Zaniżanie faktur przy imporcie Auta z USA? - COPART, IAAI
Zaniżanie faktur przy imporcie Auta z USA? - COPART, IAAI

Zaniżanie faktur przy imporcie Auta z USA? – COPART, IAAIJakie konsekwencje wiążą się z zaniżaniem faktur na auta importowane z USA ? Czy skoro dużo firm tak robi , to czy oznacza to, że jest to normalne ?

Link do filmu z komentarzem naszego słuchacza : https://youtu.be/s-_6mI7M6TA

https://www.autazusa.com.pl
https://www.evauto.pl

Importowane z Youtube

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Uwagi (1)

lech roll

Witam Pana. Odnośnie tych Pańskich przykazań. Tu się częściowo zgodzę, przede wszystkim prawdą jest to że importer jak składa jakieś tam oświadczenie to w całości odpowiada za swój czyn, oczywiście jak to zrobią bezmyślnie i współpracuje się z pseudo firmami które oferują import z za oceanu lub frajerzy co to robią na własną rękę. Taki jeden typek od motorówek ma założony kanał na YT i naciąga prywatnych klientów żeby kupować takie rozbite autka z USA i jak przypłyną do PL to sprzedać nie naprawiane, tylko że nie dodał że taki co ma tam jakieś 30-40tyś zł i kupi i sprzeda to musi założyć działalność, bo on sam "pomaga" odpłatnie w zakupie i ten bezczelny cham naciąga naiwniaków żeby tylko wziąć prowizję, a przecież coraz więcej wjeżdża do Polski aut bez title, lub scrapy, junki, itp. i ludzie robią sobie mega problem w raz z karami z ochrony środowiska sięgającymi 100tyś zł. za pojazd.

Teraz do rzeczy co nasz Polski US ma do kwoty odprawy w niemczech, to niemcy odprawiają i polsce nic do tego, przecież nikt nie oszukał polskiego fiskusa, a co do akcyzy to i tak jest opłacana od wartości pojazdu a nie od rachunku, chyba że ktoś odprawia w Gdyni to polski US może czuć się oszukany, a grzebanie w niemieckich odprawach to może ich kosztować koszta sądowe jak trafią na mocnego cwaniaka.

Co do AC to jeżeli auto jest sprawne technicznie i miało przegląd a komunikacja go zarejestrowała to taki pojazd kwalifikuje się do ubezpieczeń a finalnie zostało zawarte OC AC to musi ubezpieczalnia się wywiązać z polisy i nie ma dwóch zdań, oni zawsze robią problem i nikomu nic do tego za ile kupiony był pojazd, niech doliczą koszt naprawy w polskim aso to ta wartość przekroczy czasami wartość nowego auta a osoba prywatna nie ma prawa trzymać paragonów do wglądu dla urzędników. Ale to jak pisałem wyżej trzeba mieć jaja żeby walczyć o swoje a nie stracić, mamy dobrych nauczycieli na wiejskiej, trzeba iść w swoje w zaparte jak oni….

Punkt 7 to Pan szybko skreśl, bo oprócz "importera" i komunikacji to nikt nie wie jaki był rachunek, a na pewno już nie wie potencjalny nowy nabyca

Punkt 6 to jest zależny od leasingu

Podsumowując to ile aut z ameryki wjeżdża do PL a tylko 5 % jest odprawiane w Gdyni i już się zastanawiałem ile to polski fiskus traci, a zrobili by jakieś udogodnienia i miliard rocznie by wpływał do kasy polskiej nie obcej, debilizm. A w niemczech zostaje cło, vat, koszta portowe, laweciarze tankują tam paliwa, żywią się w barach. Ilu szwabusów z tego tam żyje bo ma prace, to są koszty które mogły by zostać w PL i też gdzie w świnoujściu jest budowany mega duży port kontenerowy jeden z większych nad bałtykiem i mogli byśmy sami sobie żyć.

Recent Posts

Wyślij Wiadomość

Jakub Wilk
Edytor

Dziękujemy za odwiedziny i mamy nadzieję że znaleźliśmy dla Państwa auto z importu.

IMPORT/EXPORT NA SAMOLOCIE - CHORY SPOSÓB - GTA ONLINE

IMPORT/EXPORT NA SAMOLOCIE - CHORY SPOSÓB - GTA ONLINE

admin
4 stycznia, 2022
DONATE(Przeczytam twoj donate w poniedzialkowym odcinku „PYTANKA”): https://tipanddonation.com/plbachuspl-4463 —————————————————- Instagram: https://www.instagram.com/to_ja_bachus/ —————————————————- ZAPRASZAM NA DISCORDA: https://discord.gg/VjSBP9K —————————————– #gtaonline...
Wielokrotnie nagradzany, rodzinny salon sprzedaży nowych i używanych pojazdów w kilku lokalizacjach w całej Warszawie. Gwarancja najniższej ceny i najlepszej obsługi klienta.
Copyright Auta Importowane © 2021. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Dodaj się do naszej bazy! Wyślemy tobie nowe samochody które właśnie importowaliśmy z USA. No Yes AllEscort