Samochody ze Stanów Zjednoczonych - czy różnią się od tych w Europie?
Samochody ze Stanów Zjednoczonych - czy różnią się od tych w Europie?

Samochody ze Stanów Zjednoczonych – czy różnią się od tych w Europie?

[ad_1]

Chcesz sprowadzić samochód z USA? Poznaj więc różnice między pojazdami amerykańskimi a europejskimi przed transakcją. Różnic jest wiele, a pewne zmiany w samochodach amerykańskich wymuszają przebudowę auta w Polsce. Dowiedz się, jakie są najważniejsze rozbieżności między maszynami amerykańskimi a tymi dostępnymi w Europie.

Lepsza jakość

Czy amerykańskie samochody są naprawdę lepsze od europejskich? Tak oczywiście. Amerykańskie samochody są zawsze wyższej jakości, a to ze względu na lepszą sytuację ekonomiczną USA. Kraj szczyci się największą gospodarką narodową, co przekłada się również na ogromny rynek motoryzacyjny. Przeciętny Amerykanin jest w lepszej sytuacji niż przeciętny Europejczyk. Z tego powodu obywateli USA stać na samochody z najbogatszą wersją wyposażenia, a także częstą wymianę pojazdu co kilka lat. Z kolei mieszkańcy Starego Kontynentu szukają okazji do zaoszczędzenia na transakcji. W związku z tym, że Amerykanie będą często zmieniać samochody, te, które trafią do sprzedaży są zawsze w lepszym stanie technicznym niż te same modele dostępne na rynku europejskim. Sytuacje związane z wycofywaniem liczników czy „oklepywaniem” to dla Amerykanów czysta abstrakcja. Jak to jest możliwe? Po drobnej awarii samochód zostaje przejęty przez ubezpieczyciela, który następnie wystawia go na licytację. Dlatego samochody ze Stanów Zjednoczonych są tak chętnie importowane przez Europejczyków.

Amerykańskie reflektory samochodowe

Jeśli chcesz przynieść konkretny model, który Ci się podoba, zwróć uwagę na oświetlenie. Zazwyczaj amerykańskie samochody mają różne konstrukcje lamp, co z kolei uniemożliwia ruch drogowy w Polsce. Importując samochód z USA, bardzo możliwe, że będziesz musiał przerobić światła mijania i tylne kierunkowskazy, a także zainstalować tylne światła przeciwmgielne.

Wnętrze kabiny

Poza możliwymi modyfikacjami reflektorów, zazwyczaj amerykańskie samochody mają liczniki i prędkościomierze wskazujące kilometry. W pierwszym przypadku konieczna będzie wizyta w warsztacie, aby liczniki i prędkościomierze pokazywały km. Jeśli chcesz sprowadzić samochód z USA z automatyczną skrzynią biegów, warto wiedzieć, że może znajdować się na kierownicy. Zmiana nie będzie konieczna, ale taka pozycja skrzyni może powodować dyskomfort podczas jazdy.

Czy warto sprowadzać samochód z USA?

Tak, bez wątpienia, ale zakup musi być rozsądny. Jeśli nigdy wcześniej nie sprowadzaliśmy samochodu, warto skorzystać z usług profesjonalnych pośredników. Takie firmy organizują na zamówienie każdy etap sprowadzania amerykańskiego pojazdu.[ad_2]

Importowane z Polskich stron motoryzacyjnych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Recent Posts

Wyślij Wiadomość

Jakub Wilk
Edytor

Dziękujemy za odwiedziny i mamy nadzieję że znaleźliśmy dla Państwa auto z importu.

Wielokrotnie nagradzany, rodzinny salon sprzedaży nowych i używanych pojazdów w kilku lokalizacjach w całej Warszawie. Gwarancja najniższej ceny i najlepszej obsługi klienta.
Copyright Auta Importowane © 2021. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Dodaj się do naszej bazy! Wyślemy tobie nowe samochody które właśnie importowaliśmy z USA. No Yes AllEscort