Serwisy aukcyjne motoryzacyjne w USA, którym należy ufać
Serwisy aukcyjne motoryzacyjne w USA, którym należy ufać

Serwisy aukcyjne motoryzacyjne w USA, którym należy ufać

[ad_1]

Wśród wielu pasjonatów motoryzacji toczą się dyskusje na temat opłacalności importu aut z USA. Czy to naprawdę dobry ruch? Czy to szansa na zdobycie dobrego pojazdu i jednoczesne zaoszczędzenie pieniędzy? Tak oczywiście. Jednak aby proces zakończył się sukcesem, musi być spełnionych kilka warunków. Kluczową kwestią wydaje się być wybór serwisu aukcyjnego, w którym warto szukać pojazdu. Sprawdźmy, które aukcje motoryzacyjne w USA warto przejrzeć.

Wybierz mądrze

Import pojazdu z USA może być bardzo opłacalny. To zarówno okazja do zakupu unikatowego, rzadko spotykanego na europejskich drogach auta, jak i do zaoszczędzenia pieniędzy. Szczególnie korzystny jest import niektórych typów samochodów, takich jak samochody luksusowe, zabytkowe czy powypadkowe. Trzeba jednak pamiętać, że zakup samochodu na odległość, bez możliwości szczegółowej diagnozy stanu technicznego pojazdu, może być bardzo ryzykowny.

Z tego powodu warto liczyć na pomoc pośrednika lub zachować szczególną ostrożność. Rozsądny wybór pojazdu to najważniejszy element, który wpływa na opłacalność inwestycji.

Na początku należy świadomie odrzucić amerykańskie ogłoszenia o samochodach prywatnych.

Czemu? Łatwo znaleźć oszusta, który całkowicie sfałszuje rzeczywisty stan techniczny auta. Brak możliwości oględzin auta, kupno z prywatnej reklamy to bardzo ryzykowne posunięcie, a nie chcemy otrzymać „superoskopii” w postaci wraku, który nadaje się tylko na złom.

Szukajmy pojazdów, które nas interesują tylko w miejscach, które cieszą się dobrą opinią i słyną z uczciwości. Na rynku możemy znaleźć amerykańskie serwisy aukcyjne, które są w pełni zaufanymi serwisami. Współpracują tylko ze sprawdzonymi dealerami, którzy nie fałszują treści swoich ogłoszeń, co gwarantuje, że zakupiony samochód będzie dokładnie w takim stanie, jaki nam został zaprezentowany.

Kupimy i przewieziemy Twój samochód z USA i Kanady

Przejdź do kontaktu i zamów import samochodu już teraz.

Uszkodzony samochód

Mogą być dobrą okazją uszkodzone auta z USA. Realia gospodarcze Ameryki są znacznie lepsze niż w Europie. Przeciętny mieszkaniec USA nie naprawia swojego samochodu, po prostu może sobie pozwolić na zakup nowego. Takie pojazdy często wystawiane są na sprzedaż w naprawdę wyjątkowych cenach, a ich renowacja w Polsce okazuje się stosunkowo tania.

To właśnie ten czynnik pozwala na znaczne oszczędności na imporcie rozbitych lub uszkodzonych samochody z USA. W takim przypadku możesz szukać okazji, przeglądając nie tylko amerykańskie serwisy motoryzacyjne, sprawdzone portale aukcyjne, ale także strony towarzystw ubezpieczeniowych, które sprzedają takie pojazdy w naprawdę niskich cenach.

Portale internetowe w USA

Ustaliliśmy już, że poszukiwanie auta z USA powinno odbywać się tylko na sprawdzonych i zaufanych portalach aukcyjnych. Są gwarancją korzystnego importu, którego nie będziemy żałować, a nasze pieniądze nie przepadną.

Co wpływa na bezpieczne zakupy w takich serwisach?

Właściciele największych i najlepszych portali aukcyjnych dbają o swoją reputację. Współpracują tylko ze sprawdzonymi i uczciwymi sprzedawcami. Bardzo często nawiązaniu współpracy towarzyszy dokładna weryfikacja kontrahenta, polegająca na ocenie zgodności treści ogłoszenia z rzeczywistym stanem technicznym pojazdu.

