Uszkodzone auta z USA – czy warto je sprowadzać do Polski?
Uszkodzone auta z USA – czy warto je sprowadzać do Polski?

Uszkodzone auta z USA – czy warto je sprowadzać do Polski?

[ad_1]

Sprowadzanie samochodów ze Stanów Zjednoczonych stało się znaną praktyką, która kusi europejskich nabywców wieloma atrakcyjnymi korzyściami. Sprowadzanie pojazdów zza oceanu jest atrakcyjne nie tylko pod względem ceny, ale również wyposażenia. Jednak nie wszyscy na rynku amerykańskim szukają nowych produktów, dlatego warto zastanowić się czy opłaca się importować uszkodzone auta z USA? W naszym poradniku przedstawimy wszystkie plusy i minusy, które pomogą Ci podjąć ostateczną decyzję.

Importuj uszkodzone samochody z Ameryki

Amerykański rynek motoryzacyjny jest pełen nie tylko nieużywanych samochodów, ale także tych z mniejszymi lub większymi uszkodzeniami. Wielu kupujących zastanawia się, dlaczego można znaleźć tak wiele aukcji uszkodzonych pojazdów. Odpowiedź jest prosta – mieszkańcy Stanów Zjednoczonych rzadko dokonują napraw, nawet jeśli wymagają one bardzo niewielkiego wkładu finansowego. Zamiast tego wolą kupić nowy samochód, a stary sprzedać w niezwykle atrakcyjnej cenie. Uszkodzone auta z USA mogą być nie lada gratką dla osób poszukujących nowego pojazdu, jednak należy uważać, aby nie znaleźć pojazdu, który jest zdyskwalifikowany z dalszej jazdy.

Na co uważać przy imporcie uszkodzonych aut z USA?

Decydując się na samodzielny zakup używanego samochodu z zagranicy, pamiętaj, że podejmujesz pewne ryzyko. Na tak dużej odległości nie da się zweryfikować rzeczywistego stanu auta i rzeczywistego stopnia uszkodzenia. Nabywcy prywatni nie mogą poznać dokładnej historii pojazdu. Pomoc pośredników może więc okazać się nieoceniona.

Jeśli kupujemy samochód na aukcji, warto zwrócić uwagę na jego Tytuł – szukaj pojazdów oznaczonych napisem Salvage. Inną ważną kwestią jest rodzaj uszkodzenia, ponieważ istnieje kilka rodzajów, których powinniśmy wystrzegać się, ponieważ jest mało prawdopodobne, aby zostały zatwierdzone do użytku. Jednym z nich jest „Water/Flood” – do tej kategorii zaliczają się w pełni zalane auta, które nawet jeśli na pierwszy rzut oka nie mają większych problemów, to po pewnym czasie z pewnością zaczną mieć problemy z elektroniką. Drugi to „Biohazard / Chemical”, czyli pojazdy skażone chemikaliami, płynami ustrojowymi, a nawet krwią. Kolejnym rodzajem obrażeń, na które należy uważać, jest Allover. Obejmuje auta ze stratą całkowitą, w których koszty naprawy przekraczają amerykańską wartość auta.

Warto zwrócić uwagę na uszkodzone auta z USA, oznaczone napisem „Collision”, bo na nich można zyskać najwięcej. Tytuł ten obejmuje pojazdy, które uległy zarówno lekkim powaleniom, jak i poważnym wypadkom. Jednak właściwa analiza pozwala na znalezienie w tym segmencie wymarzonego samochodu. Gdy już znajdziemy konkretny egzemplarz, warto dokładnie oszacować koszty, jakie trzeba będzie ponieść w Polsce na naprawę.

Oprócz kosztów naprawy należy wziąć pod uwagę również opłaty, które poniesiemy przy dostosowywaniu auta do przepisów europejskich (nie zawsze będzie to wymagane). Są to zazwyczaj drobne modyfikacje i najczęściej dotyczą oświetlenia. Nie pochłaniają więc dużej części naszego budżetu.

Pomoc w sprowadzeniu samochodu z Ameryki

Ponieważ zakup uszkodzonego samochodu z USA może wiązać się z pewnym ryzykiem, warto rozważyć skorzystanie z pomocy firmy pośredniczącej, która specjalizuje się w imporcie pojazdów ze Stanów Zjednoczonych. Mamy wtedy pewność, że wybrany przez nas samochód zostanie sprawdzony na miejscu i będzie nadawał się do jazdy po polskich drogach. Weryfikacja obejmuje również sprawdzenie historii pojazdu (np. historii Carfax). Przydatni są również pośrednicy, ponieważ dopełniają wszelkich formalności dla kupujących, a takich w przypadku importu nie brakuje. Profesjonaliści w Stanach Zjednoczonych dysponują całą siecią specjalistów, mają też dostęp do serwisów aukcyjnych, które nie są w zasięgu indywidualnych nabywców.

Z pomocą firmy pośredniczącej wszystkie stresy i obowiązek załatwienia formalności zostają zredukowane z naszych barków. Wystarczy określić jaki uszkodzony samochód Cię interesuje. Niezależnie czy będzie to Ford, Mercedes czy Jeep, firmy pośredniczące skutecznie spełniają marzenia o tanim aucie, które na rynku europejskim często byłoby poza naszym zasięgiem.

Jak widać, zakup uszkodzonego samochodu z USA jest prostszy niż mogłoby się wydawać, zwłaszcza jeśli zdecydujemy się pomóc doświadczonemu dealerowi!

[ad_2]

Importowane z Polskich stron motoryzacyjnych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Recent Posts

Wyślij Wiadomość

Jakub Wilk
Edytor

Dziękujemy za odwiedziny i mamy nadzieję że znaleźliśmy dla Państwa auto z importu.

Wielokrotnie nagradzany, rodzinny salon sprzedaży nowych i używanych pojazdów w kilku lokalizacjach w całej Warszawie. Gwarancja najniższej ceny i najlepszej obsługi klienta.
Copyright Auta Importowane © 2021. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Dodaj się do naszej bazy! Wyślemy tobie nowe samochody które właśnie importowaliśmy z USA. No Yes AllEscort