Loading…

Auta importowane Naprawa - Serwis Aut Importowanych w Warszawie.

Mechanik do Aut importowanych - Napraw Perfekcyjne Auto w Warszawie - Auta importowane Naprawa - Serwis i Warsztat Aut Importowanych w Warszawie. Wykonujemy kompleksowe naprawy powypadkowe wszystkich typów samochodów osobowych, dostawczych lub ciężarowych. Profesjonalna naprawa aut z USA.
Kontakt Mechanik
Pandemia - pozytywy, lekcje i okazje do reform Polski

Pandemia – pozytywy, lekcje i okazje do reform PolskiZapraszam do nagrania audio o tym:
1) jakie lekcje płyną z gospodarczego lockdownu spowodowanego pandemią,
2) jakie pozytywy z tej sytuacji będzie można dostrzec za jakiś czas,
3) Co powinien zrobić polski rząd, by Polska z lockdownu wyszła silniejsza.

Treść podcastu jest również dostępna w formie artykułów na blogu:
1) https://www.krzysztofwojczal.pl/polityka/polska/krajowa/pandemia-szansa-dla-polski/
2) https://www.krzysztofwojczal.pl/konstruktywnie/dlaczego-warto-kupowac-polskie-produkty/

pozdrawiam
KW

Importowane z Youtube Naprawa Aut Importowanych Warszawa, serwis Auta z USA, Niemiec, Europy, Japonii. Serwis samochodów amerykańskich Warszawa USA-Cars. Mechanik z dojazdem Warszawa – Auto Pomoc i Mobilny Warsztat, Mobilny serwis Samochodowy, elektryk, diagnostyka, serwisowanie na miejscu lub w naszym warsztacie samochodowym.

Naprawa aut z USA. Uszkodzone, powypadkowe, rozbite. Naprawa Aut Importowanych w Warszawie. Wykonujemy kompleksowe naprawy powypadkowe wszystkich typów samochodów osobowych, dostawczych lub ciężarowych. Wykonujemy kompleksowe naprawy powypadkowe wszystkich typów samochodów osobowych oraz ich serwis mechaniczny. Współpracując z nami możesz liczyć na należytą obsługę mobilnego serwisu samochodowego.

25 thoughts on “Pandemia – pozytywy, lekcje i okazje do reform Polski

 1. Cel pandemii – zdławienie protestów przeciwko 5g – zdalna praca i nauka , wycofanie gotówki, wprowadzenie totalnej inwigilacji, usprawiedliwienie krachu ekonomicznego, który by i tak nadszedł, a teraz ludzie nie powiedzą że system ekonomiczny jest wadliwy bo się wszystko zwali na wirusa

 2. Socjaliści raz zdobytej władzy nie dadzą sobie zabrać, tj. uczynić człowieka wolnym. Przed wyborami ok. 4 tygodnia kwietnia ogłoszą zwycięstwo na pandemią, by wygrać wybory. Trzy miesiące stójki na ręcznym w gospodarce spowoduje upadek gospodarczy tego cuda jakiego świat nie widział którym aktualna władza warszawska zarządza i nie pomoże dodruk… no chyba że ktoś zakłada iż ludzie nie wyjdą na ulice gdy inflacja wystrzeli na 30-50% miesięcznie, w sklepach ceny regulowane, towary na kartki i puste półki.

 3. Proponuje Pan całkiem proste i logiczne rozwiązania, o uproszczenie prawa podatkowego cały biznes prosi już od lat. Nie wiem tylko czy takie działania będą zgodne z naszymi umowami z UE. Oawiam się, że jedynym rozwiązaniem jakie zaproponuje po kryzysie rząd będą nowe podatki. Ewentualnie jakieś medialnie głośne pakiety pomocowe, z których nikt nie będzie w stanie realnie skorzystać. Winę za gospodarkę w ruinie zrzuci się na wirusa oraz standardowo na Rosję, Niemcy i chciwych przedsiębiorców 😉

  Co do służby wojskowej, obawiam się, że to nie przejdzie, pamiętam jaka to była patologia i strata czasu dla młodego człowieka. Zastąpić mogłoby ją natomiast z powodzeniem skondensowane 3-miesięczne szkolenie w czasie przerwy wakacyjnej tuż po ukończeniu szkoły. Nie ma się co oszukiwać, z tych 9 miesięcy szkolenia 8 było zazwyczaj marnowanych na robienie bezsensownych czynności, picie i szukanie awantur.

