Modyfikacje auta sprowadzonego z USA
Modyfikacje auta sprowadzonego z USA

Modyfikacje auta sprowadzonego z USA

[ad_1]

Import aut z USA to rozwiązanie, które wybiera wielu Polaków. Tylko w 2019 roku do Polski sprowadzono ponad milion używanych samochodów – zdecydowana większość to samochody osobowe.

Sprowadzamy od naszych sąsiadów w Europie, ale także od przyjaciół spoza Wielkiej Wody. Dlaczego dokładnie import aut z USA czy to się opłaca? Przede wszystkim jest to okazja do zakupu używanego samochodu w bardzo dobrym stanie – lepszym niż samochody używane z rynku europejskiego w tej samej cenie. O innych powodach sprowadzania samochodu z USA i o tym, jak sprawić, by było to opłacalne dowiecie się z innych naszych wpisów na blogu – czytaj dalej!

Gdy już sprowadzimy nasz wymarzony samochód do Polski, musimy pamiętać o dostosowaniu go do polskich dróg. Jakie modyfikacje musisz wprowadzić?

Badanie techniczne

Każdy sprowadzany samochód potrzebuje świadectwa przydatności do ruchu drogowego – czyli musi przejść przegląd techniczny. Uzyskany dokument należy przedstawić w urzędzie komunikacji podczas rejestracji pojazdu. W większości przypadków samochody amerykańskie nie spełniają europejskich norm bezpieczeństwa, dlatego samochód z USA musi zostać przerobiony.

Oświetlenie

Lampy w samochodach amerykańskich zbudowane są inaczej niż w samochodach z Europy. W samochodach amerykańskich światła mijania są symetryczne i świecą na wprost, natomiast zgodnie z normami europejskimi światła mijania powinny być asymetryczne – by lepiej oświetlić pobocze.

Zmodyfikowane są również kierunkowskazy – gdy światła postojowe i/lub kierunkowskazy są jednocześnie zintegrowane z przednimi światłami stopu. Nieczęsto, ale zdarza się też, że amerykańskie samochody są wyposażone w tylny, czerwony kierunkowskaz – niedopuszczalny według europejskich standardów.

Być może trzeba będzie też wymienić brak świateł przeciwmgielnych w aucie – amerykańskie prawo ich nie wymaga, więc często są pomijane, a w naszym kraju, w Europie obowiązkowe.

Inne modyfikacje

Kolejną niezbędną modyfikacją jest dostosowanie deski rozdzielczej i wskaźnika prędkości. Samochody z USA są wyposażone w podziałkę przebiegu na godzinę, więc podziałkę kilometr na godzinę należy wymienić. Ta modyfikacja nie jest obowiązkowa, jeśli samochód ma podwójną wagę.

Warto również zwrócić uwagę na opony – tak, aby ich indeks nie był niższy niż możliwości auta wynikające z jego maksymalnej prędkości.

Ile to będzie kosztować?

Koszt modyfikacji jest trudny do oszacowania – mogą wynosić od kilkuset do kilku tysięcy złotych. Ostateczna kwota zależy od ilości modyfikacji i jakości wprowadzonych zamienników.

Dodatkowe modyfikacje

Niektóre modyfikacje nie są wymagane przez normy prawne, ale kierowcy decydują się na ich wykonanie w celu zwiększenia komfortu użytkowania pojazdu. Jedną z takich modyfikacji jest zmiana dźwigni automatycznej skrzyni biegów – w samochodach amerykańskich znajduje się ona w innym miejscu niż w europejskich (przy kierownicy), co może być niewygodne dla polskich kierowców. Amerykańskie automatyczne skrzynie biegów nie mają dodatkowej chłodnicy (jak w europejskich), która zabezpiecza układ podczas zbyt dynamicznej jazdy.

Ponadto większość samochodów zagranicznych nie będzie miała blokady klapki wlewu paliwa.

Podsumowując – należy dokonać kilku modyfikacji, zanim szczęśliwy nabywca importowanego auta będzie mógł jeździć nim na polskich drogach. Aby nie narażać się na nieprzewidziane koszty, zalecamy przed zakupem auta dowiedzieć się, jakich modyfikacji będzie wymagał. Pozwoli Ci to oszacować całkowitą kwotę, jaką będziesz musiał zainwestować w pojazd.

Zachęcamy do korzystania z naszych kalkulator kosztów sprowadzenia samochodu z USA. Jesteśmy firmą z wieloletnim doświadczeniem w imporcie samochodów ze Stanów Zjednoczonych, dlatego zapewniamy profesjonalne doradztwo i usługi na najwyższym poziomie. Cieszymy się na współpracę z Państwem!

[ad_2]

Importowane z Polskich stron motoryzacyjnych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Recent Posts

Wyślij Wiadomość

Jakub Wilk
Edytor

Dziękujemy za odwiedziny i mamy nadzieję że znaleźliśmy dla Państwa auto z importu.

Wielokrotnie nagradzany, rodzinny salon sprzedaży nowych i używanych pojazdów w kilku lokalizacjach w całej Warszawie. Gwarancja najniższej ceny i najlepszej obsługi klienta.
Copyright Auta Importowane © 2021. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Dodaj się do naszej bazy! Wyślemy tobie nowe samochody które właśnie importowaliśmy z USA. No Yes