Koszt sprowadzenia auta z USA
Koszt sprowadzenia auta z USA

Koszt sprowadzenia auta z USA

[ad_1]

Z ostatnich danych wynika, że ​​do Polski trafia ponad 50 tys. pojazdów sprowadzanych ze Stanów Zjednoczonych. W rzeczywistości ta gigantyczna liczba i tak jest niedoszacowana ze względu na brak rejestracji aut sprowadzanych do rozbiórki i sprzedaży na części. Mimo tak dużej skali, większość z nas nie zdaje sobie sprawy z kosztów związanych z całą procedurą importu i dostosowaniem pojazdu do standardów europejskich. Celem niniejszego artykułu jest przedstawienie tego zagadnienia i podanie konkretnych, rzeczywistych kwot. Zapraszamy do naszego poradnika pt. „Koszty sprowadzenia samochodu z USA krok po kroku”.

Koszty kaucji, zakupu samochodu i aukcji

Jeśli nie posiadasz własnego prawa jazdy w serwisie aukcyjnym, broker będzie wymagał od Ciebie wpłacenia kaucji przed zakupem samochodu. To zabezpieczenie firmy na wypadek Twojej rezygnacji z sfinalizowania zakupu samochodu (10% wartości wylicytowanej kwoty, min. 600 USD). Z tych pieniędzy pośrednik zapłaci za ewentualne „ponowne wystawienie” samochodu, czyli opłatę pobieraną przez dom aukcyjny za ponowne wystawienie pojazdu. Oczywiście nie wliczamy kaucji do kosztów, ale warto wspomnieć, że firma zewnętrzna wymaga od klientów pieniędzy, zanim będziemy mogli wziąć udział w aukcji.

Pierwszym kosztem, z jakim przyjdzie nam się zmierzyć sprowadzając samochód z USA jest oczywiście koszt zakupu auta. Biorąc udział w aukcji, w zależności od ilości licytujących, mamy szansę na zakup samochodu zarówno po niskich jak i wysokich cenach. Wszystko zależy od tego, jak wysoko licytują nasi rywale. Z tego powodu zalecamy określenie maksymalnej kwoty, za jaką opłaca się kupić dany egzemplarz, a w przypadku jej przekroczenia powstrzymać się od dalszego wykrawania. Licytacja jest bezpłatna, codziennie odbywają się dziesiątki tysięcy aukcji. Dzięki cierpliwości możesz nawet wygrać aukcję poniżej wartości, którą ustaliliśmy za granicą.

Licytując samochód z IAAI lub Copart, należy dodać koszty aukcji, której wysokość uzależniona jest od ceny samochodu oraz posiadanego prawa jazdy. Co do zasady podmioty świadczące usługę pośrednictwa importowego posiadają najwyższe licencje, ale niekoniecznie. Dlatego warto zasięgnąć porady specjalisty, który Ci służy. Można jednak przyjąć, że dla większości aut będzie to kwota od 500$ do 900$.

Skorzystaj i oblicz całkowity koszt z naszym importuj kalkulator.

Transport do portu

Kolejnym krokiem jest zlecenie firmie transportowej odebrania pojazdu z miejsca aukcji, czyli z tzw. Oddziału, a następnie dostarczenie go do portu przeładunkowego. Cena uzależniona jest od lokalizacji auta oraz portu, z którego pojazd wyruszy w drogę do Europy. Im większa odległość do przebycia, tym wyższy koszt transportu. Średni koszt dostarczyć pojazd do portu zmienia się od 300$ do 600$.

Warto wziąć pod uwagę lokalizację domu aukcyjnego, w którym przedmiot jest licytowany, ponieważ w niektórych przypadkach koszt może być bardzo wysoki, nawet do 1600 $! Takie działanie oszczędzi Ci ponoszenia dodatkowych, nieplanowanych kosztów i pozwoli zaplanować budżet na aukcję. Zwłaszcza, że ​​taką informację dostarcza każdy serwis aukcyjny.

