Rejestracja auta z USA - na jakie formalności trzeba się przygotować?
Rejestracja auta z USA - na jakie formalności trzeba się przygotować?

Rejestracja auta z USA – na jakie formalności trzeba się przygotować?

[ad_1]

Polacy od wielu lat chętnie sprowadzają samochody z USA. Nie boją się kosztów i transportu, bez których nie da się sprowadzić amerykańskiego pojazdu. W całym procesie ściągania auta z USA do Polski trzeba też pamiętać o kwestii jego rejestracji w Polsce. Z tego artykułu dowiesz się, na jakie formalności trzeba się przygotować, aby samochód z USA legalnie jeździł po polskich drogach.

Biuro komunikacji zaprasza

Rejestracja pojazdu w USA nie jest skomplikowana. Zanim jednak udasz się do Urzędu Komunikacji, upewnij się, że wszystkie dokumenty amerykańskie zostały przetłumaczone przez tłumacza przysięgłego. Udając się do urzędu powinniśmy dostarczyć urzędnikowi przetłumaczone dokumenty, tj. dokument potwierdzający odprawę celną, dokument potwierdzający własność pojazdu, potwierdzenie zapłaty akcyzy oraz fakturę zakupu. Z tego powodu tak ważne jest uregulowanie opłat importowych w trakcie importu samochodu – dotyczy to cła, akcyzy i VAT. Bez dokumentów potwierdzających uiszczenie powyższych opłat nie będziemy mogli legalnie zarejestrować samochodu. Ważnym aspektem jest również przystosowanie pojazdu do europejskich dróg. Jeżeli zakupiliśmy pojazd z typowymi amerykańskimi lampami, układ wydechowy z innej strony to niestety przed rejestracją będziemy musieli udać się do warsztatu. Konieczne będzie przerobienie niektórych elementów, dlatego lepiej wcześniej o tym pamiętać.

Wizyta w Biurze Komunikacji

Po skompletowaniu szeregu dokumentów i dopasowaniu wszystkich niezbędnych elementów w samym pojeździe możemy w końcu udać się do Działu Komunikacji. W celu sfinalizowania procesu rejestracji pojazdu należy zabrać ze sobą do Urzędu komplet dokumentów. Do rejestracji urzędnikowi potrzebny będzie dowód osobisty, umowa kupna-sprzedaży (lub faktura potwierdzająca zakup samochodu), potwierdzenie zapłaty podatku akcyzowego, dowód rejestracyjny, dokument opłaty celnej oraz zaświadczenie o oględzinach.

W jakim czasie należy zarejestrować samochód po jego zakupie?

Samochód amerykański musi zostać zarejestrowany w ciągu 30 dni od zakupu. Jest to więc ta sama zasada, co w przypadku zakupu samochodu w Polsce. Niestety to nie wszystko. W ciągu 14 dni od zakupu auta z USA należy opłacić cło i VAT, a akcyzę w ciągu 30 dni. Jak widać, należy pamiętać o kilku terminach. Oprócz powyższych kosztów trzeba się przygotować, że rejestracja auta ze Stanów Zjednoczonych będzie droższa niż rejestracja pojazdu zakupionego na polskim rynku. Opłata rejestracyjna wynosi 260 zł.[ad_2]

Importowane z Polskich stron motoryzacyjnych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Recent Posts

Wyślij Wiadomość

Jakub Wilk
Edytor

Dziękujemy za odwiedziny i mamy nadzieję że znaleźliśmy dla Państwa auto z importu.

Wielokrotnie nagradzany, rodzinny salon sprzedaży nowych i używanych pojazdów w kilku lokalizacjach w całej Warszawie. Gwarancja najniższej ceny i najlepszej obsługi klienta.
Copyright Auta Importowane © 2021. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Dodaj się do naszej bazy! Wyślemy tobie nowe samochody które właśnie importowaliśmy z USA. No Yes AllEscort