Napęd na cztery koła, potrzebny czy nie???
Napęd na cztery koła, potrzebny czy nie???

Napęd na cztery koła, potrzebny czy nie???X-drive, 4-Matic, quattro, 4×4… te skróty oznaczają napęd na cztery koła. Czy warto w niego inwestować, kiedy się przydaje? Ile kosztuje jego zakup i eksploatacja? O tym wszystkim w tym odcinku pogadanek! Miłego odbioru!!

Importowane z Youtube

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Uwagi (22)

Simon

fajny materiał choć doszukałem się pewnej nieścisłości: pierwszym autem osobowym 4×4 nie buło audi… napęd ten został wprowadzony przez Jensena w modelu Interceptor bodaj w 67roku. Model ten jednak nie był hitem sprzedaży więc na upartego można by go pominąć jednak Subaru Leone w roku 1971 było już masowo sprzedawane i jak wiadomo obdarowane 4×4 dłuuuugo przed Audi.

Kanion 45

Jakie w latach 80. i 90. były opony zimowe do samochodów? Jakie w latach 80. i 90. miały samochody standardowy system stabilizacji ruchu na zakrętach oraz kontroli trakcji? Czasy się zmieniły i każdy nowy samochód jest wyposażony w system stabilizacji ruchu na zakrętach oraz kontroli trakcji, a także zmieniła się przyczepność opon zimowych.

Tomasz

Tylko Subaru

BarekOfficial

Suzuki Allgrip ^^

Antoine Halik

Wcześniej jeździłem wyłącznie autami przednionapędowym, ale odkąd kupiłem pierwsze 4×4 (a jest to tylko haldex 4 gen) to nigdy już się nie zdecyduję na auto przednionapędowe. Komfort jazdy i przyspieszenie w każdych warunkach – nieopisany. Do tego spalanie wcale NIE (!) jest wyższe niż w podobnym aucie przednionapędowym jakie użytkowałem wcześniej…

henyugly

Panie Kornacki, uwielbiam 'Zakup kontrolowany", w którym czasem musi Pan hamować wybuch śmiechu na wypowiedzi kierowców o danym samochodzie. którzy nie mają pańskiej wiedzy ale chcą czymś zabłysnąć. Jednak o napędzie 4×4 dopadł Pana wielkomiejski styl życia. Niech Pan pomyśli o miasteczkach co nawet powiatem nie są, np w warmińsko-mazurskim. Tu nie ma ruszania od świateł do świateł tu jest podjazd pod stromy wjazd na skrzyżowanie gdzie samochody z przednim napędem wymiękają gdy na jezdni jest lód. Były zimy gdy na ulicach jeździły tylko traktory i suvy 4×4 i to z większym prześwitem. 20 ty stopień odśnieżania jak za PRL-u. Naprawdę powinniście się czasem wybrać superautem na prowincję gdzie czasem nawet GPS zawodzi, ugoszczę najlepiej jak potrafię, pewnych potraw Pan na pewno nie jadł.

Krzysztof Michalak

Zawsze marzył mi się taki napęd w aucie. Teraz skutecznie się z niego wyleczyłem. Lepiej odpuścić te kilka jazd w ciągu roku, niż mieć dwie świnki skarbonki (auto i napęd 4×4). Pozdrawiam.

vertilozyska vertilozyska

Raz awd zawsze awd.
Fajnie jest to rozwiązane w Volvo. Tam zawsze jak się rusza jest zapięte 4×4. Auto analizuje jazdę i jeżeli nie ma takiej potrzeby odłącza tył. Jak tylko komputer stwierdzi, że 4×4 jest potrzebne momentalnie dopina tył.

4 AlexTeam

Uważam że najlepiej rozwiązany napęd 4×4 jest zastosowany w samochodach Pajero 2 ( super select ) i Jeep Cherokee XJ .