Ujawnienie nieścisłości lub próby oszustwa często kończy się wykluczeniem sprzedawcy z grona współpracowników portalu. Z tego powodu niektóre amerykańskie serwisy samochodowe są bezpiecznym zakupem.

Aukcje samochodów w USA – na jakich portalach warto szukać?

IAAI

IAAI to prawdopodobnie najsłynniejszy serwis aukcyjny samochodów w USA. Za jej pośrednictwem możemy kupować ciężarówki, motocykle i samochody osobowe. Sprzedawcy wystawiają w pełni sprawne pojazdy, a także pojazdy uszkodzone lub powypadkowe. Jedno jest jednak pewne. Uszkodzone samochody są opisane rzetelnie i rzetelnie, dzięki czemu potencjalny nabywca otrzymuje informację o tym, jakie naprawy będzie musiał wykonać i ile pieniędzy będzie musiał na ten proces przeznaczyć. Portal przeznaczony jest zarówno dla klientów indywidualnych, jak i firm będących np. salonami sprzedaży czy komisami.

Copart

Drugim znanym amerykańskim serwisem aukcyjnym, który gwarantuje bezpieczny zakup i uczciwe wystawianie aukcji, jest Copart. Na tej stronie aukcyjnej znajdziesz również oferty sprzedaży ciężarówek, samochodów i motocykli. Podobnie jak w przypadku IAAI, Copart oferuje również samochód sprawny, a także pojazd uszkodzony.

Pomoc w imporcie

Sprowadzenie samochodu z USA to złożony proces. Wymaga aktywności na kilku polach, co często wykracza poza początkujących. Nie wystarczy wygrać licytację i dokonać należnego przelewu. Sprowadzenie samochodu z Ameryki wiąże się z wieloma formalnościami, które należy dopełnić. Przede wszystkim jest to organizacja transportu wieloetapowego, który obejmuje transport zakupionych pojazdów do portu, transport drogą morską oraz transport do miejsca przeznaczenia z portu w Europie.

Niezbędne jest również dopełnienie formalności i uiszczenie opłat importowych, do których należą: cło, akcyza czy VAT. Trzeba też zadbać o obieg dokumentacji. We wszystkich tych czynnościach pomaga profesjonalna firma brokerska, z której usług warto skorzystać. Gwarantuje dobór odpowiedniego pojazdu w stanie zgodnym z opisem oraz wykonanie wszystkich niezbędnych czynności. Warto jednak współpracować tylko z doświadczonymi profesjonalistami. Szczegóły współpracy znajdziesz na https://usaimport.pl/.

Kupimy i przewieziemy Twój samochód z USA i Kanady

Przejdź do kontaktu i zamów import samochodu już teraz.

Jako podsumowanie

Kupno samochodu w USA może przynieść duże korzyści. Jednak jak każda transakcja na odległość, istnieje ryzyko związane z brakiem możliwości zobaczenia zakupionego towaru. W tym celu warto korzystać wyłącznie ze sprawdzonych portali aukcyjnych, a całą operację najlepiej zlecić profesjonalnej firmie pośredniczącej.

Otrzymamy wówczas gwarancję wyboru auta według naszych wytycznych, którego stan techniczny będzie odpowiadał treści ogłoszenia. To także szybkie i sprawne załatwienie wszelkich formalności związanych z transportem i licznymi opłatami.[ad_2]

Importowane z Polskich stron motoryzacyjnych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Recent Posts

Wyślij Wiadomość

Jakub Wilk
Edytor

Dziękujemy za odwiedziny i mamy nadzieję że znaleźliśmy dla Państwa auto z importu.

Wielokrotnie nagradzany, rodzinny salon sprzedaży nowych i używanych pojazdów w kilku lokalizacjach w całej Warszawie. Gwarancja najniższej ceny i najlepszej obsługi klienta.
Copyright Auta Importowane © 2021. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Dodaj się do naszej bazy! Wyślemy tobie nowe samochody które właśnie importowaliśmy z USA. No Yes AllEscort