Jaki jest koszt importu auta z USA?
Jaki jest koszt importu auta z USA?

Jaki jest koszt importu auta z USA?

[ad_1]

Import samochodów z USA staje się coraz bardziej popularny. Takie samochody są często dobrze wyposażone i kosztują mniej niż modele dostępne na rynku europejskim. Pomimo wielu zalet, należy pamiętać o opłatach, jakie zobowiązany jest uiścić każdy kupujący. O jakich opłatach mówimy? Zachęcamy do lektury!

Sprowadzenie samochodu z USA – koszty

Import aut z USA jest opłacalny, ale wiąże się z pewnymi kosztami. Wśród obowiązujących ceł i podatków oraz innych wydatków, których nie unikniemy, możemy wymienić:

  1. Prowizja domu aukcyjnego – zwykle wynosi od około 300 do 1000 USD.
  2. Transport z punktu odbioru do magazynu, gdzie samochód czeka na zapakowanie do kontenera.
  3. Fracht morski do Bremerhaven lub portu w Rotterdamie.
  4. Opłaty portowe, rozładunek, odprawa celna importowa – koszt ok. 400 EUR.
  5. Cło – 10% wartości pojazdu i transportu do Europy.
  6. VAT – stawka VAT w Niemczech to 19%, stawka VAT w Holandii to 21%.
  7. Akcyza – podatek do zapłaty po sprowadzeniu samochodu do Polski.

Wysyłka ze Stanów Zjednoczonych

Transport samochodowy z USAodbywa się w kilku etapach. Jak wygląda cały proces?

  • Na samym początku organizujemy odbiór auta z aukcji i transport do magazynu, gdzie czeka na bezpieczne zapakowanie do kontenera i odprawę celną eksportową. Gdy samochód dotrze do magazynu, klient otrzymuje zdjęcia pojazdu. W celu optymalizacji kosztów transportu w USA wysyłamy samochody aż z 8 portów – dzięki temu nasi klienci mogą nieco zaoszczędzić.
  • Gdy samochód jest gotowy do wysyłki, wykwalifikowani pracownicy umieszczają i zabezpieczają samochód w kontenerze, po czym kontener zostaje załadowany na statek płynący do Europy.
  • Ostatnim etapem podróży jest transport odprawionego i opłaconego samochodu z portu pod wskazany przez klienta adres w Polsce. Oczywiście na każdym etapie organizujemy transport dla naszych klientów.

Od czego zależy wysokość cła?

Wysokość cła zależy od wartość sprowadzonego samochodu a w przypadku samochodów osobowych wynosi 10% kwoty na fakturze. W przypadku samochodów ciężarowych cło wzrasta do 22%. Cło nie dotyczy samochodów zabytkowych.

Wysokość podatku akcyzowego od samochodu z USA

Wysokość akcyzy nie jest stawką stałą – zależy od pojemności silnika. Dla silników do 2.0L jest to 3,1%, dla silników powyżej 2.0L jest to 18,6%. Nie płacimy akcyzy od samochodów elektrycznych, historyczny oraz samochody ciężarowe. Stawka dla samochodów hybrydowych do 2,0 l wynosi 1,55%, a dla samochodów hybrydowych powyżej 2,0 l, ale do 3,5 l wynosi 9,3%

Czy warto importować samochody z USA?

Pomimo licznych kosztów, import aut z USA to się opłaca. Najczęściej sprowadzane są auta uszkodzone, które można naprawić niewielkim kosztem.

Zawsze doradzamy naszym klientom wybór pojazdu, który jest lekko uszkodzony i ma nienaruszoną konstrukcję – taki, który nie będzie generował wysokich kosztów naprawy.

Wszystko to sprawia, że ​​nawet po doliczeniu naprawy i wszystkich opłat, które trzeba uiścić po drodze, koszty zakupu auta są od 25% do nawet 40% niższe niż te, które ponieślibyśmy na polskim rynku.

Pamiętaj jednak, że sprowadzenie auta to wieloetapowy i skomplikowany proces, dlatego warto zaufać profesjonalistom, aby uniknąć nieprzemyślanego zakupu i narazić się na jeszcze większe koszty.

Streszczenie

Przed podjęciem decyzji o sprowadzeniu pojazdu z USA warto porozmawiać ze specjalistą. Nasz zespół omówi wszystkie opłaty, dzięki czemu będziesz wiedział, jakie koszty wygeneruje cały proces. Obliczymy dokładnie, ile zostanie Ci naliczone, cło, VAT lub podatek akcyzowy.

Jeśli masz jakiekolwiek pytania lub wątpliwości, skontaktuj się z nami, chętnie pomożemy i odpowiemy na wszystkie Twoje pytania.[ad_2]

Importowane z Polskich stron motoryzacyjnych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Recent Posts

Wyślij Wiadomość

Jakub Wilk
Edytor

Dziękujemy za odwiedziny i mamy nadzieję że znaleźliśmy dla Państwa auto z importu.

Wielokrotnie nagradzany, rodzinny salon sprzedaży nowych i używanych pojazdów w kilku lokalizacjach w całej Warszawie. Gwarancja najniższej ceny i najlepszej obsługi klienta.
Copyright Auta Importowane © 2021. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Dodaj się do naszej bazy! Wyślemy tobie nowe samochody które właśnie importowaliśmy z USA. No Yes AllEscort