Używane auto z USA - które wybrać? - Automarzen.pl
Używane auto z USA - które wybrać?  - Automarzen.pl

Używane auto z USA – które wybrać? – Automarzen.pl

[ad_1]

Przeglądasz nowe oferty sprzedaży pojazdów i nadal napotykasz na nieprawidłowości wskazujące na oczywiste zafałszowanie stanu technicznego? Niestety takie praktyki stały się normą na polskim i europejskim rynku motoryzacyjnym. Nie brakuje oszustów, więc bądź szczególnie ostrożny. Dlatego coraz więcej osób, nie chcąc ryzykować, stawia na import aut z USA. Jest to znacznie bardziej czasochłonny proces, a także wiąże się z koniecznością dopełnienia formalności. Mimo tych niedogodności nadal warto. Sprawdź co amerykańskie samochody używane opłaca się sprowadzić z powrotem.

Nie we wszystkim sobie poradzisz

Istnieją pewne grupy maszyn, których usuwanie jest szczególnie opłacalne, zarówno w przypadku użytku prywatnego, jak i odsprzedaży. Pamiętaj, że będziesz musiał ponieść wiele dodatkowych kosztów, dlatego miej świadomość, że nie każda transakcja przyniesie Ci korzyści. Zanim więc zaczniesz przeglądać oferty lub zastanawiać się, jakie samochody Cię interesują, zastanów się, jakie kategorie warto rozważyć.

Luksusowe – najwyższa marża

Na pewno odniesiesz wiele korzyści, jeśli postawisz na używany egzemplarz luksusowy samochód z ameryki. Możesz być szczęśliwym posiadaczem solidnego pojazdu, który posłuży Ci przez wiele lat, ale możesz też zarobić na tej transakcji. Na rynku za Wielką Wodą ceny tego typu aut są znacznie niższe niż te, które można zaobserwować w Europie. Jednocześnie luksusowe modele są tam lepsze niż ich odpowiedniki dystrybuowane na Starym Kontynencie. Czemu?

Przede wszystkim producenci stosują trwalsze materiały, bo przeciętnego Amerykanina stać na więcej w salonie. Drugim czynnikiem jest bardzo dobra jakość dróg, dzięki której poszczególne części nie zużywają się tak bardzo, jak w przypadku aut jeżdżących np. po polskich drogach. Sprowadzanie takich aut z USA jest więc opłacalne. Dodatkowo otrzymasz towar, który szybko zwiększa swoją wartość na Starym Kontynencie. Im wyższa klasa i cena, tym większe oszczędności, a co za tym idzie marża na ewentualnej sprzedaży.

Możesz dobrze zarabiać m.in. na modelach:

  • z grupy Jeep,
  • VW Passata CC,
  • Audi Q5,
  • Chryslera 300C,
  • Chevrolet Camaro.

Uszkodzony – najniższa cena

Szansę można znaleźć również wśród uszkodzonych aut. Bardzo często wystawiane są na sprzedaż po niskich cenach, np. przez firmy ubezpieczeniowe. Oczywiście zupełnie mija się z celem kupowania bezużytecznych wraków. Chodzi tylko o używane samochody, które miały stłuczki i można je naprawić. Przed przystąpieniem do licytacji należy zawsze sprawdzić, ile będzie kosztował remont, ustalić wszystkie opłaty związane z importem, zsumować te wydatki i zweryfikować, czy transakcja rzeczywiście zakończy się sukcesem. Możesz dużo zaoszczędzić, jeśli mądrze wybierzesz swój pojazd.

Elektryczny – popadaj w łaski

Coraz większą popularnością cieszą się maszyny ekologiczne napędzane silnikiem elektrycznym. Takie auta z amerykańskiego rynku wtórnego również warto sprowadzać. Czemu? Ponieważ prawo przewiduje pewne ulgi podatkowe. Importer nie zapłaci akcyzy za taki pojazd i będzie mógł korzystać z pewnych przywilejów, takich jak bezpłatny parking na terenie miasta czy możliwość skorzystania z buspasa. Ma to na celu zachęcenie do korzystania z maszyn, które nie emitują spalin. Pomysł wydaje się działać, ponieważ coraz więcej kierowców wybiera modele z napędem elektrycznym.

Klasyka – stara w USA, antyczna w Europie

Dużo zyskasz także na używanych samochodach zabytkowych, które są sprzedawane po drugiej stronie rzeki w korzystnych dla Polaków cenach. Są niezwykle rzadkie w Europie, dlatego uważane są tutaj za klasyki – a ich wartość szybko rośnie. Kupując je w USA zaoszczędzisz na wielu dodatkowych opłatach. Będziesz zwolniony zarówno z akcyzy, jak i cła. Co więcej, stawka VAT w tym przypadku wynosi tylko 9%.

Streszczenie

Jeśli dobrze zastanowisz się nad kupnem auta w USA, możesz stać się szczęśliwym posiadaczem naprawdę solidnej maszyny, a także zarabiać, jeśli chcesz ją później sprzedać. Musisz jednak wiedzieć, jakie pojazdy warto sprowadzić. Największe korzyści przyniosą Ci modele luksusowe, ale skorzystasz też z tych uszkodzonych, klasycznych i z napędem elektrycznym. Pamiętaj, że na rynku wtórnym większość dostępnych samochodów jest znacznie lepsza

[ad_2]

Importowane z Polskich stron motoryzacyjnych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Recent Posts

Wyślij Wiadomość

Jakub Wilk
Edytor

Dziękujemy za odwiedziny i mamy nadzieję że znaleźliśmy dla Państwa auto z importu.

Wielokrotnie nagradzany, rodzinny salon sprzedaży nowych i używanych pojazdów w kilku lokalizacjach w całej Warszawie. Gwarancja najniższej ceny i najlepszej obsługi klienta.
Copyright Auta Importowane © 2021. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Dodaj się do naszej bazy! Wyślemy tobie nowe samochody które właśnie importowaliśmy z USA. No Yes AllEscort