Klasyka z USA, czyli zabytkowe samochody z Ameryki
Klasyka z USA, czyli zabytkowe samochody z Ameryki

Klasyka z USA, czyli zabytkowe samochody z Ameryki

[ad_1]

Wielu fanów motoryzacji docenia nowoczesne samochody za ergonomię, komfort jazdy, a często także za ekologię. Mimo wszystko ci ludzie również skłaniają się ku klasyce. Samochody z lat 50., 60., 70. i 80., zwłaszcza te z Ameryki, są teraz bardzo poszukiwane. Co warto o tym wiedzieć? Poniżej garść informacji.

Import samochodów z USA

W dzisiejszych czasach bardzo popularne są samochody zabytkowe ze Stanów Zjednoczonych. Takie auta pobudzają wyobraźnię kierowców i wywołują podekscytowanie. Te emocje bardzo często wiążą się z faktem, że pojazdy te zaliczane są do klasyków. Fani motoryzacji oglądający starsze filmy akcji z lat 60. i 70. ze Stanów Zjednoczonych na przestrzeni lat zbudowali chęć kupowania takich modeli, stąd wiele osób chce mieć własny egzemplarz kolekcjonerski.

Przestronne, wytrzymałe samochody

Starsze modele produkowane w latach 60. lub 70. w Ameryce musiały być przestronne, dość duże i łatwe w obsłudze. Co ciekawe, tymi samochodami bardzo często nadal można jeździć. Po gruntownym remoncie można przemierzać nawet dość długie trasy. Ciekawostką jest na przykład to, że obecnie Kubę napędzają głównie klasyki z parzystych lat 40-tych.

Jeszcze do niedawna klasyki z USA były w zasadzie tylko marzeniem Polaków. Taki zakup wiąże się oczywiście przede wszystkim ze znalezieniem odpowiedniego modelu, a także sprowadzeniem go do Polski, co jak wiadomo jest dość trudnym logistycznie przedsięwzięciem.

Import klasyków z USA

Warto jednak zdać sobie sprawę, że obecnie Ameryka jest dość przyjazna dla osób, które chcą sprowadzić samochód z USA. Szczególnie popularny jest import takich klasyków jak: Chevrolet Camaro, Mercedes SL czy Volvo p1800.

Choć sprowadzenie takich aut może być procesem długotrwałym i nieco żmudnym, warto skorzystać z pomocy wykwalifikowanych pośredników. Pracują tam osoby, które od wielu lat pośredniczą w imporcie klasyków z USA. Mają duże doświadczenie w tym temacie, więc nie musisz się martwić, że sprowadzony samochód będzie miał wady lub nie będzie sprawny technicznie. Zawsze dowiesz się o wszystkich parametrach, zanim transakcja będzie możliwa.

Dlaczego opłaca się importować samochód z USA?

Zwłaszcza w przypadku klasyków jest to zazwyczaj bardzo opłacalna transakcja, ponieważ pojazdy starsze niż 30 lat nie mają cła. Co więcej auta te mają znacznie obniżony VAT, zazwyczaj jest to tylko 7% wartości auta, więc warto go kupić. Bardzo często nie musisz płacić podatku akcyzowego. Więc kupując klasyka w USA, zwykle płacisz tylko za sam pojazd, a także płacisz niewielki podatek. Nadal rozliczasz się z brokerem transakcji.

Do popularnych klasyków z USA należą samochody produkowane głównie w latach 50-tych, 60-tych, 70-tych, a nawet 80-tych. Są to: Mercedes, Volvo, Chevrolet, bardzo często także Fordy, np. popularny Ford Mustang. W dzisiejszych czasach coraz więcej osób decyduje się na sprowadzenie takiego samochodu, głównie dlatego, że jest to niezwykle opłacalna transakcja. Jeśli jednak zdecydujesz się pomóc pośrednikom, Twoje zadanie będzie znacznie łatwiejsze. Osoby pracujące w takich firmach pomogą w sprowadzeniu pojazdu i przygotowaniu wszystkich niezbędnych dokumentów.[ad_2]

Importowane z Polskich stron motoryzacyjnych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Recent Posts

Wyślij Wiadomość

Jakub Wilk
Edytor

Dziękujemy za odwiedziny i mamy nadzieję że znaleźliśmy dla Państwa auto z importu.

Wielokrotnie nagradzany, rodzinny salon sprzedaży nowych i używanych pojazdów w kilku lokalizacjach w całej Warszawie. Gwarancja najniższej ceny i najlepszej obsługi klienta.
Copyright Auta Importowane © 2021. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Dodaj się do naszej bazy! Wyślemy tobie nowe samochody które właśnie importowaliśmy z USA. No Yes AllEscort