Rejestracja auta z USA w Polsce
Rejestracja auta z USA w Polsce

Rejestracja auta z USA w Polsce

[ad_1]

Proces ten przechodził różne etapy pod względem popularności. Był czas, kiedy ludzie walili głową na samą myśl o tym, a potem przyszedł czas, kiedy dolar znacznie się osłabił i nastąpił boom na to zjawisko. Oczywiście mówię o ks. import samochodów z USA. Dziś dolar poprawił swoją pozycję, ale import aut zza oceanu nadal jest opłacalny. Chociaż niektórym może być trudno w to uwierzyć ze względu na rozległy transport i koszty w związku z tym coraz częściej sprowadzane są samochody z Ameryki. Jest to proces, który pomimo wielu dodatkowych opłat, pozwala na zaoszczędzenie, a jednocześnie sprowadza unikalny i rzadki pojazd w Europie. Dzisiaj sprawdzimy krok po kroku jak zarejestrować samochód z USA w Polsce.

Proces importu

Amerykański rynek motoryzacyjny stwarza ogromne możliwości przede wszystkim dla wyjątkowych pasjonatów sztuki projektowania samochodów. Wyróżnia się swoją wyjątkowością. Pojazdy poruszające się po amerykańskich drogach to w większości przypadków specjalnie zaprojektowane modele, które dystrybuowane są tylko w USA. Sprowadzenie takiego pojazdu do Europy to zatem zakup prawdziwej perły do ​​kolekcji.

zabytkowe samochody z usaW Europie samochody amerykańskie są oryginalne, rzadkie i niepowtarzalne. Dzięki temu auto jest atrakcyjne i znacznie podnosi swoją wartość po imporcie. Ten czynnik świadczy m.in. o opłacalności tego procesu.

Import samochodów z USA rozpoczął się na początku lat dziewięćdziesiątych.

W tamtych czasach chodziło głównie o import Amerykańska klasyka. Pod koniec 1999 roku rozszerzył proces importu również na obecne pojazdy. Polacy zdali sobie sprawę, że ceny aut na rynku amerykańskim (zwłaszcza na rynku wtórnym) są dużo atrakcyjniejsze niż w Polsce czy Europie i nawet duża kwota dodatkowych opłat nie obniża opłacalności importu. Dziś sprowadzanie pojazdu z USA to norma. Warto jednak zrobić to mądrze, najlepiej z pomocą doświadczonego brokera.

Myślisz, że od razu po zakupie pójdziesz do biura komunikacji?

Rejestracja auta z USA nie jest skomplikowanym procesem i niewiele różni się od rejestracji auta np. z Niemiec. Zanim udasz się do swojego Działu Komunikacji, upewnij się, że masz przetłumaczone dokumenty z odprawy celnej, zaświadczenie o tytule, fakturę oraz potwierdzenie zapłaty akcyzy.

opłaty importowe

Transport pojazdu z USA do Europy to nie tylko koszt holowania samochodu i zakupu kontenerowca na statku.

Możliwe jest również uiszczenie opłat importowych. Ten cła, akcyza i VAT. Wypełnienie dokumentacji potwierdzającej zakończenie tego procesu to podstawowy krok przed rejestracją.

Kupimy i przewieziemy Twój samochód z USA i Kanady

Przejdź do kontaktu i zamów import samochodu już teraz.

Informacje o pojeździe – uczyń je czytelnymi

Po opłaceniu kosztów importu i uzyskaniu odpowiednich potwierdzeń możemy przystąpić do drugiego etapu. Razem z pojazdem go zdejmujemy dokumentacja (karta pojazdu itp.).

Oczywiście zostanie to zrobione w język angielski. Twoim zadaniem jest zapewnienie czytelności dokumentów.

Możesz to zrobić, zamawiając profesjonalne tłumaczenie, które można wykonać tylko Tłumacz przysięgły.

Czynności mechaniczne – pojazd musi być zgodny z prawem europejskim

lampa samochodowaAmerykańskie standardy Kodeksu Drogowego są zbliżone do standardów przyjętych we Wspólnocie Europejskiej. Większość nowoczesnych samochodów wymaga jedynie drobnych modyfikacji, takich jak wymiana żarówek (z czerwonej na pomarańczową) oraz wyłączenie świateł obrysowych.

W takim przypadku konieczna będzie wizyta w specjalnym warsztacie, którego pracownicy dokonają odpowiednich adaptacji.

Wizyta w biurze

Na samym końcu drogi do rejestracji auta z USA jest wizyta w biurze komunikacji, o którym doskonale wiesz, jeśli posiadasz już samochód. Pamiętaj, aby zabrać ze sobą komplet dokumentów.

Będziesz potrzebował:

  • dowód osobisty
  • umowa zakupu samochodu lub faktura
  • potwierdzenie zapłaty akcyzy
  • dowód rejestracyjny (tytuł)
  • dokumenty potwierdzające uiszczenie należności celnych,
  • świadectwo dozoru technicznego

Rejestracja auta z USA – ile masz czasu?

Czas, w którym kupujący musi zarejestrować pojazd z USA, jest dokładnie taki sam, jak przy zakupie auta na polskim rynku.

Jest więc trzydzieści dni.

Formalności cła i podatku VAT należy załatwić w ciągu czternastu dni, a akcyzy w ciągu trzydziestu dni (ale przed rejestracją).

Proces rejestracji auta zakupionego na rynku amerykańskim jest nieco droższy. Trzeba się liczyć z kosztem 260 zł. Rejestracja auta z USA wymaga wielu formalności, a co za tym idzie dużo czasu.

Wielu kupującym jest to trudne do pogodzenia. W takiej sytuacji może pomóc pośrednik, jakim jest nasza firma Import z USA. Jest to firma, która profesjonalnie zajmuje się bezpiecznym importem samochodów z rynku amerykańskiego.

Dotyczy to zarówno poszukiwania odpowiedniego samochodu, jego zakupu, jak również organizacji transportu i załatwienia wszelkich formalności, zarówno celnych jak i rejestracyjnych już w Polsce.

Kupimy i przewieziemy Twój samochód z USA i Kanady

Przejdź do kontaktu i zamów import samochodu już teraz.[ad_2]

Importowane z Polskich stron motoryzacyjnych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Recent Posts

Wyślij Wiadomość

Jakub Wilk
Edytor

Dziękujemy za odwiedziny i mamy nadzieję że znaleźliśmy dla Państwa auto z importu.

Wielokrotnie nagradzany, rodzinny salon sprzedaży nowych i używanych pojazdów w kilku lokalizacjach w całej Warszawie. Gwarancja najniższej ceny i najlepszej obsługi klienta.
Copyright Auta Importowane © 2021. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Dodaj się do naszej bazy! Wyślemy tobie nowe samochody które właśnie importowaliśmy z USA. No Yes AllEscort