Zalane i zalane samochody z USA – na co zwrócić uwagę?
Zalane i zalane samochody z USA – na co zwrócić uwagę?

Zalane i zalane samochody z USA – na co zwrócić uwagę?

[ad_1]

Każda powódź lub huragan, który występuje w Stanach Zjednoczonych powoduje natychmiastowy zalew aukcji z zalanymi samochodami na czele. W samym huraganie Katrina ponad 200 000 zostało uszkodzonych. samochody. Oferty kuszą atrakcyjnymi cenami, jednak przed podjęciem pochopnej decyzji warto rozważyć wszystkie plusy i minusy, które uchronią nas przed ewentualnymi stratami.

Skutki powodzi

Przed sprowadzeniem auta po powodzi z USA należy rzetelnie oszacować koszty naprawy. Aby to zrobić, musimy wiedzieć, w jakim stopniu samochód został zalany. Przed sprowadzeniem pojazdu warto sprawdzić nawet najdrobniejsze szczegóły, na przykład lampki w schowku czy stan styków pod maską. Zdalna weryfikacja tych rzeczy jest niemożliwa, dlatego idealnym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług doświadczonego pośrednika, który specjalizuje się w imporcie samochodów z USA.

Musimy znać odpowiedź na pytanie, jak zalany był samochód? To znacząca różnica, czy woda otoczyła samochód po dach, czy tuż za progiem. Ponadto musimy dowiedzieć się, czy samochód się uruchomi. Jeśli tak, to uzyskujemy istotną informację, że pojazd nie był pod wodą dłużej niż jeden dzień. Nie bez znaczenia jest też tytuł zalanego auta z USA. Jeżeli będzie tam napis SALVAGE, bez problemu zarejestrujemy pojazd w Polsce. W przypadku aut z podpisem NIENAPRAWIALNY lub CERTYFIKAT ZNISZCZENIA nie będziemy mogli zarejestrować się w kraju.

Tutaj również źródło pochodzenia samochodu może być mylące, ponieważ często podróżuje on z jednego końca Stanów Zjednoczonych na drugi. Trudno wtedy skojarzyć historię pojazdu z powodziami czy huraganami, jakie miały miejsce w danej części USA.

Elektronika samochodowa

Pierwszym elementem zalanego samochodu, na który należy zwrócić uwagę przed importem z USA, jest układ elektryczny. Problem dotyczy w szczególności nowszych samochodów, które są wręcz przepełnione modułami elektronicznymi, w tym najważniejszym z nich, czyli systemem bezpieczeństwa. Często nawet oświetlenie można wymienić tylko. Będąc daleko od Stanów Zjednoczonych, nie możemy zweryfikować elektryki i elektroniki pokładowej. Warto zaufać ekspertom, którzy import zaleją na co dzień samochody z USA.

Systemy mechaniczne

Mechanicy samochodowi powinni być najbardziej odporni na niepożądane działanie wody. Zwykle nie zawodzi z powodu powodzi. W rzadkich przypadkach jednak zalany jest układ dolotowy, a następnie wnętrze silnika. Brudna woda może wtedy uszkodzić precyzyjne elementy, które trzeba będzie wymienić na nowe. Jeśli mamy do czynienia z autem, które nie zostało zdemontowane od razu po zalaniu, możemy mieć do czynienia z awarią łożysk lub przegubów kół. Jeśli układy mechaniczne nie są zepsute, to dla nas dobry znak, że pojazd może być wart zakupu.

Ciało

Jak dobrze wiemy, brudna woda powoduje, że procesy korozyjne zachodzą w ekspresowym tempie. Jednak w przypadku aut, które nie były w nim długo zanurzone, stopień uszkodzenia jest zazwyczaj akceptowalny. Tego typu pojazd może być nie lada gratką dla fanów amerykańskiej motoryzacji, a jego sprowadzenie ze Stanów to zazwyczaj świetna inwestycja. Drobne uszkodzenia karoserii można łatwo usunąć, a blacha jest skutecznie chroniona przed postępującą degradacją.

Jak rozpoznać samochód po powodzi?

Wielu handlowców stara się ukryć wady, które samochód ma podczas sprzedaży. Prawdę o jego historii najlepiej sprawdzić zaglądając do środka. Osad i piasek wewnątrz tapicerki to jedna z oznak powodzi. Warto wiedzieć, że w tym przypadku pomoże tylko całkowita wymiana siedzeń czy dywaników. Ponieważ diabeł tkwi przede wszystkim w szczegółach, drobne elementy, takie jak naklejki producenta, skutecznie zdradzają kontakt samochodu z wodą – pod wpływem wilgoci stają się pofalowane i żółtawe. Warto też poszukać śladów plam na tapicerce i tworzywach sztucznych. Aspektem, którego nie można zweryfikować kupując online, jest stęchły smród pojazdów po powodzi. Często mija dużo czasu, zanim pojawi się nieprzyjemny zapach.

Samochód po powodzi – czy warto?

Jeśli zwrócimy uwagę na wszystkie wyżej wymienione elementy, kupno amerykańskiego auta, które przetrwało powódź, może okazać się opłacalne. Zalanie nie musi oznaczać, że pojazd nie nadaje się do importu, gdyż często zdarza się, że ubezpieczyciel odkupi auto z niewielkimi uszkodzeniami.

[ad_2]

Importowane z Polskich stron motoryzacyjnych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Recent Posts

Wyślij Wiadomość

Jakub Wilk
Edytor

Dziękujemy za odwiedziny i mamy nadzieję że znaleźliśmy dla Państwa auto z importu.

Wielokrotnie nagradzany, rodzinny salon sprzedaży nowych i używanych pojazdów w kilku lokalizacjach w całej Warszawie. Gwarancja najniższej ceny i najlepszej obsługi klienta.
Copyright Auta Importowane © 2021. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Dodaj się do naszej bazy! Wyślemy tobie nowe samochody które właśnie importowaliśmy z USA. No Yes AllEscort