Jakie samochody warto sprowadzać z USA?
Jakie samochody warto sprowadzać z USA?

Jakie samochody warto sprowadzać z USA?

[ad_1]

Samochody z Ameryki Kuszą nas atrakcyjnymi cenami i wzbogaconym wyposażeniem. Choć prawdziwe szaleństwo na autami zza oceanu zaczęło się 11 lat temu, kiedy dolar był szczególnie atrakcyjny, nadal można zaobserwować ciągłe zainteresowanie samochodami ze Stanów Zjednoczonych. Rozważając zakup samochodu, warto rozważyć tę lukratywną opcję i zobaczyć, jakie modele są najczęściej sprowadzane do Polski.

Czy amerykańskie samochody są naprawdę takie tanie?

Każdy z nas chyba przynajmniej raz to słyszał import samochodów ze Stanów Zjednoczonych to jest prawdziwa okazja. Trzeba jednak wiedzieć, skąd bierze się opłacalność takiej inwestycji. Ceny pojazdów zagranicznych wynoszą zazwyczaj 20-30 procent. niższe niż kwoty, które musielibyśmy zapłacić kupując ten sam model w Europie Zachodniej. Mimo kilku opłat, które poniesiemy np. za transport auta do Gdyni kontenerem, cena nadal będzie korzystna.

Ważnym aspektem jest fakt, że Amerykanów stać na częstą zmianę auta. Chcąc szybko pozbyć się starego samochodu, wystawili go na sprzedaż w niezwykle atrakcyjnej cenie. Ponadto naprawy w amerykańskich warsztatach są znacznie droższe. Pojazd spisany w USA można z powodzeniem naprawić w Europie – bez traumatycznych konsekwencji dla portfela.

Uszkodzone pojazdy

Skoro mowa o naprawach – uszkodzone auta z towarzystw ubezpieczeniowych to zdecydowanie segment, na który warto zwrócić uwagę. Ich ogrom na aukcjach internetowych sprawia, że ​​polowanie na prawdziwą okazję jest naprawdę łatwe. Co ciekawe, motoryzacyjna gratka to uszkodzone auta, nawet typowo europejskich marek, takich jak BMW, Mercedes, Audi czy Porsche.

Jednak szukając swojego wymarzonego modelu należy zachować szczególną ostrożność. Wielu dealerów próbuje sprzedawać samochody, które nie nadają się do jazdy. Brak ostrożności może świadczyć o tym, że sprowadzimy wrak do Polski na złomowanie. Na takim dystansie trudno zweryfikować stan pojazdu. Dlatego mądrze jest korzystać z profesjonalnych firm, które sprowadzają samochody zza wielkiej wody – tacy fachowcy mają znacznie większą wiedzę na temat aukcji niż przeciętny kierowca. Mamy wtedy gwarancję, że wymarzony pojazd zostanie nam dostarczony. Co ciekawe, numery VIN samochodów klasyfikowanych jako stracone w Stanach Zjednoczonych są całkowicie usuwane z każdego systemu.

Samochody z najwyższej półki

Samochody z wyższej półki to zdecydowanie jeden z ulubionych segmentów, jeśli chodzi o import aut z USA. Porsche Cayenne, Audi Q7 czy Lexus RX – te fantastyczne samochody bez problemu można kupić na amerykańskich aukcjach. Są też auta typowe dla USA, takie jak Chrysler Voyager czy Ford Mustang. Warto kierować się radą, że im droższe auto tym bardziej opłacalna inwestycja. To właśnie na luksusowych pojazdach Polacy robią największe oszczędności, a to ze względu na ich niezwykle atrakcyjną cenę za granicą.

Aspektem, na który warto zwrócić uwagę przy wyborze auta z wyższej półki, jest skomplikowana instalacja elektryczna. Aby amerykański pojazd mógł poruszać się po polskich drogach, należy zmodyfikować jego oświetlenie. Warto zapytać mechanika o możliwy koszt takich zmian, bo w luksusowym aucie może być nieco wyższy.

Amerykańska klasyka

Gratka dla prawdziwych fanów amerykańskiej motoryzacji – klasyki. Import samochodów, które mają co najmniej 30 lat to niezwykle opłacalna inwestycja. Dla mieszkańców Stanów Zjednoczonych większość zabytkowych samochodów to nudne pojazdy, które często przejeżdżają po ulicach. Sytuacja diametralnie się zmienia w europejskich realiach, bo te same auta uznawane są za klasyczne modele, które ciężko kupić. Dzięki temu możemy cieszyć się prestiżowym autem sprzed lat w atrakcyjnej cenie.

Drugi, ale nie mniej ważny aspekt jest tańszy koszt importu samochodów zabytkowych. Samochody co najmniej trzydziestoletnie nie wymagają płacenia akcyzy i cła przy imporcie z USA. Podlegają też niższej stawce VAT, która wynosi 9% w przypadku portów niemieckich i 23%, gdy decydujemy się sprowadzić je bezpośrednio do Polski.

Inne opcje warte rozważenia

Jak widać, sprowadzanie samochodów z USA to w niektórych przypadkach niezwykle dochodowy biznes. Oprócz podanych przykładów na uwagę zasługują również samochody elektryczne zwolnione z podatku akcyzowego. Były mocno dotowane w Stanach Zjednoczonych, więc teraz można znaleźć wiele ofert sprzedaży z banków po zakończeniu okresu najmu.

Zdecydowanie warto rozważyć zakup samochodu z USA. Ten krok może okazać się najbardziej opłacalną inwestycją w naszym życiu!

[ad_2]

Importowane z Polskich stron motoryzacyjnych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Recent Posts

Wyślij Wiadomość

Jakub Wilk
Edytor

Dziękujemy za odwiedziny i mamy nadzieję że znaleźliśmy dla Państwa auto z importu.

Wielokrotnie nagradzany, rodzinny salon sprzedaży nowych i używanych pojazdów w kilku lokalizacjach w całej Warszawie. Gwarancja najniższej ceny i najlepszej obsługi klienta.
Copyright Auta Importowane © 2021. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Dodaj się do naszej bazy! Wyślemy tobie nowe samochody które właśnie importowaliśmy z USA. No Yes AllEscort