Transport samochodowy z USA – jak to wygląda? - Automarzen.pl
Transport samochodowy z USA – jak to wygląda?  - Automarzen.pl

Transport samochodowy z USA – jak to wygląda? – Automarzen.pl

[ad_1]

Kupno samochodu za granicą to stosunkowo powszechna procedura. W ten sposób możesz stać się właścicielem pojazdu w dobrym stanie technicznym, dostosowanym do indywidualnych preferencji wizualnych. Problemem może wydawać się sprowadzenie samochodu do kraju. W końcu musisz przepłynąć ocean i przetransportować samochód na inny kontynent. Na szczęście są firmy, które specjalizują się w sprowadzaniu samochodów do Polski. Jak to wygląda transport pojazdów z USA w praktyce i dlaczego warto ją powierzyć profesjonalistom? Spójrz!

Jazda samochodem ze Stanów Zjednoczonych krok po kroku

Najpierw musisz kupić samochód w USA. Znalezienie odpowiedniego modelu, kontakt ze sprzedawcą, weryfikacja stanu technicznego – wszystkie te aspekty są trudne do zrealizowania zdalnie. Jeśli więc nie masz na miejscu zaufanej osoby do pełnienia roli Twojego przedstawiciela, lepiej powierzyć to zadanie wyspecjalizowanej firmie. Wybierając doświadczonego brokera możesz liczyć na wiele korzyści. Wieloletnia działalność na rynku motoryzacyjnym oraz liczne zrealizowane importy zaowocowały dobrze rozwiniętą siecią kontaktów. Dzięki temu ma dostęp do zaufanych sprzedawców oferujących różnorodne samochody – zyskujesz większy wybór i pewność co do jakości kupowanego pojazdu.

Gdy już zostaniesz właścicielem auta, potrzebujesz go szybko i sprawnie wdrożonego import samochodów z USA. Mogą być dwie drogi – wodna lub powietrzna – ale ta ostatnia nie jest często praktykowana. Czemu? Odpowiedź jest prosta. Ze względu na wysokie koszty transportu samochodów samolotem, do przemieszczania pojazdów między kontynentami wykorzystywane są promy. Import powietrza jest wybierany, jeśli liczy się czas. W ten sposób możesz mieć samochód w ciągu dwóch dni. Dlatego to do Ciebie należy decyzja, czy jesteś w stanie zapłacić często horrendalną stawkę za szybki transport, czy wolisz poczekać i zapłacić niższe koszty.

Podróż statku trwa około 10 do 20 dni, przy założeniu, że pogoda sprzyja transportowi i nie ma usterek technicznych. Trzeba jednak liczyć się z możliwością nieoczekiwanych awarii i utrudnień, więc przybliżony termin dostawy auta z Ameryki raczej nie jest wiążący, a na pewno nie jest w 100% gwarantowany.

Zanim jednak pojazd dotrze na prom, musi dotrzeć do portu. Służy do tego laweta lub holownik. Pamiętaj, że aby sprowadzić samochód do Polski, musisz przejść odpowiednie procedury. Kupując używane samochody z USA, musisz zadbać o fakturę. Bez niej nie będzie możliwy transport pojazdu do kraju.

Środki transportu morskiego

Twój samochód może zostać dostarczony do Europy na różne sposoby – promem lub samolotem. Najczęściej jednak wykorzystuje się morze, a w nim transport:

  • kontener – możesz zdecydować się na sprowadzenie samochodu w kontenerze z innymi pojazdami lub zamówić indywidualny, tylko na swój pojazd. Oczywiście wybierając pierwszą opcję zapłacisz mniej. Pojedynczy kontener jest droższy, ale wiąże się z szybszym transportem. Czemu? Spedytor nie musi czekać na zapełnienie kontenera, dzięki czemu auto trafia do Ciebie od razu po załadunku,
  • System ro-ro – roll on – roll off oznacza transport samochodów z USA na specjalnie do tego celu zaprojektowanym statku. Jest tańszą alternatywą w porównaniu do kontenerów, ponieważ nie wymaga użycia dźwigów. Twój samochód po prostu wchodzi na pokład, a po dotarciu do Europy – opuszcza statek.
    Różnica, która może okazać się znacząca dla inwestora, to brak możliwości zapakowania dodatkowych paczek w samochodzie przewożonym systemem ro-ro. Jeśli samochód jest przewożony w kontenerze, bagaż jest dozwolony.

Streszczenie

Po dotarciu do Polski samochód podlega procedurze celnej. Może to potrwać nawet kilka tygodni, w zależności od wymaganych dokumentów. Jeśli nie chcesz załatwiać formalności i zależy Ci na szybkim transporcie bez komplikacji, zleć import aut z USA profesjonalnej firmie. Wybierz modele, zamów je, zapłać i czekaj, aż na Twojej posesji pojawią się pojazdy Twoich marzeń.

[ad_2]

Importowane z Polskich stron motoryzacyjnych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Recent Posts

Wyślij Wiadomość

Jakub Wilk
Edytor

Dziękujemy za odwiedziny i mamy nadzieję że znaleźliśmy dla Państwa auto z importu.

Wielokrotnie nagradzany, rodzinny salon sprzedaży nowych i używanych pojazdów w kilku lokalizacjach w całej Warszawie. Gwarancja najniższej ceny i najlepszej obsługi klienta.
Copyright Auta Importowane © 2021. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Dodaj się do naszej bazy! Wyślemy tobie nowe samochody które właśnie importowaliśmy z USA. No Yes AllEscort