Tom

Bez urazy, ale to taki program dla laików. Nie dowiedziałem się niczego, czego bym nie wiedział. No i z torsenem trochę Adamowi nie poszło 🙂

Jelly Jacob Bazooka

Dzięki za info! Fajny materiał. Wydaje mi się jednak, że to Subaru jako pierwsze wprowadziło 4WD w osobówce – Subaru Leone 4WD

L

Dodatkowy koszt posiadania 4×4 czy AWD to konieczność posiadania opon o takim samym bieżniku i różnicy głębokości bieżnika nie większym niż 2mm!

MotoZnafca TV

Tylko RWD

Misiek

Ja na pierwsze auto kupiłem słynne i legendarne quattro w a6 c5 i powiem szczerze że owy napęd działa na plus tego auta. Wiadomo że audi ma silnik na zderzaku i prowadzenie z tym napędem jest lepsze, owszem waga auta wrasta co za tym idzie spalanie, natomiast napęd sam w sobie przydaje się. Mimo że zimy w Polsce są jakie są to podjazd pod byle jaką góreczkę nie jest problemem, a zarzucenie bokiem o 2 w nocy na ośnieżonym parkingu daje frajdę i pozwala młodemu kierowcy nauczyć jak auto się zachowuje gdy wpada w poślizg.

AVE LUCIFERUS 666

WRECZ NIEZBEDNY

PAVCA PEPE

Napęd tylny jest męski, przedni damski a 4×4 nijaki😀

Juventino

Słuchałem do momentu wypowiedzi na temat inwestycji w kontekscie napedu na 4 kola. Samochód, inwestycja. No chyba ze jakis klasyk, bialy kruk.

Wojciech Konecki

W roku 2018 Zakupiłem auto Subaru Forester XT z napędem stałym 4×4( uwaga ciekawostka innych nie ma🤣) nie Man zastrzeżeń jedyny błąd który popełniłem (posłuchałam szwagra😉) że nie złożyłem instalacji gazowej polecam tym którzy planują takie auto zakupić żeby przemyśleli montaż instalacji LPG to po prostu się opłaci 15 litrów benzyny przy dynamicznej jeździe ( tu następna ciekawostka inaczej tym autem się nie da 🤣) podsumowując zakładajcie „GAZ”!!! 😊
Jakie rady pan Andrzej może dać odnośnie tego auta np. Skrzyni biegów itp…

Glenn Hellrider

Ja nawet w pizzeri zamawiam tylko 14. Quattro.
Stop hybrid , go smog!

J

kupując Subaru nie masz wyboru i kupujesz auto obute w 4 koła, stały napęd na wszystkie koła i innego nie chcę ani zimą ani latem ani na śliskim a że pali więcej huk tam

Саша Александров

Quattro #1 audi ❤

farek2310

torsen w audi jest stały jak dobrze wiem

Recent Posts

Wyślij Wiadomość

Jakub Wilk
Edytor

Dziękujemy za odwiedziny i mamy nadzieję że znaleźliśmy dla Państwa auto z importu.

IMPORT/EXPORT NA SAMOLOCIE - CHORY SPOSÓB - GTA ONLINE

IMPORT/EXPORT NA SAMOLOCIE - CHORY SPOSÓB - GTA ONLINE

admin
4 stycznia, 2022
DONATE(Przeczytam twoj donate w poniedzialkowym odcinku „PYTANKA”): https://tipanddonation.com/plbachuspl-4463 —————————————————- Instagram: https://www.instagram.com/to_ja_bachus/ —————————————————- ZAPRASZAM NA DISCORDA: https://discord.gg/VjSBP9K —————————————– #gtaonline...
Wielokrotnie nagradzany, rodzinny salon sprzedaży nowych i używanych pojazdów w kilku lokalizacjach w całej Warszawie. Gwarancja najniższej ceny i najlepszej obsługi klienta.
Copyright Auta Importowane © 2021. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Dodaj się do naszej bazy! Wyślemy tobie nowe samochody które właśnie importowaliśmy z USA. No Yes AllEscort