Spedycja morska

Kolejnym etapem jest załadunek pojazdu do kontenera i dalsza podróż frachtowcem do Europy. Cena zależy od portu (tj. długości przebytej trasy) oraz zakupionej opcji transportu. Standardowe auta o długości do 5 metrów umieszczane są w kontenerze na kolejne 3 takie auta. W przypadku auta ponadgabarytowego konieczne jest załadowanie mniejszej liczby aut, co wiąże się z 20% wzrostem kwoty bazowej za fracht. Istnieje również możliwość zakupu opcji, w której przewożone są tylko 3 pojazdy o standardowej długości, aby zmniejszyć ryzyko otarć z powodu braku miejsca. Z kolei transport morski motocykli jest znacznie prostszy. Bez względu na wielkość i lokalizację wszystkie przewożone są w jednej ilości.

W naszej firmie stosujemy uczciwą politykę nie zawyżania wynegocjowanych stawek fracht morski. Obecna ilość kontenerów pozwala nam oferować tę usługę w stałych, niewielkich ilościach. Umożliwiamy również wykupienie dodatkowego ubezpieczenia w wysokości 1% wartości pojazdu na wypadek szkód spowodowanych transportem morskim.

Ważny! Jesteśmy bezpośrednim importerem, u nas nie doświadczysz żadnych ukrytych opłat, takich jak „opłata maklerska”. Nie pobieramy również żadnych dodatkowych opłat za dostarczenie dokumentów.

VAT i cło

Sprowadzenie samochodu z USA wiąże się z wypełnieniem obowiązków celno-podatkowych. Po przybyciu pojazdu do portu należy dokonać odprawy celnej. Istnieją koszty takie jak:

 • Opłata za rozładunek kontenera + opłata agencji celnej – ok. 450 Euro.
 • Opłaty dodatkowe np. za pozostawione przedmioty i konieczność ich utylizacji lub odprawę celną za nie,
 • Cło + VAT

Każdy importer szuka oszczędności, aby inwestycja była jeszcze bardziej opłacalna. Dlatego zaleca się odprawę w Niemczech. Umożliwi to płacenie niższych stawek VAT i Cła w porównaniu do portu w Polsce.

Standardowy podatek VAT jest wysoki 19%oraz 7% w przypadku pojazdów zabytkowych. Stawka celna w Bremerhaven dla samochodów osobowych jest 10%, 6% na motocykl i pojazd zabytkowy jest zwolniony.

Transport do Polski

Już po odprawie? Powinieneś teraz zamówić transport samochodowy do Polski. Możesz skorzystać z firm oferujących transport samochodowy lub umieścić ogłoszenie na rynku zleceń transportowych. A co z tym, że przewieziemy Twój samochód, niezależnie od miejsca docelowego w Polsce, za 1400 zł?

Tłumaczenie i dostosowanie do standardów europejskich

Po sprowadzeniu samochodu do Polski możesz naprawić uszkodzenie i dostosować samochód do przepisów ruchu drogowego. Upewnij się, że:

 • kierunkowskazy świeciły się na pomarańczowo,
 • światło pozycyjne/pozycyjne było białe,
 • wyposażyć samochód w tylne światła przeciwmgielne,
 • prędkościomierz był w kilometrach.

Większość klientów decyduje się również na zmianę częstotliwości fal radiowych (w USA zmieniają się co 0,1, aw Europie co 0,05, co z kolei pozwala na odbiór większej liczby stacji) oraz wgrywanie map Europy do nawigacji.

W międzyczasie zalecamy znalezienie biura tłumaczeń przysięgłych, które przetłumaczy dokument sprzedaży, „tytuł” ​​i odprawę celną. Pamiętaj jednak, że urzędy nie wymagają tłumaczenia wszystkich dokumentów odprawy celnej. Dowiedz się w lokalnym wydziale komunikacji, którą z trzech możliwych stron należy przetłumaczyć, a którą wystarczy przekazać do wglądu. Komplet tłumaczeń (faktura zakupu, tytuł, dokument odprawy celnej) powinien wynieść ok. 190 zł.

