Unikalne modele samochodów z USA - Automarzen.pl
Unikalne modele samochodów z USA - Automarzen.pl

Unikalne modele samochodów z USA – Automarzen.pl

[ad_1]

To prawda, że ​​trwa największy „boom” import aut z USA już minął, ale nadal jest to dość popularny wśród Polaków proces. Pozwala zaoszczędzić, a nawet zarobić w przypadku późniejszej sprzedaży auta. Jakie pojazdy warto sprowadzać? Jakie modele cieszą się największą popularnością? Sprawdź sam!

Nie we wszystkim sobie poradzisz

Istnieją pewne grupy maszyn, których usuwanie jest szczególnie opłacalne, zarówno w przypadku użytku prywatnego, jak i odsprzedaży. Pamiętaj, że będziesz musiał ponieść wiele dodatkowych kosztów, dlatego miej świadomość, że nie każda transakcja przyniesie Ci korzyści. Zanim więc zaczniesz przeglądać oferty lub zastanawiać się, jakie samochody Cię interesują, zastanów się, jakie kategorie warto rozważyć.

Luksusowe samochody z USA – czy to się opłaca?

Każdy, kto zainteresował się amerykańskim motoryzacyjnym rynkiem wtórnym doskonale wie, że obowiązuje tam zasada – im wyższa klasa samochodu, tym lepsza marża, jeśli jest sprzedawany w Polsce. Najwyższe zarobki przynosi luksusowy samochód z USA. Istnieje kilka modeli, które cieszą się ogromną popularnością wśród polskich kierowców i są zawsze poszukiwane. Należ do nich:

  • Chevrolet Camaro;
  • Chrysler Miasto i kraj;
  • Chryslera 300C;
  • Dodge Challenger;
  • Jeep Grand Cherokee.

Pochodzą z fabryk amerykańskich producentów. Oczywiście nie tylko możesz z nich skorzystać. Korzystne jest również kupowanie modeli takich marek jak Audi, BMW czy Mercedes. Można je kupić po niższych cenach niż te oferowane przez europejskich sprzedawców. Co więcej, są lepsze od swoich odpowiedników ze Starego Kontynentu. Maszyny przeznaczone do dystrybucji na rynku amerykańskim wykorzystują wyższej jakości, trwalsze komponenty. Lokalni klienci mogą sobie na nie pozwolić.

Jeśli postawisz na import takich używane samochody z USAa następnie wystawić je na sprzedaż, będziesz mógł liczyć na zyski.

Klasyka w modzie

Warto też importować stare amerykańskie samochody. W USA można je kupić za stosunkowo niewielkie pieniądze. Dla lokalnych kierowców to po prostu wysłużone auta. Jednak ich wartość szybko rośnie na Starym Kontynencie. Są niezwykle rzadkie w tej części świata, dlatego znane są jako przedmioty kolekcjonerskie. To, co dla Amerykanina staje się wyeksploatowanym „śmiecią”, w oczach Europejczyka funkcjonuje jako klasyczna motoryzacyjna perełka.

Dużą zaletą jest również zwolnienie z niektórych opłat przy pobieraniu zabytków. Aby maszyna została za taką uznana, musi mieć co najmniej 30 lat i posiadać oryginalne, główne podzespoły (silnik, układ kierowniczy). Sprowadzając używane, stare klasyki nie zapłacisz cła i akcyzy, co oznacza realne oszczędności. Kupujący będzie musiał zapłacić tylko podatek VAT. Jednak jego stawka będzie znacznie niższa – to tylko 9% wartości licytowanego pojazdu.

Jakie modele są poszukiwane w Europie?

Pojazdy, które szczególnie warto kupić to:

  • Ford Mustang z lat sześćdziesiątych;
  • Chevrolet Corvette C3 z lat 60.;
  • Lincoln Continental Mark II z przełomu lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych;
  • Volkswagen T1, popularny „ogórek” promowany w kulturze masowej przez ruchy hippisowskie. Został wyprodukowany w Ameryce w latach 1950-1965.

Przynieś jeden z tych pojazdów, a otrzymasz uznanego klasyka, który wzbogaci Twoją kolekcję. A jeśli kiedykolwiek będziesz chciał się go pozbyć, na pewno zarobisz na tym pieniądze.

Używane auto z USA – nadal w dobrym stanie

W przeciwieństwie do europejskiego rynku motoryzacyjnego, samochody używane z USA są zazwyczaj w bardzo dobrym stanie. Dealerzy ze Starego Kontynentu osiągnęli perfekcję w maskowaniu usterek i stopnia zużycia sprzedawanych maszyn. Często już po przejechaniu zaledwie kilkudziesięciu kilometrów kupujący zdają sobie sprawę, że wydali sporą kwotę na wrak, który nie będzie służył zbyt długo i będzie musiał być stale odnawiany. Importowanie samochodów od amerykańskich sprzedawców jest bezpieczniejsze. Czemu?

W Stanach są znacznie lepsze drogi. Poruszanie się po nich nie przyczynia się do tak dużej ilości wyzysku, jak ma to miejsce podczas jazdy po wybojach znanych chociażby z polskich realiów. Tamtejsze modele są również trwalsze, ponieważ zbudowane są z bardziej wytrzymałych materiałów, o których mowa powyżej. Wreszcie dobra sytuacja ekonomiczna sprawia, że ​​kierowcy częściej zmieniają samochody, dlatego w pełni sprawne pojazdy dostępne są na rynku wtórnym.

Streszczenie

Zakupy za Wielką Wodą są opłacalne. Korzyści można zauważyć sprowadzając zarówno auta luksusowe, jak i decydując się na samochody stare (klasyki) oraz modele używane od kilku lat. Warto jednak pamiętać, że zawieranie transakcji na odległość wiąże się z pewnym ryzykiem. Dlatego warto skorzystać z pomocy doświadczonego brokera (https://automarzen.pl/).

[ad_2]

Importowane z Polskich stron motoryzacyjnych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Recent Posts

Wyślij Wiadomość

Jakub Wilk
Edytor

Dziękujemy za odwiedziny i mamy nadzieję że znaleźliśmy dla Państwa auto z importu.

Wielokrotnie nagradzany, rodzinny salon sprzedaży nowych i używanych pojazdów w kilku lokalizacjach w całej Warszawie. Gwarancja najniższej ceny i najlepszej obsługi klienta.
Copyright Auta Importowane © 2021. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Dodaj się do naszej bazy! Wyślemy tobie nowe samochody które właśnie importowaliśmy z USA. No Yes AllEscort