielokrotnie nagradzany, rodzinny salon sprzedaży nowych i używanych pojazdów w kilku lokalizacjach w całej Warszawie. Gwarancja najniższej ceny i najlepszej obsługi klienta.
Copyright Auta Importowane © 2021. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Dodaj się do naszej bazy! Wyślemy tobie nowe samochody które właśnie importowaliśmy z USA. No Yes AllEscort