Akcyza

Przed przystąpieniem do kolejnego kroku, czyli rejestracji samochodu, należy wypełnić deklarację akcyzową w urzędzie skarbowym. Wysokość podatku akcyzowego w Polsce zależy to od pojemności silnika sprowadzanego pojazdu i jego wartości. Do silników poniżej 2,0l to 3,1% wartość rynkową pojazdu i ładowność powyżej 2,0l to aż 18,6%. Jednak ciężarówki są zwolnione z tego podatku.

Jeśli uważasz, że wartość rynkowa pojazdu jest niższa niż wartość podlegająca opodatkowaniu, możesz wyznaczyć niezależnego rzeczoznawcę, który ustali rzeczywistą wartość pojazdu. W tym celu sporządza ekspertyzę (zwaną potocznie „opinią”), która wskazuje procentową stratę zmniejszającą wartość pojazdu, od której należy następnie zapłacić akcyzę. Akcja ta jest opłacalna tylko wtedy, gdy naliczony podatek jest znaczny i przekracza kilka tysięcy, bo sam rzeczoznawca za swoją usługę naliczy ok. 350-400 zł.

Oblicz wysokość akcyzy dzięki naszemu kalkulator akcyzy.

Kontrola i rejestracja samochodu

Są tu dwie opcje – możesz udać się do biura po tablice testowe lub zarejestrować pojazd od razu i na stałe. To ostatnie rozwiązanie obwarowane jest jednak dodatkowym warunkiem, jakim jest zapewnienie bieżącego badania technicznego pojazdu, co wiąże się z dostarczeniem pojazdu do Stacji Kontroli Pojazdów na przyczepie. Z drugiej strony, jazda na próbnych rejestracjach ma jeszcze jedną zaletę – potwierdzenie zapłaty akcyzy można wystawić tylko przy stałej rejestracji pojazdu.

Podczas wizyty w SKP pamiętaj o przeprowadzeniu „Pierwszego badania technicznego pojazdu” wskazującego, że samochód jest sprowadzony. W tym przypadku tzw. „Karta Identyfikacyjna Pojazdu” zawierająca wszystkie informacje o pojeździe – masie, dopuszczalnej ładowności, naciskach na oś itp. Koszt takiego badania to 99 zł.

Jeżeli natomiast pojazd uległ wypadkowi, należy również przeprowadzić powypadkowy przegląd techniczny. Warto mieć przy sobie zdjęcia, na których diagnosta będzie mógł zobaczyć, na co zwrócić uwagę. Taki test to dodatkowy koszt 95 zł + 1 zł opłaty CEPIK.

zamawiać

Warto wspomnieć, że wysokość naszej prowizji jako pośrednika importu wynosi 2000 zł. W tej cenie zobowiązujemy się do:

 • Znalezienie pojazdu spełniającego Twoje oczekiwania,
 • Kontrole historii pojazdu (Carfax, Autoaukcje, Stat.vin, Autocheck + własny system),
 • Zakup pojazdu z naszego konta z najwyższymi uprawnieniami maklerskimi,
 • Organizacja transportu po USA,
 • Organizacja przewozów do Niemiec,
 • Pośrednictwo w odprawach celnych,
 • Organizacja transportu do Polski,
 • Pomoc pozakupowa – wskazanie odpowiednich urzędów, rzeczoznawców.

Przez wiele lat współpracy wypracowaliśmy bardzo konkurencyjne ceny transportu, którymi dzielimy się z Państwem. Gwarantujemy, że jesteśmy w stanie tanio sprowadzić samochody na rynek. Skontaktuj się z nami, a udzielimy wszelkich informacji.

[ad_2]

Importowane z Polskich stron motoryzacyjnych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Recent Posts

Wyślij Wiadomość

Jakub Wilk
Edytor

Dziękujemy za odwiedziny i mamy nadzieję że znaleźliśmy dla Państwa auto z importu.

Wielokrotnie nagradzany, rodzinny salon sprzedaży nowych i używanych pojazdów w kilku lokalizacjach w całej Warszawie. Gwarancja najniższej ceny i najlepszej obsługi klienta.
Copyright Auta Importowane © 2021. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Dodaj się do naszej bazy! Wyślemy tobie nowe samochody które właśnie importowaliśmy z USA. No Yes AllEscort