 4. No cóż jakoś nie jestem w stanie sobie wyobrazić, aby obecny rząd miał taka odwagę, aby przeprowadzić gruntowne reformy wolnorynkowe, prędzej przeprowadzą wcześniejsze wybory parlamentarne jeśli sytuacja gospodarcza się znacznie pogorszy i oddadzą władzę komuś innemu, żeby ktoś inny się męczył sie z tym kryzysem. Wśród partii obecnych na scenie politycznej chyba nie ma takiej, która by mogła wprowadzić gruntowne reformy i to jest naszą tragedią. Już sama tarcza antykryzysowa ukazuje nam, że PiS nie radzi sobie pisaniem ustaw w szybkim czasie, nawet w normalnym trybie pracy sejmu wypuszczali sporo bubli prawnych. Inną sprawa, że elektoratem PiSu są najniższe warstwy społeczne,emeryci i renciści oraz budżetówka, a ta ostatnia by chyba najmocniej ucierpiała na reformach, gdyż wielu z nich straciło by pracę (po prostu nie byliby potrzebni), a inni bonusy i przywileje i automatycznie spowodowało by utratę poparcia, a nawet protesty, które i tak wybuchną jeśli dojdzie do katastrofy gospodarczej. Możemy się jedynie spodziewać częściowego ograniczenia socjalu i mocnego zadłużenia naszego państwa. Jedynie co może nas uratować przed dużymi spadkami to szybkie odbicie się gospodarek innych krajów po pandemi i przeniesienie części produkcji z Chin do Polski.

 5. Świetny materiał Panie Krzysztofie.
  Niestety interesy partyjne i populizm wezmą górę, i nie widzę na scenie politycznej żadnej opcji która by się odważyła na takie kroki.

 6. Nie rozumiesz "idei politycznej" – W Polsce zrozumienie procesów ekonomicznych jest znikome. Państwo "daje" zasiłki. a "zły przedsiębiorca" zwalnia. Tu jest pies pogrzebany. Zredukować podatków się nie da, bo rząd wyda każde pieniądze. Trzeba zreformować stronę wydatkową budżetu państwa – a tu są dwa główne elementy kosztowe – biurokracja (czyli zatrudnienie kolegi) i socjal. Socjal w Polsce nie służy "pomocy ludziom tak by możliwie szybko stanęli na nogi" tylko uzależnianiu ich od państwa. (Jak oni dojdą do władzy to zabiorą wam 500+). Kolejny temat to emerytury – waloryzacja tylko w górę. Obecnie pensje spadną (chyba wszyscy się zgadzamy) emerytury zostaną bez zmian. Pensje wzrosną do obecnego poziomu – emerytury będą proporcjonalnie wyższe. Gdyby przywrócić zasadę solidarności między pokoleniowej (to co obecnie pracujący wpłacają na ZUS jest wypłacane obecnym emerytom proporcjonalnie do tego ile oni wpłacili jak pracowali) to można by VAT obniżyć do 17%. Jak Policjant zachoruje na koronowirusa to dostaje 100% wynagrodzenia ( wypadek przy pracy) inna sprawa jak "złapie koronowirusa" ratownik medyczny to dostaje 80%. Należy zlikwidować wszystkie "przywileje branżowe" i praktycznie można CIT zlikwidować. Jak nie będzie "presji na wydatki" to nie będzie presji na podnoszenie podatków.

 7. fajnie by było jakby nasz rząd zaczął wspierać i promować przedsiębiorczość chociażby przez wspomniane przez Pana zmiany podatkowe ale niestety moim zdaniem nie ma szans aby taka sytuacja zaistniała.
  Nasz obecny rząd wręcz lubuje się w wprowadzaniu setek nowych małych podatków często nawet nie nazywając ich podatkami jak choćby danina solidarnościowa.

Dodaj komentarz

Call Now ButtonZadzwoń!