Pojazdy zwolnione z akcyzy - import z USA - Automarzen.pl
Pojazdy zwolnione z akcyzy - import z USA - Automarzen.pl

Pojazdy zwolnione z akcyzy – import z USA – Automarzen.pl

[ad_1]

Importuj samochód z USA do Polski wiąże się z zapłaceniem podatku akcyzowego. Jest to podatek, który wynosi 3,1% lub 18,6%. Stawka ta zależy od pojemności silnika importowanego pojazdu. Są też samochody, które są zwolnione z płacenia akcyzy. Zobacz, kiedy możesz skorzystać z ulgi podatkowej i które grupy samochodów nie wymagają tego podatku. Zapraszamy do lektury!

Te samochody nie wymagają akcyzy – zobacz, kiedy możesz zaoszczędzić!

Sprowadzając samochód z zagranicy jesteś zobowiązany do poniesienia określonych kosztów. Podatek akcyzowy to rodzaj podatku płaconego przez konsumenta w celu ograniczenia importu do kraju uszkodzonych, starych i zepsutych pojazdów. Opłatę tę należy uiścić w ciągu czternastu dni od daty importu i przed rejestracją samochodu. Czemu? Do rejestracji samochodu wymagane będzie przedstawienie dokumentu potwierdzającego wpłatę. Jak już wspomniano, są sytuacje, w których będziesz zwolniony z płacenia tego podatku.

Kiedy nie musisz tego płacić?

Podejście proekologiczne jest widoczne w różnych branżach. Niewątpliwie inwestorzy wybierający auta niskoemisyjne mogą skorzystać z wielu zniżek i preferencyjnych kosztów. Ma to zachęcić kupujących do wyboru modeli bardziej przyjaznych środowisku. Nic więc dziwnego, że wśród pojazdów zwolnionych z podatku akcyzowego znajdują się samochody elektryczne. Kupując więc samochód w 100% zasilany energią elektryczną, nie musisz martwić się o podatek. Jeśli szukasz takiego modelu, sprawdź to amerykańskie samochody używane – profesjonalna firma pomoże Ci szybko i tanio sprowadzić wymarzone auto z zagranicy.

Przy zakupie nie zapłacisz również podatku akcyzowego amerykańskie samochody zabytkowe. W tej grupie znajdują się pojazdy klasyczne, które mają co najmniej 30 lat. Zwolnienie z akcyzy jest możliwe pod warunkiem zarejestrowania samochodu jako zabytku – na żółtych tablicach. Co ciekawe, za auta z tej grupy nie zapłacisz cła, a VAT to tylko 7%.

Samochody ciężarowe są również zwolnione z podatku akcyzowego. W kategorii tych pojazdów nie ma jednak wątpliwości co do interpretacji kwalifikacji konkretnego samochodu. Wiele zależy od urzędnika, który zdecyduje się zapłacić akcyzę, ale – przynajmniej teoretycznie – nie ma opłaty za pojazdy ciężarowe.

Mniej akcyzy na samochody hybrydowe

Samochody hybrydowe, czyli łączące silnik spalinowy z elektrycznym, należą do grupy pojazdów z obniżoną akcyzą. Decyzja ta jest podyktowana chęcią zmotywowania inwestorów do zakupu aut niskoemisyjnych. Ma to na celu zmniejszenie ilości spalin uwalnianych do atmosfery. Z tego powodu kupując samochody hybrydowe można skorzystać z preferencyjnych stawek akcyzowych – zamiast 18,6% dla pojazdów z silnikiem powyżej 2 litrów akcyza wyniesie 9,3%, natomiast dla tych z silnikiem o pojemności mniejszej niż 2 litry, będzie to 1, 55% (zamiast 3,1%).

Samochody sprowadzane ze Stanów Zjednoczonych

Atrakcyjną propozycją dla inwestorów jest import samochodów z USA. Są dość popularne, ponieważ zazwyczaj sprzedawane są w dobrym stanie technicznym. Wynika to nie tylko z jakości amerykańskich dróg, ale także z tendencji do częstej wymiany samochodów. Kierowcy kupują nowy pojazd, nawet jeśli stary jest nieuszkodzony – właśnie wtedy, gdy chcą zmiany. Dlatego samochody używane są często w idealnym stanie, więc inwestycja w nie okazuje się opłacalna. Korzystając z opcji zwolnienia z akcyzy przy ich zakupie, możesz dokonać atrakcyjnej transakcji.

Import samochodów z Ameryki w praktyce

Zakup samochodu w USA wymaga sprowadzenia go do Polski. Decydując się na tego typu inwestycję warto skorzystać z usług profesjonalistów. Wybierając doświadczoną firmę możesz liczyć na szybki transport i wsparcie w załatwieniu niezbędnych formalności. Jeśli powierzasz import auta ze Stanów Zjednoczonych wyspecjalizowanemu pośrednikowi, możesz być pewien, że będziesz zadowolony ze współpracy.

[ad_2]

Importowane z Polskich stron motoryzacyjnych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Recent Posts

Wyślij Wiadomość

Jakub Wilk
Edytor

Dziękujemy za odwiedziny i mamy nadzieję że znaleźliśmy dla Państwa auto z importu.

Wielokrotnie nagradzany, rodzinny salon sprzedaży nowych i używanych pojazdów w kilku lokalizacjach w całej Warszawie. Gwarancja najniższej ceny i najlepszej obsługi klienta.
Copyright Auta Importowane © 2021. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Dodaj się do naszej bazy! Wyślemy tobie nowe samochody które właśnie importowaliśmy z USA. No Yes AllEscort